Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

5 czerwca 2017 r.
13:40

Krótki urlop? Wyciśnij z niego ile się da!

Autor: Zdjęcie autora Promocja
0 0 A A

Przeciętny urlop pracownika na pełnym etacie powinien trwać trzy tygodnie. Tak przynajmniej twierdzą psychologowie. Pierwszy tydzień jest po to, by organizm zaadaptował się do warunków urlopowych, drugi, by odpoczął, a trzeci, żeby urlopowicz zaczął myśleć o tym, że czas wracać... Niestety, nie każdy ma możliwość, by wyjechać na tak długo, dlatego najlepiej… pojechać daleko i przygotować się na kompletne oderwanie od szarej rzeczywistości. Trzeba tylko wybrać odpowiedni kierunek i oddać się wakacyjnemu szaleństwu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Blisko, ale z nutą egzotyki

Gruzja… Gdy spojrzymy na mapę Eurazji, znajdziemy ją tuż obok Turcji. Ten niewielki kraj sąsiaduje też z Armenią, Azerbejdżanem oraz Rosją i o wakacjach w Gruzji marzą miliony turystów. Bo to kraj z pięknymi krajobrazami, wyjątkowymi górami, plażą nad Morzem Czarnym oraz świetnym jedzeniem i winem. Wypoczynek w Gruzji może być bardzo zróżnicowany - komu w głowie marzenia o plaży i kąpielach w słonej wodzie, może wybrać się do Batumi, głównego kurortu i portu w kraju. Jeśli w centrum naszego zainteresowania są zabytki, to jest ich w Gruzji bez liku. Jest miasto Kutaisi nad rzeką Rioni, a w nim Katedra Bagrata i Monastyr Gelati wpisane na listę UNESCO. Jest też skalne miasto Wardzia z wyżłobionym w górach klasztorem czy Tbilisi ze Starym Miastem i twierdzą Narikala z III wieku. Gdy chodzenie po ulicach nie jest szczytem turystycznych marzeń, zawsze można wybrać się w góry Kaukazu, które usiane są urokliwymi basztami, wybrać się na Kazbek lub zobaczyć klasztor Cminda Sameba, niedaleko wioski Gergeti. Niestety jest też zła wiadomość: jedzenie w Gruzji jest tak dobre, że większość turystów wraca do kraju z dodatkowymi kilogramami.

Pirackie klimaty z dodatkiem rumu

Gruzja za blisko, a plaże w Batumi zbyt kamieniste? W takim razie polecamy Karaiby! Gdy myślimy o Karaibach, mamy przed oczami dawnych piratów, beczki rumu oraz chwiejące się na wietrze palmy (i chwiejącego się od nadmiaru rumu Jacka Sparrow’a). Karaiby to cały archipelag wysp z białym piaskiem, turkusową, czystą i zawsze ciepłą wodą, rafami koralowymi i bazą turystyczną, dzięki której można zapomnieć o bożym świecie, cieszyć się muzyką reggae i drinkami z kokosem. Ponieważ hotele najczęściej przyjmują tutaj turystów ze Stanów Zjednoczonych, można liczyć na minimalistyczne, ale niezwykle czyste i dobrze wyposażone pokoje, wyżywienie all inclusive i świetną zabawę, niezależnie od tego, na którą wyspę się wybierzemy. Najpopularniejsze wśród turystów ze świata są: Bahamy, Barbados, Dominika, Dominikana, Grenada, Haiti, Jamajka, Kuba, Saint Lucia, Trinidad i Tobago, Kajmany, Portoryko, Saint-Martin, Małe i Wielkie Antyle. Jak widać, jest w czym wybierać, a na każdej z nich zawsze świeci słońce i pogoda jest więcej, niż pewna. To znakomity kierunek wakacyjny dla osób, które uwielbiają ciepło, sporty wodne, nurkowanie i błogie lenistwo jednocześnie oraz dla tych, którym nie straszny długi lot samolotem. Wystarczy jednak, że przygotują kąpielówki, kremy z wysokim filtrem, dolary i paszport, którego ważność kończy nie szybciej, niż za pół roku od dnia wyjazdu. Myśli o polskiej słocie czy wymagającym szefie można odłożyć na później. 

