Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

28 listopada 2014 r.
12:07
Edytuj ten wpis

ENEMEF: Noc Kina Polskiego w Multikinie

Autor: Zdjęcie autora pab
0 0 A A

W piątek 28.11 o godz. 22 w lubelskim Multikinie maraton filmowy ENEMEF: Noc Kina Polskiego. To przegląd najciekawszych polskich filmów ostatnich miesięcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zaprezentowane zostaną cztery poruszające, emocjonujące i wyczekiwane produkcje, ta noc to dowód na to, że polskie kino dorównuje temu światowemu, filmy tworzone są z coraz większym rozmachem i znajomością reguł, jakie rządzą dobrym kinem.

W repertuarze Maratonu Kina Polskiego znalazły się filmy: "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, "Miasto 44" Jana Komasy, "Służby specjalne" w reżyserii Patryka Vegi oraz "Obywatel" Jerzego Stuhra.

Początek maratonu o godz. 22, a przewidywany koniec ok. 5.30 w sobotę rano. Bilety kosztują 33 zł.

Informacje o filmach:

Obywatel
Polska 2014, 108'
reżyseria: Jerzy Stuhr
scenariusz: Jerzy Stuhr
obsada: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Magdalena Boczarska, Sonia Bohosiewicz
muzyka: Adrian Konarski

Jerzy Stuhr wraca w najzabawniejszej roli od czasu "Seksmisji". "Obywatel" to doskonała komedia, która pokazuje, że niezależenie od systemu czy wydarzeń historycznych Polacy potrafią się z siebie śmiać.

Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce, doprowadzając do zabawnych wpadek.

Duet Jerzy i Maciej Stuhrowie w najzabawniejszej polskiej komedii roku!

Bogowie
Polska 2014, 112'
reżyseria: Łukasz Palkowski
scenariusz: Krzysztof Rak
obsada: Tomasz Kot, Piotr Głowacki,Jan Englert
muzyka: Bartosz Chajdecki

"Bogów" obejrzało już ponad milion widzów. Film zdobył uznanie nie tylko widzów, ale także krytyki, czego dowodem jest aż pięć Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym za najlepszy film, scenariusz oraz najlepszą pierwszoplanową rolę męską dla Tomasza Kota.

Film opowiada o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Zbigniewa Religę w Zabrzu. Nieudane operacje, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie.

Doskonale zrealizowany, inteligentny i wciągający film o człowieku, który odmienił nie tylko Polskę i Polaków, ale i świat. W rolę profesora Zbigniewa Religi wcielił się fenomenalnie Tomasz Kot.

Służby specjalne
Polska 2014, 115'
reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Patryk Vega
obsada: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński
muzyka: Łukasz Targosz

Tym mocnym i kontrowersyjnym filmem Patryk Vega wraca do formy z czasów "Pitbulla".

Po likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej: niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik, kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie oraz były pułkownik SB. Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo i w jakim celu pracują.

"Służby specjalne" to oparta na dwuletniej dokumentacji realistyczna historia, odsłaniająca kulisy życia i pracy oficerów polskich tajnych służb.

Miasto 44
Polska 2014, 130'
reżyseria: Jan Komasa
scenariusz: Jan Komasa
obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Antoni Królikowski
muzyka: Antoni Łazarkiewicz

Najbardziej oczekiwany polski film roku a może nawet kilku ostatnich lat. Przejmujące widowisko, które długo nie daje o sobie zapomnieć.

Warszawa, sierpień 1944. Stefan opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak jego ojciec zginął. Pracuje w fabryce Wedla, znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić. Pod wpływem Kamy, koleżanki z sąsiedztwa wstępuje do Armii Krajowej. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, ale chłopak zakochuje się w Biedronce. Nie jest im pisane zbyt długo cieszyć się swoim szczęściem.

"Miasto 44" to kino przez wielkie K. Jan Komasa stworzył efektowny portret umierającego miasta. Filmowa, przedwojenna Warszawa jeszcze nigdy nie była tak realna.
Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Wielkanoc. To czas na babkę i mazurek

Wielkanoc. To czas na babkę i mazurek

Paulina Golianek i Monika Niedźwiadek z Koła Gospodyń Wiejskich w Konopnicy już szykują święta. A my mamy dla was przepisy na mazurek i babkę z pierwszej ręki.

Starszy pan nie żyje. Ciężarówka potrąciła go, gdy był na pasach

Starszy pan nie żyje. Ciężarówka potrąciła go, gdy był na pasach

Lekarzom nie udało się uratować życia mężczyzny, który dzisiaj rano w Chełmie został potrącony przez ciężarówkę.

