poniedziałek, 25 września 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Zła historia w BIK - jakie są szanse na pożyczkę?

Dodano: 27 lipca 2017, 00:19
Autor: Promocja

Badanie naszej rzetelności w terminowej spłacie zobowiązań jest standardową procedurą stosowaną przez banki i instytucje finansowe przed udzieleniem kredytu lub pożyczki. Źródłem informacji na ten temat jest dla nich przede wszystkim BIK, który gromadzi takie dane o wszystkich kredytobiorcach. Niestety wszelkie opóźnienia w spłatach zobowiązań kredytowych pogarszają naszą ocenę w BIK i mogą utrudnić otrzymanie kolejnego kredytu. Nie oznacza to jednak, że zła historia w BIK całkowicie przekreśla nasze szanse na pożyczkę.

Co wpływa na naszą historię w BIK?

Do potężnej bazy danych Biura Informacji Kredytowej wpływają na bieżąco wszelkie informacje na temat naszych zobowiązań kredytowych. BIK posiada dane na temat naszych kredytów, kart kredytowych, limitów w rachunku (czyli przede wszystkim bankowych produktów kredytowych), ale także na temat pożyczek udzielonych przez niektóre firmy pożyczkowe. W bazie znajdują się informacje zarówno o zobowiązaniach już spłaconych, jak i w trakcie spłaty. Na podstawie tych danych BIK wystawia ocenę punktową danego kredytobiorcy. Tzw. scoring jest obliczany zawsze w odpowiedzi na zapytanie jakiejś instytucji o status danego klienta i zawsze na podstawie aktualnych informacji znajdujących się w bazie. Im niższa jest ocena punktowa, tym gorzej dla klienta ubiegającego się o kredyt lub pożyczkę. Ocenę obniżają przede wszystkim:

  • Opóźnienia w spłacie produktów kredytowych - np. opóźnienie w spłacie raty kredytu, zwrocie pożyczki online czy przekroczanie limitu w rachunku
  • Wysoka kwota zadłużenia
  • Postępowanie windykacyjne
  • Postępowanie egzekucyjne
  • Wysoka liczba zapytań o klienta składanych przez banki i instytucje pożyczkowe

Niestety niższa ocena może się utrzymywać nawet do kilku lat od momentu opóźnienia.

Gdzie udać się po pożyczkę, mając obniżony scoring w BIK?

Na początku warto podkreślić, że banki w różny sposób biorą pod uwagę raporty BIK w ocenie kredytowej swoich klientów. Jedne ustalają minimalną wartość scoringu, inne patrzą na długość opóźniania się klienta ze spłatą zobowiązań, a jeszcze inne biorą pod uwagę sumę zaległości. Ogólnie jednak negatywna historia w BIK bywa bardzo często podstawą do odmowy udzielenia kredytu bankowego. Niestety do BIK-u zaglądają coraz częściej również firmy pożyczkowe, także te oferujące szybkie pożyczki online. Chcąc uzyskać kredyt gotówkowy przy problemach z historią w BIK, warto zwrócić się o pomoc do firm mających w swojej ofercie tzw. pożyczki bez BIK. Firmy takie działające poza systemem bankowym, świadomie rezygnują ze sprawdzania swoich klientów BIK, a do oceny ich rzetelności stosują po prostu inne metody. Aby znaleźć taką firmę, wystarczy zajrzeć do Internetu, ponieważ najczęściej oferują one właśnie pożyczki online. Niektóre z nich, jak na przykład Freezl.pl pozwalają ubiegać się o pożyczkę nawet do 5000 zł i to bez konieczności dostarczania jakichkolwiek dokumentów. Cały proces wnioskowania o pożyczkę odbywa się online i trwa dosłownie kilka minut. W większości przypadków pieniądze z pożyczki są przelewane na konto klienta w ciągu kolejnych kilkunastu minut.

Warto pamiętać, że firmy nie sprawdzające swoich klientów w BIK, często zaglądają do zwykłych baz dłużników. Dlatego przed ubieganiem się o pożyczkę, warto pospłacać wszystkie zaległe rachunki, by przynajmniej na tym polu wykazać się przed pożyczkodawcą rzetelnością i wiarygodnością.

Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 sierpnia 2017 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Feniko jest ok - bralem pozyczke na 4 miesiace rozlozona... A wczesniej sprawdzilem wiele ofert
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2017 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Duże szanse na pożyczkę są w Feniko, bo z tego, co wiem, to przymykają oko np na komornika, czy na inne kredyty - super sprawa ;)
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepsza pożyczka to Daiglob Lublin.
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie pożyczać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (27 lipca 2017 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tez mialem wspomniec o kredytach chwilowkach, jedyna mi znana firma, bo z nimi jedynie mialem do czynienia przy tej pozyczce na remont...Wniosek online zlozylem i szybciutko kasa sie pojawila
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!