piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

100 procent u Emilii Plater

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lipca 2006, 18:40

Wczoraj absolwenci podlaskich szkół średnich po raz ostatni odwiedzili swoją szkołę. Odebrali świadectwa maturalne, pożegnali się z nauczycielami i chwalili planami na przyszłość. Poruszali jeszcze jeden temat. Kto i z czego oblał maturę.

Najlepszy wynik z egzaminu dojrzałości mieli maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej. Do matury przystąpiło tam 258 uczniów. I wszyscy zdali! Inne szkoły takim wynikiem pochwalić się nie mogą.

- Największy problem nasi uczniowie mieli z biologią - mówi Bożenna Prokopiuk, wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. - W naszej szkole tylko z tego przedmiotu nie zdało aż 17 osób. Czekam na porównanie wyników z innych szkół, bo chcę wiedzieć, czy jest to problem ogólnopolski, czy tylko nasz.

- Wyniki tegorocznych matur mamy porównywalne z rokiem ubiegłym - mówi Anna Pietrzak, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie. - Maturzyści z Technikum Ekonomicznego i żywienia mieli nawet lepsze oceny od średniej krajowej. Martwi nas tylko, że w tym roku nie będziemy mogli przyjąć wszystkich chętnych do naszej szkoły. Na 220 miejsc mamy 950 podań.
W szkole dyrektor Pietrzak maturę zdało 90,5 proc. uczniów.

Na Podlasiu najgorzej poszło maturzystom z Liceum Uzupełniającego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Międzyrzecu Podlaskim. Na 19 zdających powiodło się tylko dwóm osobom.
Przypomnijmy. Jak podała w poniedziałek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, co piąty uczeń z Lubelszczyzny nie zdał matury. To znacznie gorzej niż w ubiegłym roku. Wtedy maturę zdało prawie 88 proc. młodzieży, teraz ledwie ponad 80 proc. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!