Sprawdzian szóstoklasisty 2014. ODPOWIEDZI do testu szóstoklasisty

Dodano: 1 kwietnia 2014, 12:35 Autor:

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - odpowiedzi do testu

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - odpowiedzi do testu (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - sprawdź odpowiedzi do testu. Sprawdzian szóstoklasisty napisało we wtorek ponad 350 tys. uczniów klas szóstych szkół podstawowych w całej Polsce. W woj. lubelskim do sprawdzianu szóstoklasistów miało przystąpić 20355 uczniów, w Lublinie – 2879.

Sonda

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 był:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 3253.

Jak Wam poszedł sprawdzian szóstoklasisty 2014? Czekamy na Wasze opinie i komentarze. Głosujcie też w sondzie na naszej stronie.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - sugerowane odpowiedzi

1. B. historię powstania jednego z ważnych wynalazków.
2. B. pierwszy telefon.
3. A. błony bębenkowej.
4. B. użył niewłaściwego materiału.
5. C. dociekliwość, wielka wytrwałość.
6. D. zachwyt.
7. C. koncert.
8. D. Patrz, jak ciche mchy falują.
9. A. przyrody i jej bogactwa.
10. A. uderzają, strąca
11. A. 0,9 kg
12. B.
13. A. 280 cm
14. B. 7
15. C. 100
16. D. 18
17. C. 8,5
18. A. 557 m
19. B. 44 zł
20. D. 23 zł

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - opinie o teście

– W naszej szkole na 139 uczniów sprawdzian szóstoklasistów pisało 138 – podaje Jerzy Piskor, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie. – Jeden z uczniów zachorował. Jego mama się z nami kontaktowała. To pierwsza taka sytuacja w historii naszej szkoły, bo do tej pory wszyscy uczniowie pisali ten tekst kompetencji.

Poza jednym uczniem, który jest w szpitalu pierwsze egzamin w życiu pisało 64 uczniów Szkoły Podstawowej przy ul. Niecałej w Lublinie.

– Zewnętrznie po uczniach nie było widać stresu, ale na pewno to przeżywają – podejrzewa Irena Pogoda, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie. – Szóstoklasiści pisali bardzo dużo próbnych sprawdzianów. Materiał powtarzały także na zajęciach dodatkowych i dydaktyczno-wyrównawczych – wylicza dyrektorka SP nr 24.

– Już od 8.30 jestem w szkole i trzymam kciuki za syna. Chyba nawet bardziej się denerwuje tym egzaminem niż on – przyznaje pani Ewelina, mama Jakuba, którą spotkaliśmy we wtorek w szkole przy ul. Niecałej w Lublinie.

– Uczulaliśmy dzieci, aby się nie spieszyły. Spokojnie, w skupieniu czytały i rozwiązywały zadania, nie wpisywały odpowiedzi od razu i nie wychodzili wcześniej z sali – wylicza Pogoda.

Wśród zadań było m.in. czytanie ze zrozumieniem. Jeden z tekstów opowiadał historię wynalezienia telefonu przez Aleksandra Grahama Bella. Były też zadania matematyczne. Uczniowie pisali też ogłoszenie dotyczące zbiórki książek i zabawek na loterię i opowiadanie, którego bohaterowie wspólnie znajdują rozwiązanie jakiegoś problemu.

– Myślę, że dobrze mi poszło – przypuszcza Weronika, szóstoklasistka SP 24 w Lublinie. – Najwięcej czasu poświęciłam na napisanie opowiadania – dodaje jej koleżanka Marcelina. – Nie śpieszyłem się z rozwiązywaniem zadań. Sprawdzian skończyłem 5 minut przed czasem – mówi Jakub, kolejny z uczniów tej szkoły, który we wtorek pisał sprawdzian. – Test był łatwy, trudniejszy mieliśmy próbny.

Podobnego zdania są uczniowie ze podstawówki z ul. Zuchów w Lublinie. – Jak dzieci mówią w ten sposób to włącza mi się lampka. Jeszcze nie wiem jakiego koloru? – śmieje się dyrektor SP nr 21.

W Lubelskiem do sprawdzianu szóstoklasistów miało przystąpić 20355 uczniów, w Lublinie – 2879. – Jeszcze nie wiemy ilu uczniów się np. rozchorowało – zaznacza Renata Janicka z lubelskiego biura Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - odpowiedzi

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 trwał 60 minut. Dla uczniów z różnymi dysfunkcjami czas trwania egzaminu był przedłużony o dodatkowe 30 minut. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do sprawdzianu we wtorek, będzie go pisać 3 czerwca.

2014 r. będzie ostatnim rokiem, kiedy sprawdzian szóstoklasisty będzie przeprowadzony według formuły obowiązującej od 2002. W przyszłym roku zmienią się zasady tego testu. – Sprawdzian będzie się składać z dwóch części. Pierwsza będzie trwać 80 minut a nie jak teraz 60 minut – wyjaśnia Janicka. – Będą zadania z języka polskiego z elementami historii i matematyka z przyrodą. Po przerwie uczniowie będą zdawać egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym. Poza tym zmieni się też system oceniania.

– Obaw o uczniów nie mam, oni na pewno będą przygotowani – przekonuje Artur Waśko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu.

Przed szkołą czekają nowe zadania organizacyjne. – Wszystko będzie zależeć od tego jak będą opisane procedury i czy będziemy mieć czas aby szkoła się do tego wszystkiego przygotowała – Dyrektor SP nr 6 w Zamościu.

Czytaj więcej o:
  • sprawdzian szóstoklasisty 2014
  • szkoła
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy jesteś dobrze przygotowany (a) do sprawdzianu szóstoklasisty?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1281.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.