piątek, 19 stycznia 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Zła historia w BIK - jakie są szanse na pożyczkę?

Dodano: 27 lipca 2017, 00:19
Autor: Promocja

Badanie naszej rzetelności w terminowej spłacie zobowiązań jest standardową procedurą stosowaną przez banki i instytucje finansowe przed udzieleniem kredytu lub pożyczki. Źródłem informacji na ten temat jest dla nich przede wszystkim BIK, który gromadzi takie dane o wszystkich kredytobiorcach. Niestety wszelkie opóźnienia w spłatach zobowiązań kredytowych pogarszają naszą ocenę w BIK i mogą utrudnić otrzymanie kolejnego kredytu. Nie oznacza to jednak, że zła historia w BIK całkowicie przekreśla nasze szanse na pożyczkę.

Co wpływa na naszą historię w BIK?

Do potężnej bazy danych Biura Informacji Kredytowej wpływają na bieżąco wszelkie informacje na temat naszych zobowiązań kredytowych. BIK posiada dane na temat naszych kredytów, kart kredytowych, limitów w rachunku (czyli przede wszystkim bankowych produktów kredytowych), ale także na temat pożyczek udzielonych przez niektóre firmy pożyczkowe. W bazie znajdują się informacje zarówno o zobowiązaniach już spłaconych, jak i w trakcie spłaty. Na podstawie tych danych BIK wystawia ocenę punktową danego kredytobiorcy. Tzw. scoring jest obliczany zawsze w odpowiedzi na zapytanie jakiejś instytucji o status danego klienta i zawsze na podstawie aktualnych informacji znajdujących się w bazie. Im niższa jest ocena punktowa, tym gorzej dla klienta ubiegającego się o kredyt lub pożyczkę. Ocenę obniżają przede wszystkim:

  • Opóźnienia w spłacie produktów kredytowych - np. opóźnienie w spłacie raty kredytu, zwrocie pożyczki online czy przekroczanie limitu w rachunku
  • Wysoka kwota zadłużenia
  • Postępowanie windykacyjne
  • Postępowanie egzekucyjne
  • Wysoka liczba zapytań o klienta składanych przez banki i instytucje pożyczkowe

Niestety niższa ocena może się utrzymywać nawet do kilku lat od momentu opóźnienia.

Gdzie udać się po pożyczkę, mając obniżony scoring w BIK?

Na początku warto podkreślić, że banki w różny sposób biorą pod uwagę raporty BIK w ocenie kredytowej swoich klientów. Jedne ustalają minimalną wartość scoringu, inne patrzą na długość opóźniania się klienta ze spłatą zobowiązań, a jeszcze inne biorą pod uwagę sumę zaległości. Ogólnie jednak negatywna historia w BIK bywa bardzo często podstawą do odmowy udzielenia kredytu bankowego. Niestety do BIK-u zaglądają coraz częściej również firmy pożyczkowe, także te oferujące szybkie pożyczki online. Chcąc uzyskać kredyt gotówkowy przy problemach z historią w BIK, warto zwrócić się o pomoc do firm mających w swojej ofercie tzw. pożyczki bez BIK. Firmy takie działające poza systemem bankowym, świadomie rezygnują ze sprawdzania swoich klientów BIK, a do oceny ich rzetelności stosują po prostu inne metody. Aby znaleźć taką firmę, wystarczy zajrzeć do Internetu, ponieważ najczęściej oferują one właśnie pożyczki online. Niektóre z nich, jak na przykład Freezl.pl pozwalają ubiegać się o pożyczkę nawet do 5000 zł i to bez konieczności dostarczania jakichkolwiek dokumentów. Cały proces wnioskowania o pożyczkę odbywa się online i trwa dosłownie kilka minut. W większości przypadków pieniądze z pożyczki są przelewane na konto klienta w ciągu kolejnych kilkunastu minut.

Warto pamiętać, że firmy nie sprawdzające swoich klientów w BIK, często zaglądają do zwykłych baz dłużników. Dlatego przed ubieganiem się o pożyczkę, warto pospłacać wszystkie zaległe rachunki, by przynajmniej na tym polu wykazać się przed pożyczkodawcą rzetelnością i wiarygodnością.

Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 grudnia 2017 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
polecam zajrzeć tu: ***s://sprintmoney.pl dobierają ofertę do potrzeb i możliwości pożyczkobiorcy. a na wiele pytań można uzyskać odpowiedzi na tym forum: ***s://forum.wnet-pozyczka.pl
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2017 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
polecam tekst - ***s://gotowkowe.net/wiedza/kredyt-gotowkowy-dla-zadluzonych-co-warto-wiedziec/
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2017 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Feniko jest ok - bralem pozyczke na 4 miesiace rozlozona... A wczesniej sprawdzilem wiele ofert
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2017 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Duże szanse na pożyczkę są w Feniko, bo z tego, co wiem, to przymykają oko np na komornika, czy na inne kredyty - super sprawa ;)
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepsza pożyczka to Daiglob Lublin.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!