Inna strona świata - Seszele i Bali

Jeśli dla kogoś Karaiby są zbyt zamerykanizowane, a podróż na nie zbyt wyczerpująca, można wybrać wyspy na Oceanie Indyjskim, zamiast tych na Atlantyku. Seszele i Bali to dwie propozycje dla miłośników zwiedzania, nurkowania, plaż, ale też afrykańskich i azjatyckich klimatów.

Seszele to kraj składający się z wysepek, z których część jest bezludna, część niezamieszkała, ale też z takich, na których turyści przyjmowani są z otwartymi ramionami. Seszele przede wszystkim oferują piękne plaże, kokosowe palmy, turkusowe wody zamieszkałe przez tysiące ryb, małży, krabów, a w głębi także przez rekiny. Można więc bezpiecznie wybrać się na wyprawę z instruktorem nurkowania i podziwiać z bliska rafę koralową. A komu zwiedzanie Seszeli z maską do nurkowania się znudzi, może zdecydować się na trekking w głębi lasów tropikalnych, w których spotkać można największego nietoperza świata.

>Po drugiej stronie indyjskiego oceanu, między Australią a Malezją, kusi turystów archipelag Bali. Pełen świątyń i z trzema pięknymi wulkanami, przesiąknięty hinduską kulturą i pachnący kadzidłami. Bali to idealne połączenie miejsca urlopowego dla osób, które uwielbiają spędzać czas intensywnie, by potem leżeć i o nic się nie martwić. Na Bali trzeba jeść, pić, zwiedzać, oglądać, podziwiać, a w wolnych chwilach opalać swoje blade ciało na plaży czy oddawać się medytacji i zamyśleniu podczas podróży po tysiącach mniejszych i większych miejsc kultu. 

Ładuj baterie na kolejny rok

Co łączy wszystkie powyższe miejsca? Chociaż leżą w różnych rejonach naszej ogromnej planety, oferują i plaże z ciepłą słoną wodą, i zabytki, górskie widoki, jak i bogatą florę i faunę. Są jeszcze wciąż dzikie, ale zapewniają wygody, są słoneczne, ale umożliwiają swobodne zwiedzanie. Są daleko, ale jednak można do nich dotrzeć i bezpiecznie z nich wrócić samolotem. Poza tym na każdym zrobią ogromne wrażenie!

Wszystkie powyższe wycieczki oraz wiele innych egzotycznych wypraw znajdziesz na stronie Fun Travel.

Pozostałe informacje

Doktorat honoris causa dla Viktora Korzuna. To on stworzył mapę pszenicy zwyczajnej
galeria

Doktorat honoris causa dla Viktora Korzuna. To on stworzył mapę pszenicy zwyczajnej

Pochodzący z Białorusi profesor Viktor Korzun, twórca pierwszej mapy genetycznej pszenicy zwyczajnej, otrzymał doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Co to jest Szyna CPM? Wszystko, co musisz wiedzieć

Co to jest Szyna CPM? Wszystko, co musisz wiedzieć

Szyna CPM, czyli Continuous Passive Motion, to specjalne urządzenie medyczne, które pomaga w leczeniu urazów stawów oraz po operacjach ortopedycznych. Może wydawać się skomplikowane, ale tak naprawdę jest to dość proste urządzenie, które ma za zadanie pomagać w powrocie do zdrowia.

Czym jest Buyer Persona? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Czym jest Buyer Persona? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Buyer persona to taki rodzaj fikcyjnej postaci, którą tworzysz, aby lepiej zrozumieć potrzeby i zachowania Twoich klientów. Może się wydawać to skomplikowane, ale tak naprawdę jest to narzędzie, które pomaga Ci lepiej dopasować swoje produkty lub usługi do oczekiwań klientów.

