sobota, 17 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Duże różnice w cenach ubezpieczeń w całej Polsce!

Dodano: 26 lipca 2016, 01:00

Ubezpieczenie OC chroni właścicieli pojazdów przed odpowiedzialnością za wyrządzone szkody. Okazuje się, że ci, którzy poświęcą trochę czas na znalezienie idealnej polisy, mogą również sporo zaoszczędzić.

Ze statystyk prowadzonych przez policję wynika, że w 2015 r. po polskich drogach jeździło ponad 20 000 000 samochodów osobowych. Każdy właściciel takiego pojazdu był zobowiązany wykupić ubezpieczenie OC. Za brak jego posiadania są przewidziane wysokie kary i – jak niektórzy błędnie uważają – ujawnienie zakupu polisy OC po upływie terminu ważności poprzedniej nie następuje wyłącznie podczas kontroli drogowej przeprowadzanej przez policję. Dziś takie dane są gromadzone również przez inne działające na rynku instytucje. Wszystko po to, aby wyeliminować przypadki kierowców jeżdżących bez ważnego OC.

Od czego zależy wysokość składki?

Być może zastanawiałeś się kiedyś, od czego zależy wysokość składki polisy OC – czy i jakie kryteria ustalają w tym przypadku towarzystwa ubezpieczeniowe? Okazuje się, że nie ma tu żadnej tajemnicy. Każdy ubezpieczyciel kieruje się takimi czynnikami, jak:

  • dane samochodu – są one potrzebne do aktualnej oceny wartości pojazdu,

  • wiek właściciela – zasada jest następują: im młodszy kierowca, tym bardziej niedoświadczony,

  • stan cywilny – nie powinno nikogo dziwić, że towarzystwa ubezpieczeniowe uważają, że osoby w stałych związkach i mające dzieci jeżdżą bezpieczniej niż single,

  • ilość osób współużytkujących pojazd – nie zawsze samochód jest użytkowany wyłącznie przez jedną osobę, ale np. małżeństwo.

Aby sprawdzić, ile poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe zażądają pieniędzy za zwarcie umowy OC, warto wiedzieć, że istnieją porównywarki. Okazuje się, że aktualnie porównywarki ubezpieczeń OC takie jak kalkulator-oc-ac.auto.pl to najlepszy sposób, by zorientować się, która firma przedstawi ci najkorzystniejsze warunki finansowe.

Zwróć uwagę na dodatkowe ubezpieczenia

Towarzystwa ubezpieczeniowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że właściciele pojazdów chętnie skorzystaliby z dodatkowych ubezpieczeń, ale nie zawsze mogą sobie na to pozwolić. Właśnie z tego względu obniżają ceny np. AC czy ASS, jeżeli właściciel pojazdu zdecyduje się na pakiet ubezpieczeń. Czy jest ci potrzebne dodatkowe ubezpieczenie? Więcej o assistance przeczytasz tutaj: http://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-assistance-pomoc-na-drodze/. Pamiętaj, że korzystając z takich produktów, możesz czuć się bezpieczniej na drodze.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!