poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Singapur – nowoczesność połączona z tradycją

Dodano: 14 kwietnia 2016, 03:00
Autor: Promocja

Leżący na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego Singapur to egzotyczne miejsce, które każdego roku odwiedzane jest przez miliony turystów. Miasto to łączy w sobie tradycyjne budowle z nowoczesnymi wieżowcami, a historia splata z nowoczesnością. Każdy turysta znajdzie tu zarówno warte odwiedzenia miejsca historyczne, jak i pełne rozrywek życie nocne.

Co oferuje ten rejon Azji?

Odwiedzający Singapur podróżnik powinien odwiedzić wyspę Sentosa, gdzie znajduje się potężne oceanarium. Jedną z jego największych atrakcji jest możliwość odbycia w nim spaceru szklanym korytarzem, który ulokowany jest pod jednym z głównych akwariów. Dobrze odwiedzić także ogród botaniczny oraz muzeum motyli. Na wschodnim wybrzeżu głównej wyspy znajduje się także rozlegle krokodylarium, w którym żyje ponad 1800 krokodyli z całej Azji. Z bardziej tradycyjnych zabytków napotkać można wiele świątyń buddystycznych i hinduistycznych, a także pamiątki po czasach kolonialnych – w tym neogotycką katedrę św. Andrzeja.  W Singapurze można zjeść potrawy z niemal każdego zakątka świata, ale dominują oczywiście smaki z tego rejonu Azji. Dla osób lubiących odkrywać nowe dania i smaki będzie to z pewnością niezwykłe i niezapomniane przeżycie.

Jak dostać się do Singapuru?

Oczywiście z Polski do Singapuru najlepiej dostać się drogą powietrzną, czyli samolotem. Serwisy zajmujące się podróżami, takie jak Fru.pl, mają w swoich ofertach tanie loty do Singapuru, dzięki czemu można trafić do tego kraju za bardzo rozsądne pieniądze. Najtańsze połączenia to wydatek ok. 2100 PLN – co dotyczy podróży w obie strony i jak na tak daleki dystans jest to bardzo korzystna cena. Ponieważ nie ma bezpośrednich rejsów z Polski do Singapuru, wymagana jest przesiadka podczas podróży. W zależności od przewoźnika może mieć ona miejsce w Helsinkach, Amsterdamie, Paryżu lub Dubaju. Czas lotu różni się z zależności od wybranej linii oraz tego, jak długo przyjdzie czekać na przesiadkę. Tanie loty do Singapuru to od 15 – 21 godzin. Jeżeli jedzie się tam indywidualnie, warto skorzystać z serwisu Fru.pl, który pozwala nabyć bilety lotnicze i jednocześnie zarezerwować sobie miejsce w hotelu. Pozwala to skupić się na ułożeniu planu wycieczki, ponieważ całej jej „zaplecze” jest już przygotowane.

O czym należy pamiętać?

Singapur leży w rejonie świata, który przez większość czasu ma bardzo ciepły klimat. Dlatego można odwiedzać go przez cały rok, a polecane miesiące to okres wakacyjny – wówczas odbywają się  tam liczne imprezy plenerowe, jak festiwale, koncerty czy rozgrywki sportowe. A ponieważ tanie loty pozwolą zaoszczędzić na kosztach dostania się na miejsce, w portfelu podróżnika pozostaje więcej gotówki, aby cieszyć się możliwościami na miejscu.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!