poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Wybierz ekologiczne środki czystości, jeśli los Ziemi nie jest Ci obojętny

Dodano: 29 grudnia 2015, 00:00

„Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, my ją tylko pożyczyliśmy od naszych dzieci” – słowa francuskiego pisarza Antoine’a de Saint-Exupery’ego znają chyba wszyscy. Z myślą o dobru Ziemi warto jak najszybciej zaprzyjaźnić się z ekologią. Jakie codzienne zachowania pomogą ochronić naszą planetę?

Ekologia na co dzień, czyli nawyki, które warto zmienić


Ciągle słyszymy o działaniach polityków i organizacji pozarządowych, które walczą z postępującą degradacją środowiska. Nikt z nas nie żyje w oderwaniu od natury, ale jest jej częścią. Ba, każdy zależy od przyrody i nie może o tym zapominać! Kiedy myjesz zęby przy odkręconym kranie albo nie segregujesz odpadów, nie myśl o tym, że kolejne rozporządzenia powinny ochronić nasza planetę. To każdy jej mieszkaniec powinien samodzielnie działać. Najłatwiej zmienić codzienne nawyki, a naturalnemu środowisku od razu będzie lżej. Co możesz zrobić? Zacznij od sposobu poruszania się po swoim mieście – przesiądź się z auta na rower albo wykorzystaj komunikację publiczną. Ideałem byłoby, gdybyś wolny czas spędzał w pobliżu miejsca zamieszkania, w niewielkiej odległości od domu pracował i robił zakupy – krótsza trasa do pokonania autem i rzadsze kursy autobusów zmniejszają emisję spalin. Wracając do tematu zakupów, postaw na minimalizm – decyduj się na energooszczędne urządzenia, nie wymieniaj sprawnego sprzętu, bo masz ochotę na nowinki techniczne, a jeśli kupujesz ubrania, to wybieraj te dobrej jakości, które rzeczywiście będą Ci długo służyć. Zawartość szafy uzupełniaj też w second handach, a odzież, której już nie nosisz, oddawaj innym. Produkty spożywcze wybieraj z regionu, w którym mieszkasz, co skraca drogę ich transportu, sięgaj też po to, co świeże. Zakupy chowaj do ekologicznych toreb z płótna. Zamiłowanie do minimalizmu potwierdź też w niewielkim metrażu mieszkania i małym aucie – im mniejsze lokum, tym mniejsze zużycie energii, a niewielki samochód to równie małe spalanie. Stawiaj na recykling bezpośredni – jeśli możesz, kolejny raz używaj pozornie jednorazowych przedmiotów, np. papieru do pakowania prezentów i wstążek.

Poczytaj więcej o działaniach CSR kilku największych, światowych marek: http://www.fakt.pl/serwis/amway-ikea-coca-cola-dzialania-csr-znanych-marek,artykuly,599266.html


Ekologiczne kosmetyki i środki czystości jako alternatywa dla detergentów

Ważnym zagadnieniem w ochronie środowiska jest używanie kosmetyków i detergentów, dla których bez większego problemu znajdziesz ekoalternatywę. Na rynku możesz znaleźć wiele kosmetyków ekologicznych, takich jak produkty dla dzieci, kremy, szampony, kosmetyki do opalania czy makijażu. Warto zwrócić uwagę na naturalne kosmetyki marki Alterra. Koncern przygotował produkty do ciała i do twarzy, m.in. krem do rąk, żel pod prysznic, maskę do włosów i pomadkę do ust. Godne polecenia są także środki do sprzątania, niezbędne w każdym domu. W składzie detergentów, które nie ulegają biodegradacji, znajdują się pochodne ropy naftowej, nie trzeba więc chyba nikogo przekonywać, jakie konsekwencje dla środowiska niesie ich używanie w gospodarstwach domowych. Szacuje się, że aż 2/5 ścieków komunalnych to właśnie detergenty, które najlepiej zamienić na ekologiczne środki czystości. Świetne rozwiązanie to linia Amway Home, która sprawdzi się do sprzątania, prania i mycia naczyń. Sekretem tych naturalnych środków czystości jest BIOQUEST FORMULA. Logo umieszczone na opakowaniu produktu podpowiada konsumentowi, że wybrał element z wysoce aktywnymi składnikami o naturalnym pochodzeniu, biodegradowalny i skoncentrowany. Środki z linii Amway Home poddawane są także testom dermatologicznym, a badania nad proszkiem do prania odzieży dziecięcej SA8 Baby, przeprowadzone przez lekarzy pediatrów, potwierdziły, że jest on bezpieczny dla skóry maluchów, nie podrażnia i nie uczula. Ekologiczne walory produktów czyszczących i piorących Amway Home potwierdza A.I.S.E., czyli Stowarzyszenie Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości, które jest oficjalnym przedstawicielem producentów tych środków w Europie. Amerykański gigant (Amway) może także pochwalić się akredytacją EPA, czyli amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska, która zaopiniowała, że w porównaniu z typowymi środkami z danego segmentu te proponowane przez Amway, mają lepszy wpływ na ludzkie zdrowie i kondycję środowiska naturalnego. Logo DfE, czyli programu Projekt dla Środowiska – Design for the Environment, umieszczone na etykiecie jest tego potwierdzeniem.


Każdą zmianę należy zacząć od siebie. Metoda małych kroków jest bardziej istotna niż ustalenia na najwyższych szczeblach władzy. Kiedy rozmawiamy o emisji spalin czy smogu, warto pomyśleć o zmianie codziennych nawyków, aby móc powiedzieć: „tak, dbam o środowisko”. Dla każdego z nas to niewiele, ale różnica dla przyrody jest ogromna.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!