Od soboty nowy kanał filmowy Stopklatka TV

Dodano: 14 marca 2014, 17:16 Autor:

Filmowy kanał Stopklatka TV w sobotę rozpocznie nadawanie w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. W pierwszych tygodniach zostaną pokazane m.in. "Wszystko gra" Woody'ego Allena, "Życie jest piękne" Roberto Benigniego oraz ekranizacja komiksu "Sin City".

W ofercie kanału znajdą się filmy kina hollywoodzkiego i europejskiego, w tym polskiego.

Obrazy na antenie będą pokazywane w ramach cykli tematycznych. W poniedziałki - cykl filmów historycznych i wojennych realizowany we współpracy z poniedziałkowym dodatkiem "Gazety Wyborczej" "Ale Historia". We wtorek nadawane będą kryminały, thrillery i kino akcji, w środę - komedie, w czwartki - filmy skierowane do kobiet. W czwartki realizowane będzie też pasmo dokumentalne "Poza fikcją" realizowane wspólnie z czwartkowym dodatkiem "GW" "Dużym Formatem". W piątkowe popołudnia prezentowane będą filmy rekomendowane przez radę programową stacji, w której zasiadają: Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski. W weekendy mają być nadawane kinowe hity.

Część filmów prezentowanych na antenie Stopklatka TV będzie się pokrywać z filmami nadawanym w stacji Kino Polska nadawanej w sieciach kablowych i satelitarnych.

Spółka Stopklatka należy do Kino Polska TV SA i Agory SA. Ta ostatnia w środę nabyła 41 proc. akcji spółki. W opinii domów mediowych kanał ma szansę na zbudowanie oglądalności na poziomie 1 proc. Prezes spółki Stopklatka Bogusław Kisielewski, cytowany w materiałach prasowych, podkreślił, że w kolejnych latach liczy na wzrost do 2-2,5 proc.

Według części znawców rynku medialnego nowy kanał może mieć dużą konkurencję wśród tzw. stacji głównych, TVP, TVN i Polsatu, które również mają w ofercie filmy.

W drugiej połowie roku Stopklatka TV planuje wprowadzenie usług telewizji hybrydowej. Kanał zostanie zintegrowany z zasobami portalu filmowego stopklatka.pl. Nadawca zastanawia się też nad połączeniem programu z funkcjami społecznościowymi, by widzowie mieli możliwość np. oceniania filmów.

Stopklatka TV to jeden z czterech programów tematycznych wyłonionych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu cyfrowego. Na MUX 1 od 15 lutego nadają TV Trwam oraz skierowana do dzieci TVP ABC. Edukacyjny Fokus uzupełni ofertę telewizji naziemnej 28 kwietnia. Obecnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej z trzech multipleksów cyfrowych nadawane są 24 kanały, Fokus będzie 25.

Sygnał pierwszego multipleksu, na którym w sobotę wystartuje Stopklatka TV, dociera do 95 proc. polskich odbiorców. Nowy kanał filmowy będzie również nadawany w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Policjant postrzelił 70-latka. Pomylił laskę z bronią (wideo)

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy alkomat w każdym samochodzie to dobry pomysł?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 809.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.