środa, 18 października 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Faktoring- Twój sprzymierzeniec w interesach

Dodano: 26 września 2017, 10:00
Autor: Promocja

Zdarza się, że nabywcy nie opłacają terminowo faktur albo są wręcz niewypłacalni. Czy trzeba w takich sytuacjach czekać? Okazuje się, że nie. Jeśli skorzystasz z faktoringu, natychmiast uzyskasz płynne finansowanie, spłacisz swoje zobowiązania i bez niepotrzebnych przerw będziesz mógł w sposób dynamiczny prowadzić i rozwijać swoją firmę.

Jak to działa?

Firma świadcząca usługi faktoringowe (faktor) dostarczy Ci środków finansowych pod nieuregulowane faktury, dotyczące sprzedaży krajowej czy eksportowej. Dzięki faktoringowi otrzymujesz należną kwotę (pomniejszoną o prowizję dla faktora), zanim stanie się ona wymagalna. Faktoring umożliwia zarządzanie całym portfelem należności, minimalizując ryzyko strat z tytułu niespłaconych faktur. Wcześniej pozyskane należności można przeznaczyć na dalszą działalność gospodarczą, co fantastycznie zwiększa aktywa i rekompensuje, nawet wielokrotnie, wysokość prowizji, jaką uiścisz faktorowi.

 

Zalety faktoringu

Warto wiedzieć, że faktoring ogranicza negatywne skutki inflacji. Dzięki inkasowaniu należności, w krótkim czasie po dostarczeniu towaru niwelują się również różnice kursowe w eksporcie. Można także zauważyć, że już sama obecność faktora poprawia dyscyplinę w ściąganiu należności. Obniża to koszty firmy, która nie musi samodzielnie prowadzić działań windykacyjnych. Eksperci z firmy Pragma dysponują sprawdzonymi narzędziami, których wykorzystanie poprawi kondycję finansową Twojej firmy, zwiększy wypłacalności dłużników i umożliwi ograniczenie własnego działu rozliczeniowo-księgowego. Na stronie www.pragma.pl znajdziesz kontakt do specjalistów, którzy przygotują ofertę idealną dla Twoich potrzeb.

 

Kredyt czy faktoring?

Faktoring to świetna alternatywa finansowania bieżącej działalności w stosunku do kredytu bankowego. Gdy ubiegasz się o kredyt, musisz spełniać szereg wymogów i mieć tzw. „zdolność kredytową”, która opiera się głównie na posiadaniu odpowiednich zasobów, kilkuletniej historii działalności na rynku, osiąganiu określonego przychodu i braku straty finansowej. Stworzenie zabezpieczeń o odpowiedniej wartości i jakości często generuje dodatkowe koszty. Wymagania faktora są znacznie łagodniejsze i w praktyce nie pociągają za sobą kosztów. Faktor zwróci ogólną uwagę na funkcjonowanie firmy, na jej odbiorców i stan bieżących należności. Ważne są także warunki sprzedaży, ilość stałych kontrahentów, terminy widniejące na wystawianych fakturach i opóźnienia w ich płaceniu.Optymalne rozwiązanie dla firm

Faktoring jest znakomity dla podmiotów, które:

  • chcą zminimalizować ryzyko niewypłacalności odbiorców

  • potrzebują elastycznego źródła finansowania

  • dążą do poprawy dyscypliny płatniczej kontrahentów

  • stosują odroczony termin płatności (kredyt kupiecki)

  • mają stałe grono odbiorców i prowadzą cykliczną sprzedaż

 

Dlaczego to się opłaca?

Faktoring zapewnia płynność finansową firmy i daje natychmiastowy zastrzyk gotówki, która jest zablokowana w niezapłaconych fakturach. Oszczędzasz czas, redukujesz koszty i uwalniasz się od uciążliwych działań związanych z egzekwowaniem należności. Możesz się skupić na tym, co jest Twoją podstawową działalnością. Zwiększasz swoje bezpieczeństwo, ponieważ to faktor bierze na siebie ryzyko niewypłacalności odbiorców. W porównaniu do tradycyjnego kredytu obrotowego w faktoringu obowiązują uproszczone procedury przyznawania finansowania, a środki udostępniane są sprawnie i szybko.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!