piątek, 23 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Nowe osiedle w starej uzdrowiskowej dzielnicy Lublina

Dodano: 1 lutego 2016, 04:00

Sławin i Sławinek, gdzie powstaje właśnie Osiedle Ruczaj, to jedne z najciekawszych dzielnic Lublina. Ze względu na swoje walory przyrodnicze i geotermalne pełniły one funkcje uzdrowiskowe. Dzisiaj to jedne z najprężniej rozwijających się części miasta.

Jak podają historycy, pierwsze wzmianki o wsi Sławin pochodzą z 1330 roku. W XVIII wieku na jej terenie znajduje się już dwór i posiadłości rodziny Firlejów. W kolejnych latach Sławin i Sławinek trafiają w ręce Kościuszków. Znany nam z historii Tadeusz Kościuszko prawdopodobnie pomagał w projektowaniu ogrodu i parku okalającego wówczas dwór. Do dziś budynek ten nazywamy Dworkiem Kościuszków.

Jeszcze w XIX wieku na terenach dzisiejszego Sławinka i Sławina powstaje uzdrowisko znane z leczniczych wód. W najlepszych czasach działa w nim duży zakład kąpielowy oraz pijalnia wód, a także restauracja, sala taneczna, park i domy dla kuracjuszy. Ośrodek przyciąga zainteresowanych z całego ówczesnego Królestwa Polskiego.

Dzisiaj na terenie Sławina i Sławinka istnieją chętnie odwiedzane Ogród Botaniczny i Muzeum Wsi Lubelskiej. Osiedle Ruczaj powstaje w ich bliskim sąsiedztwie, łącząc spokój dawnej dzielnicy uzdrowiskowej i możliwości, jakie daje nowoczesne miasto. Inwestycja obejmuje pięć budynków w programie Mieszkanie dla Młodych. W ofercie dewelopera wciąż są dostępne atrakcyjne mieszkania o zróżnicowanej powierzchni z możliwością indywidualnego dostosowania układu pomieszczeń.

www.osiedleruczaj.com.pl 

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!