środa, 22 listopada 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Ranking kont bankowych, czyli jak wybrać korzystną ofertę

Dodano: 4 lutego 2016, 02:00
Autor: Promocja

Jeżeli prowadzisz własną firmę, najprawdopodobniej będzie ci potrzebny rachunek biznesowy. Biorąc pod uwagę wielość ofert w tym zakresie, wybór najkorzystniejszego rozwiązania może okazać się nieco utrudniony. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia, jakim jest ranking kont bankowych.

Jeśli jesteś osobą fizyczną i prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, teoretycznie konto firmowe nie jest ci potrzebne. Wystarczy, że masz konto osobiste, bo i na taki rachunek mogą spływać przychody z wystawianych rachunków czy faktur. Szybko jednak przekonasz się, że łączenie finansów osobistych z firmowymi nie jest dobrym rozwiązaniem. Zaburza czytelność przychodów firmowych i nie pozwala w pełni kontrolować wydatków.

Analiza kont bankowych kluczem do korzystnego rozwiązania

Szeroki wybór kont bankowych może utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji. Dlatego też nie warto decydować się na podpisanie umowy z "pierwszym lepszym" bankiem. Dobrym rozwiązaniem jest dokładna analiza poszczególnych ofert, by dokonać trafnego wyboru.

Problem w tym, że porównywanie propozycji poprzez zdobywanie informacji bezpośrednio w placówkach jest czasochłonne. Nikt jednak nie każe stawać u drzwi banków. Wystarczy bowiem skorzystać z bardziej innowacyjnego i korzystnego rozwiązania.

Korzystaj z rankingów kont bankowych

Rozwiązaniem tym są rankingi kont bankowych. Zestawienia publikowane cyklicznie pozwalają uzyskać niezbędne informacje o aktualnych rachunkach firmowych ze szczegółowym opisem. Tego typu rankingi znajdziesz przede wszystkim w internetowych serwisach podejmujących tematykę stricte finansową. Tworzone w sposób całkowicie obiektywny, prezentują ogólne informacje o koncie, tj. opłatach, wymaganiach, warunkach. Ponadto zawierają dane bardziej szczegółowe, np. o aktualnych promocjach przypisanych do konkretnego rachunku bankowego.

Warto jednak mieć świadomość, że istnieje także inny rodzaj zestawień. Za przykład może posłużyć Idea Bank. Ranking kont firmowych powstaje w oparciu o wewnętrzne produkty biznesowe.  Prezentowane są więc wyłącznie rachunki oferowane przez ten konkretny bank. Szczegółowy opis, wraz z warunkami przystąpienia oraz danymi na temat ewentualnych promocji, pomaga dokonać słusznego wyboru. To świetne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z usług tego banku, jednak nie mają pewności co do wyboru konkretnego rachunku firmowego.

Czy rankingi są wiarygodne?

Niewielka grupa przedsiębiorców poddaje w wątpliwość wiarygodność rankingów. Warto jednak mieć świadomość, że powstają one w oparciu o informacje udostępniane przez banki. Analizowane są poszczególne parametry i na tej podstawie prezentowane są najlepsze i nieco gorsze rachunki bankowe. Są więc w pełni obiektywne i nie nakłaniają w żaden sposób do skorzystania z konkretnej oferty. Każdy przedsiębiorca ma więc możliwość wyboru takiego rachunku bankowego, który najbardziej odpowiada jego potrzebom oraz oczekiwaniom. Podobnie jest zresztą w przypadku rankingów tworzonych wewnętrznie - przez konkretny bank - na podstawie tylko jego produktów.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!