niedziela, 18 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Zdrowe odchudzanie - regularność posiłków oraz właściwe nawodnienie

Dodano: 24 lutego 2016, 11:25
Autor: Promocja

Zdrowe odchudzenie? A więc jakie? Z pewnością każdy borykający się z problemem zbędnych kilogramów zastanawiał się, jak zdrowo schudnąć.

Otóż nie jest żadną tajemnicą, że zdrowe odchudzanie, a więc takie, które prowadzi do trwałej redukcji masy ciała w odpowiednim tempie, opiera się na racjonalnej, zbilansowanej diecie, dostarczającej wszelkich niezbędnych składników odżywczych oraz aktywności fizycznej.Odpowiednia i skuteczna dieta, nie musi być restrykcyjna i wymagająca. Aby efektywnie i trwale schudnąć wystarczy tylko wyeliminować złe nawyki żywieniowe i przestrzegać kilku podstawowych zasad zdrowego odchudzania.

Regularność posiłków

Jedną z podstawowych zasad zdrowego odchudzania jest regularność posiłków. Idąc tym tropem najlepiej jest spożywać 4 do 5 posiłków dziennie, co mniej więc 3-4 godziny. Ostatni posiłek powinien być lekki i można go zjeść najpóźniej 2-3 godziny przed snem. Spożywając kilka mniejszych posiłków w ciągu dnia można skutecznie podkręcić metabolizm. Dużym błędem jest więc jedzenie tylko dwóch obfitych dań. Wówczas paradoksalnie tyjemy, gdyż organizm broniąc się przed niedoborem energii podczas długich przerw między posiłkami, zwalnia przemianę materii w obliczu głodu. Regularne spożywanie pokarmów stabilizuje także poziom glukozy we krwi i zabezpiecza przed gwałtownymi jej skokami. Ma to szczególne znaczenie dla osób cierpiących z powodu zaburzeń metabolicznych, takich jak choćby cukrzyca. Więcej o znaczeniu regularnego spożywania posiłków pisze serwis Slimeria - http://slimeria.pl/odchudzanie

Odpowiednie nawodnienie

Bardzo istotne, szczególnie podczas odchudzania, jest odpowiednie nawodnienie. By właściwie funkcjonować i zapewnić organizmowi optymalne warunki do pracy dziennie należy wypić około 2 litry płynów. Oczywiście najbardziej właściwym wyborem będzie woda mineralna. Można także sięgać po bogatą w antyoksydanty oraz naturalne spalacze tkanki tłuszczowej – zieloną herbatę czy herbatki ziołowe bez dodatku cukru, z kompozycji ziół wspomagających trawienie oraz pasaż jelitowy. Dobrym rozwiązaniem wspierającym oczyszczenie organizmu z toksyn jest spożywanie soków wyciskanych ze świeżych owoców i warzyw. Tuż przed samym posiłkiem warto także wypić szklankę chłodnej wody, dzięki temu szybciej osiągniemy stan sytości i mniej zjemy.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!