wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Pożyczki bankowe odchodzą do lamusa?


Wiele osób decyduje się na kredyty bankowe sądząc, iż jest to jedyne rozwiązanie pozwalające na wygodną spłatę zobowiązań w systemie ratalnym. Pożyczki parabankowe kojarzą się bowiem przede wszystkim z tzw. chwilówkami zaciąganymi na maksymalnie 30-60 dni. Ciekawą opcją są pożyczki ratalne online, które od niedawna funkcjonują na rynku.

Pożyczki online spłacane w ratach to świetne rozwiązanie w razie nieprzewidzianych wydatków. Wystarczy wykonać tylko kilka kliknięć, by uzyskać pożyczkę na dogodnych warunkach, spłacaną w ratach, przeznaczaną na dowolny cel. Dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla kredytów bankowych.

Przewaga pożyczek ratalnych nad kredytami

Pożyczki na raty online mają sporą przewagę nad kredytami bankowymi. Wynika to przede wszystkim z mniej restrykcyjnych warunków udzielania pożyczek. Co prawda wnioskodawca musi wykazać się dobrą historią kredytową i posiadać stałe źródło dochodu, jednak zasady wyliczania zdolności pożyczkowej są już znacznie łagodniejsze. Ponadto w przypadku pożyczek ratalnych stałym źródłem przychodu może być nie tylko umowa o pracę, renta czy emerytura, ale także umowa o dzieło, zlecenie, zasiłek macierzyński czy nawet zasiłek rehabilitacyjny. W przypadku kredytów bankowych najczęściej w grę wchodzi dochód uzyskiwany ze stosunku pracy (preferowana jest przy tym umowa na czas nieokreślony).

W wielu przypadkach kredyty bankowe związane są z koniecznością wykupienia ubezpieczenia, np. na wypadek utraty pracy. Zaciągając pożyczki pozabankowe, nie ma obowiązku ubezpieczania zobowiązania.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę ratalną? 

Pożyczka pożyczce nie jest równa, dlatego jej zaciągnięcie powinna poprzedzać wnikliwa analiza warunków konkretnych ofert. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

  • Wiarygodność firmy pożyczkowej

Aby wybrać bezpieczną pożyczkę, warto zasugerować się wiarygodnością firmy pożyczkowej. Jej renoma przekłada się na zaufanie, co daje pewność uczciwych transakcji. Przykładowo, pożyczki pozabankowe na raty w ekredycik udzielane są przez SMS Kredyt istniejący na rynku od 2007 roku. Wybierając firmę z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowanej pozycji, zaciągnięcie zobowiązania nie będzie wiązało się z żadnym ryzykiem.

  • Pożyczka na atrakcyjnych warunkach

Chcąc mieć pewność wyboru najlepszej pożyczki, warto wziąć pod uwagę proponowane warunki jej zaciągnięcia. Należy zwrócić uwagę zarówno na wysokość odsetek, jak i maksymalny okres spłaty zobowiązania. Jeśli chodzi o zasady udzielania pożyczki na ekredycik.pl, klient może samodzielnie dostosować okres jej spłaty - od 12 do 30 miesięcy. Wybierając dłuższy okres, automatycznie zmniejsza się wysokość miesięcznej raty, co pozwala dopasować kwotę do możliwości finansowych - bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

Jakie formalności należy spełnić?

Pożyczki pozabankowe na raty wymagają od wnioskodawcy dopełnienia kilku warunków. Wśród najważniejszych wymienić można:

  • wiek 25-80 lat,

  • regularne źródło dochodu,

  • pozytywną historię kredytową np. w BIK.

Po pozytywnej weryfikacji i odesłaniu podpisanej umowy, pieniądze wpłacane są na wskazane we wniosku konto bankowe.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!