niedziela, 25 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Lokaty bankowe - na jakie oprocentowanie możemy obecnie liczyć?

Dodano: 4 września 2017, 10:00

Niskie stopy procentowe sprawiły, że oprocentowanie lokat spadło. Niemniej, nawet teraz można znaleźć lokaty, które pozwalają zarobić nawet 3-4 procent w skali roku.

Wyższe oprocentowanie produktów krótkoterminowych

Banki, chcąc zabezpieczyć się przed odpływem kapitału pochodzącego z depozytów, proponują obecnie krótkoterminowe lokaty o korzystnym oprocentowaniu. Najwięcej można zaroić na produktach na lokatach 3-miesięcznych – zyski proponowane przez Idea Bank są równe 4 procent w skali roku, a minimalna kwota, jaką można ulokować na depozycie wynosi 500 zł. Nieco niższe oprocentowanie proponuje mBank. Wybierając lokatę na 3 miesiące dla nowych klientów, można zarobić 3,5 procent w skali roku. W obu przypadkach wcześniejsze zerwanie lokaty skutkuje utratą zarobionych odsetek – Idea Bank nie wypłaca ich w ogóle, natomiast mBank obniża oprocentowanie do wysokości 0,01 procenta, przez co ewentualny zysk jest równy kilku groszom.

Lokaty 6-miesięczne są oprocentowanie nieco niżej, jednak dłuższy okres obowiązywania umowy sprawia, że można na nich zarobić podobne sumy jak na wyżej oprocentowanych lokatach 3-miesięcznych. Produkty na pół roku są objęte oprocentowaniem o maksymalnej wysokości 2,3 procenta. Zyski tej wysokości proponuje Idea Bank, który obecnie proponuje największą liczbę depozytów o najatrakcyjniejszym oprocentowaniu na rynku. Idea Bank w rankingu najbardziej opłacalnych depozytów na 6 miesięcy zajmuje aż pięć pierwszych pozycji.

Produkty oszczędnościowe na okres 12 miesięcy pozwalają zarobić maksymalnie 2 procent w skali roku, tym samym będąc jednymi z najmniej opłacalnych depozytów bankowych. Co ciekawe, najwyższe oprocentowanie można liczyć, gdy ulokuje się oszczędności na 18, 24 lub 36 miesięcy. Lokata Idea Bank na 18 miesięcy gwarantuje zyski na poziomie 2,05 procent w skali roku. Lokując kapitał w tym samym banku na okres 24 miesięcy można zarobić 2,7 procent rocznie. Depozyty na 36 miesięcy w Idea Bank są natomiast objęte oprocentowaniem o wysokości 2,75 procent w skali roku. Niekwestionowanym liderem rankingu najwyżej oprocentowanych depozytów bez względu na okres obowiązywania jest więc Idea Bank.

Jak oszczędzać, to w złotówkach

Lokaty bankowe dla osób oszczędzających w złotówkach są oprocentowane znacznie wyżej niż lokaty walutowe. Obecnie klienci banków, którzy lokują kapitał w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich lub frankach szwajcarskich zarobią maksymalnie do 1 procenta w skali roku. Z tego powodu oszczędzanie w walucie obcej jest nieopłacalne.

Dane odnośnie aktualnego oprocentowania lokat dostarczył serwis http://www.oprocentowanielokat.pl/.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!