niedziela, 18 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Pomoc drogowa – Twoi specjaliści do zadań specjalnych

Dodano: 26 lutego 2016, 12:48

Transport uszkodzonego pojazdu lawetą
Transport uszkodzonego pojazdu lawetą

Bywają czasami takie sytuacje, w których nie wystarczy, że znajomy przyjedzie z linką holowniczą i pomoże odprowadzić Twoje auto do garażu lub warsztatu. W poważniejszych kolizjach oraz innych nieprzewidzianych zdarzeniach niezbędne bywa wezwanie pomocy drogowej z możliwością holowania. Konieczny może okazać się także wynajem lawety. Na co warto zwrócić uwagę, korzystając z usług takiej firmy? Ważne jest fachowe wykonanie usługi oraz pomoc na każdym etapie współpracy.

Nowoczesna pomoc drogowa w każdej sytuacji

Zanim rzeczywiście znajdziesz się w potrzebie i konieczne stanie się skorzystanie z usług pomocy drogowej, warto poszukać konkretnych firm w Internecie, zapoznać się z opiniami o nich lub zanotować numer usługodawcy z polecenia. Jeden numer telefonu może uprościć wszelkie procedury i pozwoli uniknąć gorączkowych poszukiwań. Wybierając nieznaną firmę w sieci, należy dokładnie zapoznać się ze stroną internetową oraz zakresem usług.

Idealnie, gdy usługi świadczone są całodobowo. Jeśli zajdzie potrzeba, w dowolnej chwili możesz zadzwonić i sprowadzić fachowców. Zwróć uwagę na to, by przedsiębiorstwo dysponowało odpowiednią liczbą aut holowniczych oraz dodatkowym sprzętem. Wszystko po to, aby w sezonie wzmożonej liczby wypadków oraz kolizji długo nie czekać na przyjazd obsługi. Właściwie ustawione i zamocowane auto powinno bezpiecznie dotrzeć do punktu przeznaczenia.

Wynajem lawet to za mało

Dziś standardem jest wielozadaniowość. W solidnych firmach poza holowaniem możesz liczyć także na usługi techniczne, naprawę samochodu oraz pomoc we wszelkich formalnościach. Drobne naprawy przeprowadza się na miejscu zdarzenia. Te bardziej skomplikowane firma powinna zlecić sprawdzonemu warsztatowi, jeśli sama nie oferuje takich usług.

Pomoc drogową wezwiesz też w sytuacjach bezwypadkowej awarii auta – klasyczny przykład to taki, kiedy auto po prostu nagle przestaje działać. Silnik nie chce pracować, nie pomagają sprawdzone metody. Profesjonalna firma zapewni holowanie lub odwiezienie pojazdu na lawecie, a jeśli skończyła się benzyna lub olej napędowy – szybko dostarczy odpowiednią ilość paliwa we wskazane miejsce.

Bez ubezpieczenia ani rusz

Holowanie oraz inne działania pomocy drogowej wiążą się z udziałem w ruchu ulicznym – to już wymaga ubezpieczenia z odpowiednio profilowanego pakietu. Czy słyszałaś o OCP? Jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika, które oznacza, że firma przewozowa zapewnia bezpieczeństwo Twojego auta i bierze na siebie całą odpowiedzialność. To ubezpieczenie obecnie jest standardem, dlatego warto zapytać o nie swojego usługodawcę, aby mieć pewność, że nie zaskoczą Cię żadne okoliczności.

Profesjonalną firmę holowniczą rozpoznasz po zadbanej flocie, fachowej obsłudze oraz otwartości na potrzeby klientów. Ważne jest priorytetowe traktowanie każdego zgłoszenia i rzetelne wywiązywanie się z wcześniejszych ustaleń. Konkurencja na rynku sprawia, że firmy zapewniają miłą i profesjonalną obsługę – możesz oczekiwać indywidualnego podejścia do Twojej sprawy, czyli ustalania szczegółów w dobrej atmosferze, która pozwoli załagodzić stresową dla Ciebie sytuację.

Daleko od domu – żaden problem

Wybrana przez Ciebie pomoc drogowa, powinna działać na terenie całej Polski. Nie sposób przewidzieć, gdzie Twoje auto będzie wymagało holowania lub naprawy. Ważne, aby pomoc dotarła szybko, ze specjalistycznym sprzętem. Byłoby idealnie, gdyby taka profesjonalna firma działała w całym kraju całodobowo. Mając numer pomocy drogowej w swoim telefonie, będziesz czuć się pewnie w podróży.

Jeśli twoje auto uległo awarii zadzwoń po pomoc drogową
Jeśli twoje auto uległo awarii zadzwoń po pomoc drogową
Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!