poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Kosiarka - traktorek: kiedy warto zainwestować w taki sprzęt?

Dodano: 7 stycznia 2016, 14:25
Autor: Promocja

Na kosiarki traktorowe decydują się zazwyczaj osoby, które posiadają olbrzymie gospodarstwa i naprawdę duże ogrody, często o powierzchni przekraczającej hektar. W przypadku tak rozległych terenów kosiarka traktorowa to jedyne rozsądne rozwiązanie. Dzięki niej koszenie nie będzie już problemem, a cały proces przebiegać będzie szybko i sprawnie.

Kiedy warto kupić kosiarkę traktorową?

Jeśli posiadamy duży ogród, sad lub prowadzimy olbrzymie i rozległe gospodarstwo, zakup kosiarki traktorowej jest wręcz niezbędny.

 

Dlaczego? Zwykłe kosiarki elektryczne są odpowiednie jedynie do koszenia niezbyt dużych połaci terenu, w dodatku nie są przystosowane do pracy na pagórkach czy obniżeniach. Z kolei kosiarki spalinowe są zbyt ciężkie i zbyt mało wydajne, by kosić nimi naprawdę duże powierzchnie. Egzaminu nie zdadzą w tym przypadku także wszelkie kosiarki akumulatorowe; może bowiem okazać się, że aby skosić cały teren, trzeba będzie kilka razy ładować akumulatory i co dwie-trzy godziny przerywać podjętą czynność.

 

Niepodważalną zaletą kosiarki traktorowej jest wygoda jej użytkowania - osoba kosząca musi tylko regulować wysokość cięcia i odpowiednio sterować kosiarką, tak, by nie pozostawić nieskoszonych pasów.

 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie kosiarki traktorowej?

Pierwszym aspektem, który powinien nas zainteresować przy wyborze kosiarki traktorowej, jest szerokość koszenia. Oczywiście im większa, tym lepsza, ponieważ w tym samym czasie skosimy większą część terenu. Warto jednak pamiętać o tym, że szerokość koszenia może wpływać na komfort poruszania się wytyczonymi alejkami czy przejeżdżania przez bramy.

 

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wybór kosiarki traktorowej jest posiadanie przez nią napędu hydrostatycznego. Do czego jest on potrzebny? Pozwala przede wszystkim na płynną zmianę prędkości jazdy i dostosowanie jej do warunków panujących na trawniku (niektóre fragmenty terenu mogą być na przykład bagniste). Napęd hydrostatyczny umożliwia ponadto natychmiastowe zatrzymanie maszyny poprzez naciśnięcie pedału hamulca, co znacznie podnosi nasze bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

Kupując tzw. traktorki, warto zwrócić uwagę także na funkcję tłumienia pylenia w koszu czy elektryczne wysypywanie zawartości kosza, co bardzo ułatwi pracę - zwłaszcza kobietom i osobom starszym. 

Nie tylko jako kosiarka

Głównym przeznaczeniem kosiarki traktorowej jest oczywiście koszenie trawy, jednak świetnie sprawdzi się również... zimą, kiedy zaskoczy nas śnieg. Po zamontowaniu odśnieżarki rotacyjnej kosiarka zmieni się bowiem w mały pług, którym wygodnie i szybko będzie można pozbyć się śniegu z podjazdu i chodnika przed domem. Co ciekawe, mamy możliwość ustawienia odległości wyrzutu i regulacji jego kąta.

 

Kosiarka traktorowa to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które posiadają ogromny ogród lub gospodarstwo, a w dodatku stawiają na wygodę i komfort pracy. Oczywiście kosiarka traktorowa jest nieco droższa od kosiarek elektrycznych czy spalinowych, jednak zdecydowanie warta jest swojej ceny.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!