poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Jak spełnić swoje marzenia, czyli 3 kroki do budowy domu jednorodzinnego

Dodano: 20 listopada 2015, 00:00

Piękny dom w nowoczesnym stylu
Piękny dom w nowoczesnym stylu

Posiadanie własnego domu to marzenie wielu ludzi. Często zdarza się tak, że pomimo pomysłu i zapału nie wiemy od czego zacząć. Nie martwmy się jednak na zapas, bo jest mnóstwo rzeczy, które możemy wykonać całkowicie samodzielnie, a w razie potrzeby zawsze możemy zwrócić się do fachowców.

Wybór miejsca na budowę domu jednorodzinnego

Wbrew pozorom wybór miejsca na budowę domu jednorodzinnego nie jest taki prosty. By dobrze to zrobić, należy pomyśleć, czy wymarzony dom ma znajdować się na peryferiach miasta, w którym pracujemy czy wprost przeciwnie. Dobrze, gdy w pobliżu znajduje się komunikacja miejska, chociaż nie jest to wymóg konieczny. W przypadku rodzin, warto wziąć pod uwagę odległość od przedszkola, żłobka lub szkoły. Potem następuje czas na wyznaczenie konkretnego budżetu, który możemy przeznaczyć na zakup działki.

Co się jednak dzieje, gdy znajdziemy kilka interesujących nas miejsc? Poddajemy je szczegółowej analizie, sprawdzamy, dowiadujemy się. Innymi słowy – odwiedzamy naszych przyszłych sąsiadów, pytamy o ich opinię na temat danej działki, a nuż dowiemy się czegoś, co chciano przed nami ukryć? Uzbrojeni w tę wiedzę możemy skupić się na tym, czy nasze wymarzone miejsce na znajduje się w pobliżu drogi głównej. Jeśli tak, to bądźmy rozważni i jeszcze raz przemyślmy naszą decyzję, by jej później nie żałować.

Jak wybrać odpowiedni projekt i zbudować na jego podstawie dom marzeń?

Wybór gotowych projektów jest ogromny, dlatego podjęcie decyzji nie jest zadaniem łatwym. Co zatem zrobić, by nasz wybór był przyszłościowy i co ważne, byśmy go nie żałowali? Przede wszystkim skupmy się na naszych oczekiwaniach i potrzebach. Jeśli jesteśmy ludźmi towarzyskimi, dobrym rozwiązaniem będzie budowa domu z większym salonem i dodatkową łazienką. Gdy zaś uwielbiamy gotować, zainwestujmy w kuchnię, która stanie się sercem naszego domu.

 

Jeśli chodzi o kwestie praktyczne: podczas przeglądania projektów, musimy mieć świadomość tego, jaki rodzaj instalacji czy systemów ogrzewania preferujemy. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, spróbujmy mniej więcej nakreślić, jaka ma być powierzchnia domu i co chcemy, by się tam znalazło. Wtedy będziemy mogli określić przybliżoną kwotę, którą będziemy musieli zgromadzić.

Dobra ekipa budowlana to część sukcesu

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego, wiemy, że sami nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego i potrzebujemy kogoś, kto nam pomoże. Jak wszyscy inwestorzy, pragniemy znaleźć dobrych fachowców, którzy wykonają pracę solidnie. Jednak wybór bywa naprawdę trudny. Dlatego już na samym początku wymagajmy pisemnych referencji lub kontaktu do poprzedniego pracodawcy. Wizytówką, która na pewno wiele nam powie o ekipie, będą gotowe, oddane do użytku projekty.

Pamiętajmy, że najniższa cena nie jest najlepszym wyznacznikiem, zwłaszcza, że dom, który budujemy, jest dużą inwestycją – może na całe życie. Kolejnym krokiem, będzie podpisanie umowy z ekipą budowlaną. Określamy w niej jasno zakres pracy, terminy i wynagrodzenie. Zastanówmy się również nad zatrudnieniem Inspektora Nadzoru, który będzie kontrolował i sprawdzał postęp prac – wtedy będziemy mogli spać spokojnie.

A może firma budowlana?

Firma budowlana działa wielopłaszczyznowo. Jej celem jest realizacja marzeń klienta, tak by odnalazł swoje miejsce. Terminowość, precyzja i kompleksowość – to tylko nieliczne jej atuty. Tego typu firmom zależy na renomie, dlatego pomogą również w załatwieniu procedur formalnych. W ten sposób, dzięki profesjonalnemu podejściu i miłej współpracy, budowa domu jednorodzinnego będzie ziszczeniem naszych marzeń. Poznaj Koniecko Development i dowiedz się więcej o usługach developerskich.

Dom w trakcie budowy ­- stan pod klucz"
Dom w trakcie budowy ­- stan pod klucz"
Nowoczesne designerskie wnętrze lokalu użytkowego
Nowoczesne designerskie wnętrze lokalu użytkowego
Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!