niedziela, 25 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Szerokie perspektywy pracy technika masażysty

Dodano: 26 czerwca 2017, 00:08
Autor: Promocja

Własny salon masażu i praca na swoje nazwisko to jedna z najlepszych i najbardziej pożądanych sytuacji zawodowych dla techników masażystów. Nie jest jednak powiedziane, że muszą oni zakładać działalność gospodarczą i prowadzić ją samodzielnie. Mogą zatrudnić się w wielu innych miejscach i świadczyć usługi dla określonego pracodawcy.

Kim jest technik masażysta?

Zawód technika masażysty można zdobyć, uczęszczając do szkoły policealnej na zajęcia w kierunku profesji rehabilitacji medycznej. Wykwalifikowany masażysta może wykonywać masaż leczniczy, sportowy i kosmetyczny. Te zabiegi mają na celu przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności fizycznej.

Szkoły policealne m.in. w Lublinie organizują roczne kursy dla techników masażystów. Po ich ukończeniu należy zdać egzamin potwierdzający posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Podczas zajęć w szkole policealnej przyszły technik masażysta poznaje anatomię, zasady funkcjonowania organizmu człowieka, a także poszczególne techniki masażu. Bierze też udział w zajęciach praktycznych, które pozwalają mu na zgromadzenie pierwszych doświadczeń.

Finalnie powinien wiedzieć, jak wykonać m.in. masaż klasyczny - całościowy lub częściowy, masaż relaksacyjny, limfatyczny czy sportowy. Praca masażysty jest bardzo ważna dla usprawnienia procesu leczenia i rehabilitacji pacjentów, zwłaszcza po urazach.

Technik masażysta zaliczany jest do tzw. średniego personelu medycznego. Posiada biegłą znajomość podstaw teoretycznych masażu i sprawność manualną w jego wykonywaniu. Gdzie może pracować?

Możliwości znalezienia pracy w zawodzie

Jednym ze sposobów realizacji aspiracji zawodowych technika masażysty będzie założenie przez niego własnego salonu masażu lub świadczenie usług mobilnych, tzn. z dojazdem do domu pacjenta. Technik masażysta może także być pełnoprawnym członkiem zespołu rehabilitacyjnego. Zostanie z powodzeniem zatrudniony w szpitalu, przychodni rehabilitacyjnej, gabinecie fizjoterapeutycznym, sanatorium i uzdrowisku. Może również aplikować na stanowisko masażysty drużyny sportowej lub indywidualnego sportowca.

Coraz więcej hoteli, centrów spa&wellness oraz ośrodków odnowy biologicznej posiada w swojej ofercie profesjonalny masaż, dlatego poszukuje do pracy masażystów. Nie inaczej jest w Lublinie, gdzie technik masażysta nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia w swoim zawodzie.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!