poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

1 proc. dla Wspólnego Świata. Zachęca Monika Kuszyńska

Dodano: 16 stycznia 2016, 16:32
Autor: Ewelina Burda

Screen z filmu
Screen z filmu

Stowarzyszenie Wspólny Świat z Białej Podlaskiej zachęca do przekazania 1 proc. podatku. Kampanię wspiera wokalistka Monika Kuszyńska.

Bialskie stowarzyszenie od dziewięciu lat pomaga dzieciom i młodzieży autystycznej. W Białej Podlaskiej prowadzi ośrodek terapii, przedszkole, szkołę podstawową oraz gimnazjum. W sumie, pod opieką Wspólnego Świata jest 150 dzieci. Podopiecznych przybywa z każdym rokiem, dlatego w planach stowarzyszenia jest budowa  pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

– Chcemy zapewnić kompleksową opiekę dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym osobom z autyzmem. Jest to konieczne ponieważ nasi podopieczni potrzebują kolejnych etapów edukacji, ale także dlatego, że wzrasta zachorowalność na zaburzenia ze spektrum autyzmu – mówi Anna Chwałek, prezes bialskiego stowarzyszenia.

Te plany zrobiły wrażenie na Monice Kuszyńskiej, wokalistce która od 2006 roku porusza się na wózku inwalidzkim. Wystąpiła w nagraniu wideo promującym kampanię 1 proc. podatku na rzecz Wspólnego Świata. Pieniądze posłużą stowarzyszeniu m.in. do realizacji planów związanych z nową inwestycją. Jej koszt szacowany jest na ok. 20 mln zł.

- Jesteśmy na etapie zbierania funduszy. Oprócz tych unijnych, które mam nadzieję uda się pozyskać, liczymy, że bialczanie przekażą Stowarzyszeniu Wspólny Świat 1 proc. podatku. To nic nie kosztuje, a nam pomoże zapewnić dobrą przyszłość wielu dzieciom – przekonuje Anna Chwałek. Liczą na to również rodzice dzieci które uczęszczają do Wspólnego Świata. – To drugi dom naszych dzieci. Nie wyobrażam sobie, żeby po skończeniu gimnazjum mój syn został bez pomocy, bez jakiegokolwiek zajęcia. To właśnie aktywność, terapie, ale również kontakt z rówieśnikami, wychowawcami i terapeutami sprawia, że Adrian robi postępy – zapewnia mama chłopaka Izabela Ciesielska-Semeniuk.

Aby pomóc w realizacji planów stowarzyszenia, można przekazać swój 1 proc. podatku, wpisując w zeznaniu podatkowym nazwę Wspólny Świat i numer KRS 0000275016.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 stycznia 2016 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1% mojego podatku przekazuję od lat na schronisko dla zwierząt w Białej Podlaskiej.Wiele razy widziałem jak ludzie potrafią okrutnie traktowa biedne zwierzęta.
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2016 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja przeznaczę swój 1% na parafię Chrystusa Miłosiernego (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego), bo tam najlepiej wiedzą komu należy pomóc i wesprzeć. Nie piszę tego z powodu jakiegoś zapatrzenia w naszych duszpasterzy, ale będąc samorządowcem najlepiej wiem, kogo wspomóc z korzyścią dla całej ojczyzny! Do tak szlachetnego czyny zachęcam wszystkich prawdziwych Polaków! Mamy jedną wspólną ojczyznę i dbajmy o Kościół spajający tych najlepszych przed ołtarzem Najwyższego ...
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2016 o 17:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Monika, dzisiejsze technologie mogą Ci umożliwić ponowne chodzenie. Znajdź lekarza, który się naprawdę dobrze zna na neurofrakcji czynnej dynamicznej. On Ci pomoże odzyskać pełną sprawność nóg.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!