poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Jak zarobić na polisie na życie?

Dodano: 24 maja 2017, 00:06
Autor: Promocja

Niewiele osób wie, jak dobrze zainwestować swój miesięczny budżet, aby skorzystać na tym jak najwięcej. Wydatki, opłaty oraz nieprzewidziane przez nas koszty powodują, że ciężko zaoszczędzić większą sumę pieniędzy, jak również zgromadzić rezerwowe środki w razie trudnych życiowych zdarzeń.

Z podobnych powodów często wielu ludzi rezygnuje z możliwości zakupienia ubezpieczenia na życie. Opinia, że polisa to w zasadzie tylko dodatkowy wydatek jest de motywująca dla potencjalnych ubezpieczonych. Jednak niewielu z nas wie o tym, że ubezpieczenie może pełnić funkcję inwestycji na przyszłość, jak również formy wsparcia w różnych okolicznościach.

Część składki z polisy na inwestycję

Ubezpieczenie na życie w dzisiejszych czasach ma niezwykle bogaty charakter. Może zarówno chronić ubezpieczonego na wypadek śmierci, jak również chronić na sytuację wystąpienia określonych w umowie zdarzeń. Pamiętać warto, że polisa może również mieć charakter inwestycyjny.

I to właśnie inwestowanie części gromadzonych składek stanowi o atrakcyjności tej formy pomnażania kapitału. Właściciel polisy mieszanej, czyli łączącej funkcję ochronną i inwestycyjną powinien jednak mieć na uwadze ryzyko finansowe, jakie ponosi ze względu na charakter inwestowania jego środków w specjalne fundusze, która działają na prawach giełdy, gdzie możliwe są wzrosty, ale i spadki.

Rozwiązaniem wygodnym dla ubezpieczonego jest ponadto możliwość zmiany proporcji składki na część ochronną i część inwestycyjną. Nawet w trakcie trwania umowy ubezpieczeniowej.

Wsparcie finansowe w trudnych chwilach

Coraz więcej polis na życie oferuje szeroki zakres rozszerzeń umowy podstawowej. Oznacza to, że możemy nabyć ochronę na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby, zdiagnozowania nowotworu, wypadku samochodowego, urazu ciała, trwałego inwalidztwa, utraty zdolności do pracy, śmierci bliskiej osoby.

Oczywiście, świadczenia w wyżej wymienionych sytuacjach często są niezbędne do utrzymania dotychczasowej jakości życia, zakupienia leków, opłacenia drogiej rehabilitacji. W zależności jednak na jaką sumę ubezpieczymy się, tym większego świadczenia możemy się spodziewać.

Coraz częściej też Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują sumy ubezpieczeń na kwotę nawet miliona złotych. Świadczenie, z jakim możemy się spotkać przy tego typu ofertach, może zagwarantować nam lub naszym najbliższym utrzymanie stałego poziomu życia w razie śmierci, poważnego wypadku czy niezdolności do wykonywania pracy.

Odpowiednie produkty ubezpieczeniowe znajdziemy w odpowiednim miejscu bogatym w treści dotyczące szczegółów, tak więc ubezpieczenia na życie powinny odpowiadać naszym oczekiwaniom. W szczególności, gdy nasza sytuacja finansowa jest stabilna – takie wsparcie finansowe może okazać się niezwykle dla nas korzystne.

Podwójny zysk z terminowej polisy na życie

W tzw. polisach terminowych na życie i dożycie sposobem na spory zastrzyk gotówki może być również sama suma ubezpieczenia, która wypłacana jest wraz z ukończeniem określonego w umowie wieku ubezpieczonego. Decydując się na takie rozwiązanie, warto przed podpisaniem umowy zwrócić uwagę na czas karencji, sumę ubezpieczenia oraz wyłączenia. Z pomocą może przyjść nam internet i ubezpieczenie na życie bez karencji na www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Oczywiście można mieć zastrzeżenia, że przez czas opłacania składek można tyle samo zaoszczędzić, odkładając pieniądze na konto, a suma ubezpieczenia po latach opłacania składek nie satysfakcjonuje nas aż tak bardzo. Jednak należy pamiętać, że polisa ma głównie za zadanie nas chronić. Zakupując ubezpieczenie, zyskujemy ochronę finansową życia oraz zdrowia.

Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 maja 2017 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zobacz jak uzyskać najtańsze oc do twojego samochodu tutaj: ***e-m2m.pl/5923e3c40b9a6
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!