wtorek, 20 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

LAWP zachęca do składania ofert na pośredników finansowych wdrażających pożyczki dla biznesu

Dodano: 29 czerwca 2017, 15:25

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) jako Menadżer Funduszu Funduszy ogłosił przetarg na wybór Pośredników Finansowych. W efekcie powstanie sieć dystrybucyjna instytucji finansowych, które będą bezpośrednio udzielały preferencyjnych pożyczek przedsiębiorcom z województwa lubelskiego.

Marceli Niezgoda dyrektor LAWP w Lublinie
Marceli Niezgoda dyrektor LAWP w Lublinie

Środki na wsparcie firm pochodzą z RPO WL 2014-2020 w ramach podpisanej umowy pomiędzy BGK a Lubelską Agencją Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.

Pośrednikami mogą być instytucje takie jak fundusze pożyczkowe, fundusze poręczeniowe, banki komercyjne, banki spółdzielcze, podmioty zarządzające funduszami kapitałowymi podwyższonego ryzyka oraz instytucje otoczenia biznesu.

– Zachęcam do składania ofert w przetargu na Pośredników Finansowych BGK i liczę na duże zainteresowanie. Stworzenie profesjonalnej, ale przede wszystkim dostępnej struktury instytucji finansowych przełoży się na skuteczne udzielanie pożyczek mikro, małym i średnim firmom, które chcą inwestować w swój rozwój. Z mojej strony pragnę zagwarantować efektywną współpracę z wyłonionymi instytucjami w zakresie promowania nowych narzędzi finansowania. Planowany jest cykl spotkań z pośrednikami i przedsiębiorcami, podczas których zostanie przedstawiona szczegółowa oferta pożyczek oraz zasady ich udzielania. Pierwsze transze zostaną uruchomione w IV kwartale tego roku. Przypominam, że to dopiero początek oferty, jaką mamy przygotowaną dla biznesu. Poza długo wyczekiwanymi pożyczkami pojawią się poręczenia i wejścia kapitałowe – mówi Marceli Niezgoda, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.

 BGK wyłoni wykonawców, którzy będą świadczyć zlecone działania związane z wdrażaniem i zarządzaniem produktami „pożyczka mała” i „pożyczka duża”, w zależności od potrzeb inwestycyjnych firmy. Jeden Wykonawca w niniejszym postępowaniu może się ubiegać o realizację maksymalnie jednej Części Zamówienia. BGK proponuje cztery warianty wdrażania pożyczek małych i dużych, które różnią się liczbą udzielonych po- życzek oraz minimalną, łączną wysokością wkładu finansowego. Warunki udziału w postepowaniu dostępne są na stronie internetowej BIP Banku Gospodarstwa Krajowego. Zainteresowane podmioty mogą składać oferty od 26 czerwca do 2 sierpnia 2017r. do godz. 11.00.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!