wtorek, 20 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Kantor internetowy? To się opłaca

Dodano: 11 kwietnia 2016, 02:00
Autor: Promocja

W całej Polsce przybywa zadowolonych Klientów kantorów internetowych. Nie inaczej jest w Lublinie, Zamościu czy Lubartowie.Szacuje się, że korzysta z nich ponad 400 tysięcy osób, a polski rynek kantorów internetowych w ubiegłym roku osiągnął obrót rzędu 20 miliardów złotych (wg forbes.pl).

Do niedawna wydawało się, że wymiana euro czy dolarów wiąże się z wizytą w kantorze stacjonarnym, a przynajmniej – w banku. Okazuje się jednak, że… aby tego dokonać, nie trzeba nawet ruszać się z domu!

Przekonują się o tym codziennie mieszkańcy m.in. Lublina, Białej Podlaskiej i Kraśnika. Wszyscy ci, który stawiają na wygodę, szybkość transakcji, brak dodatkowych prowizji i korzystną cenę. Trudno się temu dziwić!

Przed podróżą

Serwisy internetowej wymiany walut, takie jak internetowy kantor ergokantor.pl, stawiają przed swoimi Klientami zdecydowanie dużo więcej możliwości niż kantory tradycyjne. Te możliwości spodobają się wszystkim, którzy cenią wygodę i szybkość dokonywania transakcji.

Wybierając się w zagraniczną podróż, pamiętać trzeba o wymianie waluty, którą posługiwać się będziemy w miejscu naszego wypoczynku. W powszechnym przekonaniu wiąże się to z koniecznością wygospodarowania czasu, który poświęcimy na jeszcze jedną wycieczkę – do kantoru stacjonarnego. Dostosowujemy się więc do godzin jego otwarcia, odczekujemy swoje w kolejce, wymieniamy PLN na EUR czy USD i z pełnym portfelem wracamy do domu (ups! niebezpieczne). Zamiast pakować walizkę tracimy czas, poszukując kantoru oferującego walutę po najbardziej korzystnym kursie. Nie ma takiej potrzeby!

Transakcji wymiany dokonać można przecież internetowo, korzystając z usług ergokantor.pl. Wystarczy dostęp do Internetu i komputer lub inne urządzenie łączące się z siecią. W ten sposób – poprzez kilka kliknięć – zagraniczna waluta może znaleźć się na naszym koncie bankowym. Jak?

Wystarczy założyć bezpłatne konto w serwisie wymiany walut oraz posiadać dwa rachunki bankowe – złotówkowy i walutowy. Po zalogowaniu się na ergokantor.pl trzeba zdefiniować warunki transakcji kupna lub sprzedaży waluty oraz przelać środki na wskazane konto kantoru. Oczekuj na przelew zwrotny w wybranej przez Ciebie walucie nawet do 15 minut! Niezależnie od pory dnia – na ergokantor.pl możesz zlecać transakcje 24 godziny/dobę, 7 dni w tygodniu. Księgowanie transakcji odbywa się w dni robocze od godz. 8.00 do 17.00.

Przed kolejną ratą

Korzystanie z kantoru internetowego to nie tylko oszczędność czasu. To także realne oszczędności, które odczują nie tylko Klienci kupujący lub sprzedający obce waluty sporadycznie, ale przede wszystkim Ci, którzy muszą kupić je… co miesiąc. Na przykład osoby spłacające kredyty walutowe.

Zyski instytucji pośredniczących w wymianie walut – banków, kantorów tradycyjnych czy kantorów internetowych – opierają się przede wszystkim na spreadzie (różnica pomiędzy ceną kupna a sprzedaży waluty). Jest on uznawany za ukryty koszt kredytu w walucie innego państwa.

Banki, marżę tę kształtować mogą dowolnie. W przypadku Klientów spłacających kredyty walutowe, zapewnia to tym instytucjom stałe dodatkowe zyski. Kantory tradycyjne – ze względu na charakter swojej działalności – także utrzymują wysoki spread. Jest on wynikiem m.in. tego, że stacjonarne kantory charakteryzują się ograniczonym zasięgiem działania.

Kantory internetowe oferują swoim Klientom bardzo korzystne warunki transakcji. Mają możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, co wpływa na obniżenie spreadu. Skutkuje to korzystnym kursem oferowanym Klientom, zarówno w transakcjach kupna jak i sprzedaży walut.

Warto pamiętać, że Kredytobiorca może decydować o tym, w jaki sposób będzie spłacać raty. Kredytobiorca ma prawo samodzielnie kupić walutę, którą przeznaczy na pokrycie swoich zobowiązań. Oszczędzisz, kupując np. franki szwajcarskie w kantorze internetowym i spłacając nimi zadłużenie kredytowe.

Przykład? Rata kredytu wynosi 1 000 CHF. W kantorze internetowym możesz dokonać transakcji kupna tej kwoty za 3 898,50 PLN. Ta sama kwota i waluta w jednym z popularnych banków będzie Cię kosztować 4 072,00 PLN. Kurs CHF/PLN w kantorze internetowym tego dnia (kursy wg ergokantor.pl z dnia 03 kwietnia 2016 roku) to 3,8985, zaś w banku 4,0720. Na tylko tej jednej transakcji kupna CHF oszczędzisz 173,50 PLN, a ile przez 20 lat spłaty kredytu?

Inne możliwości

Kantory internetowe, oferując bardziej korzystne niż bankowe, kursy kupna i sprzedaży zagranicznych walut są świetną propozycją również dla przedsiębiorców.

Ponadto istnieje możliwość przelania środków z transakcji wymiany waluty bezpośrednio na konto osoby trzeciej, także innej firmy. Jest to bardzo przydatne, chociażby wtedy, kiedy Klienci indywidualni lub firmy muszą zapłacić komuś za zakupiony towar w obcej walucie. Korzystanie z usług kantorów internetowych, szczególnie przez przedsiębiorców, którzy operują wyższymi kwotami, pozwoli na złagodzenie ewentualnych negatywnych skutków wahań kursów walut obcych do PLN.

Skutki wahań wartości walut możemy odczuć bardzo dotkliwie – dlatego każdy przedsiębiorca, który myśli na poważnie o handlu międzynarodowym, powinien uprzednio zapoznać się z możliwością wpływu wahań kursów na przyszłe należności i zobowiązania.

Duże firmy i korporacje są w stanie poradzić sobie z zarządzaniem ryzykiem walutowym, ponieważ mają możliwość skorzystania z całej gamy różnego rodzaju produktów zabezpieczających: bankowych czy finansowych. Natomiast mniejsze przedsiębiorstwa stoją przed nie lada wyzwaniem, ponieważ kontrakty walutowe czy opcje walutowe mogą być dla nich nieosiągalne z powodu zbyt niskich obrotów lub specyficznych wymogów bankowych.

Przed komputerem

Niezależnie więc od tego, czy wybierasz się w podróż, spłacasz kredyt walutowy, czy prowadzisz interesy z zagranicznymi kontrahentami, transakcji wymiany walut warto dokonywać online. Siedząc wygodnie przed komputerem, otrzymujesz aktualny kurs waluty, najlepszy kurs i bezpieczeństwo transakcji.

Wszystkie te cechy wpływają na popularność kantorów internetowych wśród podróżników z Puław, kredytobiorców z Lubartowa czy przedsiębiorców ze Świdnika.

Czytaj więcej o:
mariaAlina
Użytkownik niezarejestrowany
kornel
(70) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mariaAlina
mariaAlina (wczoraj o 22:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chętnie wypatruję zniżek w e-kantorach, rabatów, promocji. Tego w zwykłych kantorach brakuje, a inernetowe choć i tak dużo tańsze mają nieraz do zaoferowania coś ekstra;) Na Gieldawalut.com przez cały miesiąc ponosiłam o 80% niższy koszt, także w ogóle nie odczułam tego na żadnym przewalutowaniu.
Rozwiń
Gość
Gość (5 dni temu o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Owszem, pluskantor.pl można spokojnie powierzyć przewalutowanie. Dzieje się to z natychmiastowym skutkiem, w bardzo opłacalnej cenie.
Rozwiń
kornel
kornel (6 dni temu o 00:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najbardziej się opłaca jeżeli kantor online realizje zawsze przewalutowania w czasie rzeczywisty, tak jak np. Pluskantor.pl. Wtedy mamy całkowitą pewność, że kupujemy walutę po aktualnym kursie jak widzimy w chwili zawierania transakcji:)
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2018 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z usług Amronet zaczęłam korzystać dosyć dawno, parę lat temu. Oczywiście że to się opłaca- nadal kupuję walutę głównie w tym kantorze, nie podwyższyli prowizji, a udogodnień jest więcej niż z początku
Rozwiń
remigiusz
remigiusz (5 lutego 2018 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie spotkałem lepszej wyceny EUR niż na Gieldawalut.com, taka wymiana też nie generuje jakichś dodatkowych kosztów, więc oplaca się.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (70)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!