Tutaj wybory to czysta formalność. Kandydat na wójta jest jeden

Tutaj wybory to czysta formalność. Kandydat na wójta jest jeden

Kiedy nie ma konkurencji, to głosowanie staje się formalnością. Tak jak w gminie Obsza w powiecie biłgorajskim. Tam już wiadomo, kto zostanie wójtem. Znany jest też skład prawie połowy nowej rady. Jak to możliwe?

Święta spędzi za kratkami. Wszystko przez narkotyki

Święta spędzi za kratkami. Wszystko przez narkotyki

To nie będzie wesoła Wielkanoc dla 21-latka z gminy Trawniki. Młody mężczyzna został zatrzymany z taką ilością narkotyków, że sąd postanowił go aresztować tymczasowo na 3 miesiące.

Roztrzaskał głowę Matce Boskiej. Zarzut obrazy uczuć religijnych dla 43-latka

Roztrzaskał głowę Matce Boskiej. Zarzut obrazy uczuć religijnych dla 43-latka

Nie tylko za zniszczenie mienia, ale również obrazę uczuć religijnych odpowie 43-latek z Lubartowa, który dokonał dewastacji przydrożnej kapliczki z figurą Matki Boskiej.

Motor Lublin wzmacnia sztab szkoleniowy. Nowy asystent z Finlandii

Motor Lublin wzmacnia sztab szkoleniowy. Nowy asystent z Finlandii

Sporo pozmieniało się w ostatnich tygodniach, jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy Motoru. Goncalo Feio w roli pierwszego trenera zastąpił Mateusz Stolarski. Prawą ręką 31-latka został za to Przemysław Jasiński. A w czwartek klub z Lublina poinformował, że w zespole pojawił się nowy asystent – pochodzący z Finlandii Rasmus Jansson.

Pieniądze leżą na unijnym stole. Minister o eurograntach

Pieniądze leżą na unijnym stole. Minister o eurograntach

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej, w środę odwiedziła Puławski Park Naukowo-Technologiczny. Zachęcała do aplikowania o granty przyznawane przez Komisję Europejską.

Gwarancja dobrej przyszłości dla Lubelszczyzny

Gwarancja dobrej przyszłości dla Lubelszczyzny

Szanowni Mieszkańcy, po październikowych wyborach do Sejmu, czekają nas wielkie zmiany. Aby można było je przeprowadzić do końca i odzyskać jako społeczeństwo kontrole nad naszym krajem, musimy zwyciężyć w Wyborach Samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia.

Pamięć o nich musi trwać. Historie Dzieci Zamojszczyzny trafią do sieci

Pamięć o nich musi trwać. Historie Dzieci Zamojszczyzny trafią do sieci

Z przepastnych archiwów, do których dostęp mają nieliczni, dokumenty zaświadczające o tragicznej historii dziesiątek tysięcy dzieci wysiedlonych w czasie II wojny światowej z Zamojszczyzny zostaną zdigitalizowane i udostępnione online.

Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim już otwarty

Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim już otwarty

Dzięki środkom z Funduszy Europejskich Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim odzyskał swój blask. Ponownie jest architektoniczną perłą województwa lubelskiego. 17 marca br. po wielomiesięcznym remoncie ta rokokowa rezydencja magnacka została uroczyście otwarta.

Zderzenie osobówek centrum uzdrowiska. Zawinił 82-latek

Zderzenie osobówek centrum uzdrowiska. Zawinił 82-latek

82-latek tak feralnie włączał się do ruchu przy ul. Paderewskiego w Nałęczowie, że kierowany przez niego nissan zderzył się z citroenem.

Wielkanoc w podziemiach i staromiejskich zaułkach. Przewodnicy czekają
1 kwietnia 2024, 14:00

Wielkanoc w podziemiach i staromiejskich zaułkach. Przewodnicy czekają

Pierwszego dnia kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny zostanie otwarta dla zwiedzających trasa podziemna w oficynie zamojskiego ratusza.

Kandydatki KO chcą Lubelskiej Rady Kobiet
Wybory 2024

Kandydatki KO chcą Lubelskiej Rady Kobiet

Kandydatki Koalicji Obywatelskiej chcą utworzyć Lubelską Radę Kobiet. Jej celem ma być m.in. zwiększenie udziału kobiet w sferze politycznej czy gospodarczej, a także przeciwdziałanie dyskryminacji.

Województwo lubelskie wesprze finansowo Motor Lublin

Województwo lubelskie wesprze finansowo Motor Lublin

W czwartek wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski poinformował, że Motor Lublin otrzyma 400 tysięcy złotych w ramach promocji gospodarczej regionu.

Z szafy na komendę. Kryjówka nie wyszła

Z szafy na komendę. Kryjówka nie wyszła

Poszukiwany przez sąd 33-latek ukrył się przed policjantami w szafie. Nic to nie dało. Mężczyzna spędzi rok za kratkami.

Kalendarz
marzec 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia