Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

21 listopada 2017 r.
0:35

Dywany w różnych stylach

Autor: Zdjęcie autora Promocja
0 1 A A

Różnorodność stylistyczna współczesnych wnętrz pozwala urządzić domową przestrzeń zupełnie po swojemu, ale wymaga również podejmowania większej liczby decyzji. Dawniej powszechnym rozwiązaniem były dywany klasyczne o dosyć krótkim runie oraz orientalnych wzorach. Wykonywano je na bazie naturalnych materiałów, najczęściej wełny. Obecnie klienci sklepów z wyposażeniem wnętrz mogą kupować zarówno takie dywany, jak również sięgać po bardziej nowoczesne modele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Klasyczne dywany

Wyróżnia je przede wszystkim charakterystyczne wzornictwo, nawiązujące do motywów orientalnych. Takie dywany występują najczęściej w stonowanych i ciemniejszych kolorach. Rozwiązanie to do dzisiaj postrzegane jest jako najbardziej eleganckie, a do tego praktyczne. Im ciemniejszy dywan, tym mniej z nim "zachodu". Jasne dywany brudzą się szybciej i bardziej widać na nich różnego rodzaju plamy. Te w ciemniejszej tonacji nie bez powodu postrzegane są zatem jako praktyczniejsze.

Klasyczne dywany mają z reguły krótsze runo, dzięki czemu wykazują także większą odporność na ścieranie. Nadają się zwłaszcza do często używanych pomieszczeń. Sprawdzą się korytarzu, ale również w jadalni. Przy okazji wybierania dywanu do tego ostatniego pomieszczenia należy zadbać, by swobodnie mieścił się na nim nie tylko stół, ale również wszystkie wysunięte krzesła. W przeciwnym wypadku dywany na pewno nie spełnią pokładanych w nich nadziei. Będą natomiast źle wyglądać, utrudnią też spędzanie czasu przy stole. Dywan w jadalni nie jest elementem obowiązkowym, ale dobrze rozważyć jego zakup. O wiele przyjemniej spędza się bowiem czas, kiedy stopy znajdują się na ciepłym i miękkim podłożu.

A dlaczego dywany klasyczne? One po prostu pasują często do tradycyjnego wystroju jadalni. W stylu klasycznym wielki nacisk kładzie się na stosowanie wysokiej jakości materiałów, najczęściej naturalnego pochodzenia. Jednak tradycyjne dywany wełniane nie są zbyt dobrym rozwiązaniem dla alergików, lepiej unikać ich także w pokojach dziecięcych. Tam o wiele praktyczniejsze jest wykorzystanie produktów syntetycznych.

Dywany nowoczesne

Po czym poznać nowoczesne dywany? Przedstawiciel sklepu z dywanami Dywante.pl zwraca uwagę, że kluczowe jest tu wzornictwo. W miejsce łagodnych i  charakterystycznych dla stylu klasycznego esów floresów pojawiają się bardziej surowe formy geometryczne. Nowoczesne dywany są ozdabiane oszczędniej. Wzory pojawiają się sporadycznie i stanowią jedynie dodatek podkreślający dominującą barwę. Ponadto wyróżnia je gęste oraz wysokie runo.

Zastosowanie innowacyjnych technologii przekłada się na ich trwałość oraz łatwość utrzymania w czystości. Nie odkształcają się, dobrze znosząc upływ czasu i częste stosowanie. Stanowią idealne uzupełnienie nowoczesnego salonu, ale również praktycznie urządzonej sypialni. Jak wspomniano pozostają idealnym rozwiązaniem dla alergików. To właśnie nowoczesne dywany występują w najróżniejszych odsłonach kolorystycznych.

Nadaj wnętrzu charakter

Przy okazji omawiania kwestii barw, warto zwrócić też uwagę na to, jak dywan wpływa na postrzeganie pomieszczenia. Jeżeli jest ono niewielkie, lepszym rozwiązaniem okażą się dywany jasne, ponieważ sprawiają, że wnętrze wydaje się większe. I odwrotnie, na dużych powierzchniach przyda się dywan utrzymany w ciemniejszej kolorystyce. Dzięki niemu pomieszczenie wyda się nieco mniejsze, a przez to bardziej przytulne. Dywany kolorowe są chętnie wybierane jako uzupełnienie wnętrz urządzonych w stylistyce minimalistycznej, ewentualnie industrialnej. Z kolei we wnętrzach rustykalnych czy nowoczesnych dobrze prezentują się produkty jednobarwne.

Pozostałe informacje

Nieudana wyprawa do Bydgoszczy, PZL Leonardo Avia Świdnik zakończyła sezon

Nieudana wyprawa do Bydgoszczy, PZL Leonardo Avia Świdnik zakończyła sezon

PZL Leonardo Avia Świdnik przegrała decydujące spotkanie w ćwierćfinale play-off z BKS Visłą Proline Bydgoszcz 1:3. Tym samym zakończyła sezon 2023/2024.

Derby dla Lublinianki, nieudany debiut nowego trenera Stali Kraśnik i 10 goli Cisowianki [zdjęcia]
galeria

Derby dla Lublinianki, nieudany debiut nowego trenera Stali Kraśnik i 10 goli Cisowianki [zdjęcia]

W środę nasi czwartoligowcy rozegrali 23. kolejkę spotkań. Nie obyło się bez niespodzianek. Największą była zdecydowanie domowa porażka Stali Kraśnik ze swoją imienniczką z Poniatowej 0:1. Efekt nowej miotły nie zadziałał, bo w tym meczu na ławce gospodarzy zadebiutował Kamil Witkowski. Po dwóch porażkach z rzędu pełną pulę wywalczyła za to Lublinianka, która rozbiła rezerwy Motoru 4:0.

Trzeci mecz z Chrobrym Głogów też wyrównany, ale medalu Azotów Puławy w tym roku nie będzie

Trzeci mecz z Chrobrym Głogów też wyrównany, ale medalu Azotów Puławy w tym roku nie będzie

W trzecim decydującym spotkaniu ćwierćfinału play-off Azoty Puławy przegrały na wyjeździe z Chrobrym Głogów 24:26. Tym samym przegrali rywalizację o półfinał 1-2. Rafał Przybylski i spółka zagrają co najwyżej o piąte miejsce.

Lublin. Hospicjum zbiera na pompę. Można pomóc

Lublin. Hospicjum zbiera na pompę. Można pomóc

Trwa internetowa zbiórka na pokrycie kosztów wymiany uszkodzonej pompy w Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.

Poleje się krew. Wampiriada studentów
Nasz patronat
galeria

Poleje się krew. Wampiriada studentów

Nie tylko wampiry potrzebują krwi. Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej we współpracy z RCKiK zapraszają na wiosenną akcję honorowego krwiodawstwa.

Emeryci narzekają na godziny otwarcia poczty. Co zrobi centrala?

Emeryci narzekają na godziny otwarcia poczty. Co zrobi centrala?

Filia poczty otwiera się zbyt późno – tak uważają mieszkańcy jednego z łukowskich osiedli. W ich imieniu o zmianę godzin pracy placówki prosi centralę radny Łukasz Bober.

Piotr Wylężoł i jego miłość do muzyki
18 kwietnia 2024, 19:00

Piotr Wylężoł i jego miłość do muzyki

18 kwietnia w Klubie Muzycznym, w ramach cyklu Jazz w CSK wystąpi kwartet Piotra Wylężoła, który zaprezentuje materiał z ostatniej płyty.

Ponad 200 maturzystów odwiedziło lubelską „Wyspę"
Zdjęcia
galeria

Ponad 200 maturzystów odwiedziło lubelską „Wyspę"

Wirtualna rzeczywistość, warsztaty dziennikarstwa, negocjacji czy badanie i analiza pisma. Ponad 200 uczniów odwiedziło Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Pierwsza pojawiła się na kampusie 40 lat temu. KUL sadzi kolejne magnolie
galeria

Pierwsza pojawiła się na kampusie 40 lat temu. KUL sadzi kolejne magnolie

Są nieodłącznym symbolem kampusu głównego KUL. Teraz także „Poczekajka” doczekała się tych pięknych roślin. Jednak na pełen rozkwit magnolii trzeba będzie poczekać kilka lat.

Lubartowska komenda chwali się wynikami. 7 zatrzymanych w ciągu doby

Lubartowska komenda chwali się wynikami. 7 zatrzymanych w ciągu doby

Lubartowska policja chwali się skutecznością. W ciągu doby zatrzymała 7 poszukiwanych m.in. za kradzież czy rozboje.

Studenci z kół naukowych przyjrzą się wsi
NASZ PATRONAT

Studenci z kół naukowych przyjrzą się wsi

Przed nami V Międzynarodowe Sympozjum Studenckich Kół Naukowych. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Środowisko-Roślina-Zwierzę-Produkt”.

Kradzież elektrośmieci sprzed remizy. Strażacy apelują o pomoc

Kradzież elektrośmieci sprzed remizy. Strażacy apelują o pomoc

Podłość ludzka nie zna granic- denerwują się strażacy z Komarówki Podlaskiej. Ktoś ukradł im elektrośmieci, które były zbierane przed remizą.

Na UMCS poturlali kule
FOTO
galeria

Na UMCS poturlali kule

Za nami VII Akademicki Turniej o Puchar Rektora UMCS „Boccia Cup 2024”. To sportowa rywalizacja, ale też lekcja wzajemnego poszanowania.

Lublin. Feromonowe pułapki na szkodnika kasztanowców

Lublin. Feromonowe pułapki na szkodnika kasztanowców

Szrotówek kasztanowcowiaczek szczególnie upodobał sobie kasztanowce białe w Lublinie. Na 70 najcenniejszych drzewach miasto zawiesiło 210 pułapek na tego szkodnika.

Jak siedzieć, żeby nie bolało
WIDEO
film

Jak siedzieć, żeby nie bolało

Z Ireneuszem Hałasem, fizjoterapeutą rozmawiamy o prawidłowej postawie ciała, o tym jak unikać urazów podczas siedzenia przy biurku w pracy czy w szkole.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium