niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Jak pogodzić naukę i rozwój zawodowy?

Dodano: 27 czerwca 2016, 11:29

Przemyślany i dobrze zorganizowany program stażowy to korzyść zarówno dla uczestnika, jak i dla pracodawcy. Student czy absolwent zdobywa wiedzę i doświadczenie, a firma może w ten sposób zyskać zaangażowanego, znającego organizację pracownika.

Coraz częściej dyplom – nawet najlepszej uczelni – nie jest wystarczającym argumentem dla pracodawcy, aby zatrudnić młodego człowieka. Szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy rosną, jeśli może wykazać się doświadczeniem zawodowym. Jak pogodzić naukę i rozwój zawodowy? Najprostszym sposobem jest odbycie praktyk czy stażu w firmie, która zagwarantuje, że będzie to czas efektywnie wykorzystany, a zdobyte umiejętności pomogą w budowaniu kariery. Jedną z instytucji najbardziej otwartych na młodych ludzi jest PKO Bank Polski. Współpracuje z uczelniami, wspiera inicjatywy edukacyjne, oferuje praktyki i programy stażowe.

Zacznij karierę zawodową

Jeśli ukończyłeś 18 lat i poszukujesz swojej ścieżki rozwoju zawodowego, do tego marzysz o pracy w obszarze finansów, IT lub ryzyka bankowego - zgłoś swoją aplikację do PKO Banku Polskiego. W bieżącym roku bank organizuje 700 płatnych praktyk i staży w całej Polsce. Szeroka oferta oraz duża skala działania banku umożliwia sprawdzenie się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych oraz udział w interesujących przedsięwzięciach.

 PKO Bank Polski od wielu lat zaprasza do współpracy ludzi młodych, ambitnych, z inicjatywą. Oferty praktyk kierowane są do uczniów, studentów wszystkich lat i absolwentów. Trwają one od 1 do 3 miesięcy. Wyróżniający się praktykanci (studenci IV i V roku oraz absolwenci, którzy nie ukończyli 30. roku życia) otrzymują propozycję odbycia stażu trwającego do 12 miesięcy. Realizują zadania koncepcyjne lub projektowe, a każdemu z nich przydzielony zostaje indywidualny opiekun odpowiedzialny za przebieg i koordynację stażu. 

 Młodzi ludzie zyskują doświadczenie i wiedzę, a jakie korzyści ma firma ich zatrudniająca? Najważniejsze to możliwość lepszego poznania i przygotowania potencjalnych pracowników oraz to, że poznają przedsiębiorstwo, co w przyszłości ułatwia im realizację zadań. W przypadku tak dużej organizacji jak PKO Bank Polski (liczy blisko 26 tys. pracowników) to ważny atut. – Propozycję pracy otrzymują osoby, które podczas stażu wykazały się zaangażowaniem, odpowiedzialnością, spełniły stawiane wymagania – mówi Jolanta Jakóbczyk, dyrektor Biura Rozwoju Zasobów Ludzkich w PKO Banku Polskim. 

Gdzie szukać ofert

Ogłoszenia rekrutacyjne publikowane są na stronie www.pkobp.pl/kariera lub w serwisach biur karier prestiżowych uczelni wyższych. Wybrane oferty zamieszczane są także na takich portalach jak Pracuj.pl oraz w social mediach: na profilach Banku na: LinkedIn, GoldenLine, Facebooku/aplikacja Kariera w PKO BP oraz w tematycznych grupach i forach studenckich na Facebooku. Bank współpracuje także z Fundacją im. Lesława A. Pagi (Akademia Liderów Rynku Kapitałowego) czy organizacją Enactus Poland (Bank jest jej Diamentowym Sponsorem). To stwarza okazję do kontaktów z wyróżniającymi się i przedsiębiorczymi studentami oraz absolwentami. Wielu z nich zostaje zaproszonych na płatne praktyki lub staże.  PKO Bank Polski uczestniczy także w targach pracy,m.in. Absolvent Talent Days czy Dniach Kariery AIESEC.

 Opinie

Patrycja Ziółkowska, praktykantka w Centrum Kadr i Płac, studentka SGGW

Informację o praktykach znalazłam na stronie internetowej Banku. Skorzystałam z możliwości, jaką mają studenci należący do organizacji Enactus (zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną). Podczas praktyki wspieram zespół m.in. przy pracach nad umowami. Wciąż uczę się czegoś nowego. Ciekawym doświadczeniem jest także obserwacja, jak funkcjonuje tak duża organizacja jak PKO Bank Polski.

 Michał Urbaniak, stażysta w Departamencie Sprzedaży Detalicznej, laureat stażu z Ministerstwa Skarbu Państwa, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

W trakcie stażu zajmowałem się przygotowywaniem materiałów przeznaczonych dla doradców zamożnego klienta oraz analizą sprzedaży produktów inwestycyjnych. Do moich obowiązków należało również współtworzenie komunikacji wysyłanej do pracowników oddziałów. Zakres powierzanych mi zadań sukcesywnie się poszerza, co jest jedną z najważniejszych zalet stażu.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!