poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Kredyty przez internet - jak prezentuje się cała ich procedura?

Dodano: 29 września 2017, 00:46
Autor: Promocja

W ostatnim czasie bardzo istotnie rozwinął się rynek usług finansowych świadczonych za pomocą Internetu. Kanał ten służy już nie tylko sprzedaży ubezpieczeń czy kont bankowych, ale również kredytów i innych produktów finansowych. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tej formy zaciągnięcia kredytu warto zapoznać się ze szczegółami jego działania.

Procedura krok po kroku

Firmy udzielające kredytów przez Internet, rzadko kiedy są to banki, wymagają założenia konta na swojej platformie. Założenie konta wymaga podania kilku danych weryfikacyjnych. Na tym etapie nie są jeszcze potrzebne bardzo szczegółowe informacje. Takie firma będzie egzekwować dopiero później.

Po założeniu konta uruchamiają się opcje, które pozwalają na złożenie wniosku kredytowego. Właśnie tę trzeba wybrać. Otwiera się wówczas okno z formularzem danych osobowych, który należy wypełnić. W formularzu trzeba podać  nie tylko swoje imię i nazwisko, ale również numer dowodu osobistego, numer PESEL i kilka innych informacji.

Formularz zapyta o zatrudnienie, o miesięczne dochody i miesięczne wydatki. W formularzu może się również znajdować pytanie o liczbę dzieci i skład gospodarstwa domowego. Te dane pozwalają określić mniej więcej zdolność kredytową zainteresowanego klienta. Oczywiście, nie ma co liczyć tutaj na kredyt w wysokości kredytu hipotecznego. Jednak coraz więcej firm udostępnia finansowanie na poziomie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, co i tak jest bardzo wysoką kwotą.

Finalizacja

Po rozpatrzeniu wniosku i przydzieleniu kredytu zainteresowany klient zostaje o tym poinformowany. Wraz z decyzją kredytową zostaje również poinformowany o dalszych procedurach. Zwykle wygląda to tak, że do klienta wysyłany jest kurier, przy którym podpisywana jest umowa. Kurierowi też trzeba okazać swój dowód osobisty, bo to on jest osobą weryfikującą tożsamość.

Po przekazaniu podpisanej umowy do siedziby firmy udzielającej pożyczki, jest ona tam rejestrowana w systemie, a po jej zarejestrowaniu pieniądze przesyłane są na konto bankowe klienta. W ten sposób kończy się procedura przyznania kredytu a rozpoczyna się procedura jego spłacania.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!