Oto sportowi stypendyści województwa lubelskiego (lista i zdjęcia)
Zdjęcia
galeria

Oto sportowi stypendyści województwa lubelskiego (lista i zdjęcia)

247 zawodniczek i zawodników z 50 klubów otrzymało stypendia sportowe województwa lubelskiego. Przez 9 miesięcy, od kwietnia do końca roku, w zależności od osiągniętych wyników otrzymywać będą od 150 zł do 1400 zł.

Szansa na kolejny odcinek S12 w Lubelskiem. Teraz ruch wojewody

Szansa na kolejny odcinek S12 w Lubelskiem. Teraz ruch wojewody

Wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej jest już u wojewody. Jeżeli zostanie zaakceptowany, to będzie mogła ruszyć budowa drogi S12 Dorohucza – Chełm.

Znamy gwiazdy Juwenaliów AZ. Wstęp na koncert za darmo
10 maja 2024, 17:00

Znamy gwiazdy Juwenaliów AZ. Wstęp na koncert za darmo

Piątek, 10 maja, godz. 17. O tej porze zacznie się koncert organizowany z okazji Juwenaliów Akademii Zamojskiej. Wiadomo już, kto wówczas wystąpi. Wstęp będzie wolny.

Wielkie odliczanie do otwarcia Armii Krajowej

Wielkie odliczanie do otwarcia Armii Krajowej

To już ostatnie szlify przy wyczekiwanej inwestycji. Do końca maja mieszkańcy pojadą kolejnym odcinkiem ulicy Armii Krajowej.

Imieniny u biskupa. Z życzeniami może przyjść każdy

Imieniny u biskupa. Z życzeniami może przyjść każdy

Biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej obchodzi w przyszłym tygodniu swoje imieniny. Okazuje się, że solenizanta może wtedy z życzeniami odwiedzić właściwie każdy.

Pracowali nielegalnie. Gdy przyszła kontrola, schowali się w... pojemnikach na mięso

Pracowali nielegalnie. Gdy przyszła kontrola, schowali się w... pojemnikach na mięso

Czwórkę cudzoziemców ukrytych w pojemnikach na mięso znaleźli strażnicy graniczni, którzy prowadzili kontrole legalności zatrudnienia w jednym z powiatów na południu Polski.

MKS FunFloor podejmie w hali Globus MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS FunFloor podejmie w hali Globus MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Po porażce z Zagłębiem Lubin lubelskie szczypiornistki skupiają się na obronie drugiego miejsca w tabeli

Cztery dni egzaminów. Trzeba zdać i można być radcą prawnym
ZDJĘCIA
galeria

Cztery dni egzaminów. Trzeba zdać i można być radcą prawnym

80 osób w Lublinie zasiadło we wtorek do komputerów i przystąpiło do egzaminu na radcę prawnego. Przyszłych adeptów w zawodzie czekają zagadnienia z wybranych dziedzin prawa oraz etyki zawodowej.

Miliony już na koncie miasta. Za rok mieszkańców wozić będą elektryki

Miliony już na koncie miasta. Za rok mieszkańców wozić będą elektryki

Wyniki konkursu już były, teraz wielka kasa jest już na koncie miasta. W planach są nie tylko zakupy autobusów elektrycznych.

Nagroda w konkursie IKEA? Lepiej uważać. Bo to oszustwo

Nagroda w konkursie IKEA? Lepiej uważać. Bo to oszustwo

Miała wygrać, a straciła. 52-latka padła ofiarą oszustów działających metodą "na nagrodę w konkursie Ikea".

Zmarł Bogusław Smolik. "Włodawa straciła jednego ze swoich najznakomitszych obywateli"

Zmarł Bogusław Smolik. "Włodawa straciła jednego ze swoich najznakomitszych obywateli"

Nie żyje Bogusław Smolik, były dyrektor, a także pracownik Włodawskiego Domu Kultury i miejscowego muzeum.

Górnik Łęczna zaprasza na dni otwarte swojej Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Górnik Łęczna zaprasza na dni otwarte swojej Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Datę dziewiątego maja powinni zapisać w swoich kalendarzach wszyscy, którzy kochają grać w piłkę i marzą o karierze sportowej. Właśnie tego dnia Górnik Łęczna organizuje dni otwarte w swoim Liceum

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium