poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Prywatna opieka medyczna i jej zalety

Dodano: 30 sierpnia 2016, 04:00
Autor: Promocja

Prywatna opieka medyczna to łatwy i wygodny dostęp do najwyższej jakości usług medycznych. W ramach odnawianego co miesiąc pakietu pacjent może korzystać zarówno z porad lekarza rodzinnego, badań i zabiegów, jak i leczenia specjalistycznego. Abonament medyczny jest ponadto jednym z najbardziej popularnych sposobów na pozafinansowe wynagradzanie pracowników.

Wysoka jakość usług medycznych

Wiele firm świadczących prywatne usługi medyczne, zanim rozpoczęło działalność w Polsce, świadczyło ją w innych krajach. Jak możemy dowiedzieć się ze strony internetowej jednej z takich firm Falck.pl, ma ona swoje placówki na każdym z sześciu kontynentów. Rozwiązania, które w ciągu lat sprawdziły się zagranicą, wdrażane są w Polsce. W trosce o dobre imię firmy i utrzymanie zaufania u pacjentów prywatne centra medyczne niezależnie od lokalizacji świadczą usługi według najwyższych standardów. Dotyczy to zarówno usług lekarzy, laborantów i rehabilitantów, jak i pracowników obsługi. Pacjenci maja przy tym dostęp do wielu udogodnień, np. możliwość umawiania się na wizyty przez telefon lub internet, a także wgląd do swojej dokumentacji medycznej online, na prywatnym koncie internetowym.

Szeroki i elastyczny zakres usług medycznych

Prywatne centra medyczne umożliwiają pacjentom skorzystanie z szerokiego zakresu usług. Oprócz porad lekarzy internistów, lekarzy rodzinnych i pediatrów, także z leczenia specjalistycznego. Pacjenci mają też zapewnioną możliwość wykonania wielu badań diagnostycznych i laboratoryjnych, zabiegów ambulatoryjnych i rehabilitacyjnych oraz szczepień. Wszystkie te usługi dostępne są na ogół w jednej placówce, co stanowi dla pacjenta dużą wygodę i oszczędność czasu. Zakres usług można dostosować do własnych potrzeb poprzez wykupienie określonego pakietu. Poszczególne pakiety są często skonstruowane tak, aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby osób w różnym wieku: dzieci, dorosłych i seniorów. Pakiet można ponadto wykupić dla jednej osoby albo dla całej rodziny.

Łatwy dostęp do lekarzy specjalistów

Prywatna opieka medyczna to także dużo łatwiejszy, niż w publicznym systemie zdrowotnym, dostęp do lekarzy różnych specjalizacji. Zapisanie się na wizytę do takiego lekarza nie wymaga stania w długich kolejkach, a potem wielomiesięcznego oczekiwania. Dostępne terminy przyjęć u każdego z nich na ogół można sprawdzić na stronie internetowej. Również rejestracja możliwa jest online. Można zatem umówić się do specjalisty w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca, nawet przy wykorzystaniu urządzenia mobilnego, smartfona lub tabletu. Na samą wizytę czeka się zdecydowanie krócej niż na wizytę u lekarza przyjmującego w ramach publicznej opieki zdrowotnej.

Możliwość wykupienia przez firmę pakietów medycznych dla pracowników

Pakiety prywatnej opieki medycznej mogą stanowić formę pozapłacowych benefitów dla pracowników firm i instytucji. Dla pracodawcy jest to sposób na okazanie pracownikowi, że zdrowie jego i jego najbliższych jest dla niego istotne. Ta forma częściowego wynagrodzenia za pracę daje też szansę na zwiększenie identyfikacji pracownika z firmą oraz wzmocnienie jego motywacji. Może ona także przyczynić się do zmniejszenia kosztów związanych z absencją chorobową, które w niektórych przypadkach przewyższyłyby cenę abonamentów medycznych.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!