sobota, 24 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Jak pozyskać fundusze na rozwój działalności?

Dodano: 9 maja 2017, 00:08
Autor: Promocja

Jako przedsiębiorca doskonale wiesz, że wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w firmie wymaga sporych nakładów finansowych. Jak otrzymać dotację z Unii Europejskiej na rozwój działalności? Podpowiadamy!

Jak zdobyć dotacje dla firm?

  • Wyznacz cel – zastanów się, jakie aspekty działalności Twojej firmy wymagają udoskonalenia. Na co przeznaczysz środki otrzymane w ramach dofinansowania? Masz w planach wdrożenie innowacyjnych technologii przetwarzania i odzyskiwania surowców naturalnych, a może chcesz zainwestować w rozbudowę własnego działu B+R?
  • Wybierz program, w ramach którego będziesz mógł zrealizować swój projekt. Znalezienie potencjalnych źródeł dofinansowania ułatwią Ci dostępne za darmo w internecie narzędzia takie jak Dotacjometr opracowany przez zespół Crido Taxand ( http://dotacjenainnowacje.taxand.pl/ ). Odpowiedz na 4 pytania dotyczące wielkości firmy, rodzaju projektu, szacunkowego kosztu całej inwestycji oraz obszaru działalności. Dzięki temu dowiesz się, czy Twój projekt ma szansę na realizację w ramach aktualnie obowiązujących programów krajowych i regionalnych.
  • Przygotuj niezbędną dokumentację i złóż wniosek - skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy. Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą firmę, czy przedsiębiorstwo należące do sektora MŚP możesz liczyć na kompleksowe wsparcie przy pozyskiwaniu dotacji ze środków funduszy strukturalnych, programów finansowanych ze środków krajowych oraz programów międzynarodowych. Działania doradców skupiają się przede wszystkim na pomocy w poszukiwaniu źródeł finansowania projektu, a także wsparciu w jego przygotowaniu oraz prawidłowym rozliczeniu.

Postaw na innowacje!

Unia Europejska oferuje przedsiębiorcom szerokie spektrum możliwości. Na szczególną uwagę zasługują programy wspierające działalność badawczo-rozwojową. Środki pozyskane w ramach Programu Inteligentny Rozwój mogą zostać przeznaczone na opłacenie zespołu badawczego czy pokrycie kosztów materiałów zużytych do badań. Kwota dofinansowania jest uzależniona m.in. od wielkości firmy oraz rodzaju prac badawczo-rozwojowych. O dotacje dla firm w ramach Inteligentnego Rozwoju mogą ubiegać się duże przedsiębiorstwa, a także małe i średnie firmy, które chcą rozszerzyć dotychczasową działalność lub zainwestować w innowacyjne rozwiązania.

 

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!