piątek, 23 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Podnieś swoje kwalifikacje on-line

Dodano: 22 grudnia 2015, 01:00

Systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych może znacznie poprawić naszą sytuację zawodową. Problemem często jest brak czasu – na szczęście są kursy e-learningowe.

Czym są kursy e – learningowe?

Brakuje Ci czasu żeby zadbać o podnoszenie kwalifikacji zawodowych? Nadmiar obowiązków utrudnia Ci wzięcie udziału w regularnym kursie, który odbywa się w z góry wyznaczonych godzinach? W takiej sytuacji warto zastanowić się na szkoleniami e – learningowymi. Polska Akademia Kultury i Sportu wprowadziła kursy instruktorskie, trenerskie i menadżerskie. Zarówno nauka jak i egzaminy, do których musi przystąpić kursant, odbywają się on – line. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość indywidualnego dopasowania terminów i czasu trwania kursu przez uczestnika. Ważne jest, iż absolwenci Polskiej Akademii Kultury i Sportu otrzymują legitymacje instruktorskie, które są równoważne z tymi, które uzyskuje się podczas stacjonarnych szkoleń. Na podstawie legitymacji można ubiegać się o pracę w klubach fitness, ośrodkach sportowo – rekreacyjnych, czy siłowniach.

W ramach e – learningu można zdobyć bardzo szerokie kwalifikacje. Wśród oferowanych przez Polską Akademię Kultury i Sportu szkoleń, znajdują się między innymi kursy: instruktora jogi, menedżera sportu, trenera personalnego czy instruktora tańca.

Jak przebiega kurs?

Zapisy na kursy prowadzone są przez stronę www.pakis.pl. Same formalności trwają zaledwie kwadrans. Żeby przystąpić do szkolenia, należy mieć ukończoną co najmniej szkołę średnią, bądź zawodową. Wiedza, potrzebna do zdania egzaminu prezentowana jest użytkownikowi na przykład za pomocą przejrzystych prezentacji oraz filmów instruktażowych. Średni czas kursu to 7 – 8 dni, jednakże nie ma problemu, aby całe szkolenie skończyć szybciej. Po każdym opracowanym temacie przystępuje się do testów cząstkowych. Ich ukończenie jest warunkiem podejścia do testu generalnego, którego zdanie jest warunkiem zaliczenia kursu i uzyskania legitymacji. Ponadto, kursant musi przygotować film zaliczeniowy, który ma być prezentacją zdobytej przez niego wiedzy.

Oczywiście, warunkiem ukończenia kursu jest także samodzielne wykonanie postawionych przed kursantem zadań.

Legitymacja i certyfikat, które otrzymuje się po zdanym egzaminie są dożywotnie, co oznacza, że nie trzeba ich odnawiać. Są też respektowane na terytorium całej Unii Europejskiej.

Warto już dziś zainteresować się kursami podnoszącymi kwalifikacje i poszerzyć swoje umiejętności zawodowe. Dzięki temu możemy stać się łakomym kąskiem dla wielu pracodawców.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!