środa, 17 stycznia 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Volvo S60 - elegancja w standardzie

Dodano: 3 listopada 2015, 00:00

Szwedzkie auta od lat cieszą się zasłużoną opinią samochodów niebywale solidnych, a przy tym eleganckich. Nowe Volvo S60 jest najlepszym potwierdzeniem tej tezy. Auto jest na rynku co prawda od jakiegoś czasu, lecz na tle rywali klasowych wyróżnia je przede wszystkim indywidualny design. A w czasach, gdy jeden samochód różni się od drugiego co najwyżej znaczkiem na masce - to spore osiągnięcie!

Atrakcyjny design

Aktualna odsłona szwedzkiej limuzyny klasy średniej pokazana została w 2013 roku. Facelifting dodał nieco powagi lekkiej sylwetce auta z krainy Wikingów. Zmieniono wtedy przednie reflektory oraz kształt zderzaka, co sprawiło, że i tak świeża sylwetka Volvo S60 nabrała jeszcze dodatkowego uroku. I choć o gustach się nie dyskutuje, to jednak trzeba obiektywnie przyznać, że model szwedzkiej marki zwraca uwagę, głównie dlatego, że jest po prostu inny. Jednak uwaga - o ile owa “inność” może w przypadku pozostałych producentów oznaczać średnio udane eksperymenty z wyglądem - rezultatem czego mogą być prawdziwe stylistyczne “potworki”, jak flagowa limuzyna jednej z francuskich firm samochodowych z początku tego stulecia - o tyle w przypadku Volvo wszystko zostało zaprojektowane ze smakiem. Dodatkowo, wyjątkowy design nie przeszkodził szwedzkim inżynierom w stworzeniu nad wyraz przestronnego wnętrza. W aucie swobodnie zasiądzie nawet komplet pasażerów i nikomu nie będzie ciasno!

 

Bezpieczeństwo

Samochody Volvo od lat znane są z najwyższych standardów bezpieczeństwa. Obecna generacja S60 także odpowiada tym standardom. Auto zostało zaprojektowane z myślą o trudnych warunkach panujących na drogach dalekiej Północy, przy czym jazda w tamtej części świata jest o wiele bardziej wymagająca niż w naszej części Europy. Pamiętajmy, że klimat w Szwecji jest surowy, a temperatury spadają często poniżej wartości, które w Polsce widzimy może raz do roku. Z tego powodu, Volvo zostało wyposażone w system automatycznego hamowania. Wbrew swojej nazwie, City Safety, sprawdzi się on nie tylko w mieście, lecz również poza nim. Ten układ pomoże Ci w każdej nieoczekiwanej sytuacji na drodze. Czy to pieszy lub zwierzę, które nagle wtargną na drogę, czy to może inny kierowca, który nagle pojawi się przed maską Twojego Volvo - system natychmiast aktywuje awaryjne hamowanie, dzięki czemu unikniesz kolizji. Ponadto, Volvo ma niesamowicie precyzyjnie zestrojony układ jezdny. Zawieszenie Four-C opracowane zostało na podstawie inspiracji autami sportowymi. Ma ono trzy tryby pracy, dzięki czemu z pewnością dobierzesz nastawy zawieszenia odpowiednie do sposobu jazdy w danym momencie. Układ kierowniczy został tak skonstruowany, że kierowca Volvo panuje bez chwili przerwy nad samochodem. Każdy, nawet najdrobniejszy ruch kierownicą, przekłada się od razu na koła. Jednym zdaniem - auto jest nie tylko bardzo bezpieczne, lecz także daje mnóstwo radości z jazdy swojemu kierowcy. Nie będziesz chciał wysiadać z Volvo!

Więcej informacji na: http://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/s60.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!