Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 czerwca 2017 r.
17:00

13-latek skręcał motorowerem. Nie zauważył, że wyprzedza go samochód

Autor: Zdjęcie autora gr
2 10 A A

W miniony weekend w Drelowie w powiecie bialskim 13-letni motorowerzysta zderzył się z samochodem. Chłopiec trafił do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło sobotę po godz. 10:00 na ul. Dworskiej. 13-letni motorowerzysta chciał skręcić w lewo. Zajechał jednak drogę 25-latce kierującej oplem, która go wyprzedzała. Chłopiec trafił do szpitala.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. 13-latek nie miał uprawnień do prowadzenia motoroweru.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czyt / 6 czerwca 2017 o 16:15
undefined napisał:
Jak działo się to na skrzyżowaniu, a manewr był sygnalizowany to motorowerzysta miał bezwzględne pierwszeństwo. Na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać, chyba że było to auto uprzywilejowane. Natomiast jeżeli skręcał na swoją posesję bez zasygnalizowania manewru to niestety, ale wina jest po stronie "dziecka". Niestety z artykułu nic nie wynika.
 Niekoniecznie. Wyprzedzanie jest manewrem podrzędnym - kierowca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Jeśli motorowerzysta ustawił się na właściwym miejscu do skręcania isygnalizował, to miał pierszeństwo. Prędkość w Drelowie, to 50 km/h. Tylko, że pani już zdecydowała, że wyprzedza (domyślam się, po zachowaniu wielu, na drodze) zamiar i już za nic nie zrezygnuje, choćby pociąg jechał z przeciwka. A 13 lat? Od 12 można jeździć samodzielnie rowerami.
 Niekoniecznie. Wyprzedzanie jest manewrem podrzędnym - kierowca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Jeśli motorowerzysta ustawił się na właściwym miejscu do skręcania isygnalizował, to miał pierszeństwo. Prędkość w Drelowie, to 50 km/h. Tylko, że pani już zdecydowała, że wyprzedza (domyślam się, po zachowaniu wielu, na drodze) zamiar i już za nic nie zrezygnuje, choćby pociąg jechał z przeciwka. A 13 lat? Od 12 można jeździć samodzielnie rowerami. rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 13:48
Dworskiej. 13-letni motorowerzysta chciał skręcić w lewo. Zajechał jednak drogę 25-latce kierującej oplem, która go wyprzedzała..... Jak go wyprzedzała kiedy skręcał ??? przecież to jej wina !!! Jeżeli włączył kierunkowskaz to jej wina jest niepodważalna a nie tego dzieciaka.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 06:30
Kupujta motorki 8-io latkom, a co? Niech jeżdżą po drogach... Im młodsi tym lepiej. Sorry, ale niektórzy rodzice już mają potrukane pod sufitem. 13 lat to jeszcze dzieciak. W wieku 16 lat już jako-tako myślą, a on do 16 miał jeszcze 3 lata....
Avatar
Roman / 6 czerwca 2017 o 02:33
Z treści artykułu nie wiadomo co tak naprawdę się stało, zdjęcie sugeruje że to mógł być zjazd w drogę gruntową, czyli nie liczy się jako skrzyżowanie - czyli nie ma zakazu wyprzedzania. Jeśli jednak było tam skrzyżowanie, to jest zakaz wyprzedzania i koniec, głównym (a być może jedynym) winnym jest wtedy wyprzedzający. WAŻNE: jeśli wyprzedzający był pojazdem uprzywilejowanym to też jest winny w dokładnie takim samym stopniu, uprzywilejowanie nie zwalnia od odpowiedzialności! Warto o tym pamiętać bo kierowcy takowych pojazdów lubią szukać frajerów i wmawiać winę drugiej stronie, patrz np. pseudokierowca który wiózł Szydło w Oświęcimiu.
Z treści artykułu nie wiadomo co tak naprawdę się stało, zdjęcie sugeruje że to mógł być zjazd w drogę gruntową, czyli nie liczy się jako skrzyżowanie - czyli nie ma zakazu wyprzedzania. Jeśli jednak było tam skrzyżowanie, to jest zakaz wyprzedzania i koniec, głównym (a być może jedynym) winnym jest wtedy wyprzedzający. WAŻNE: jeśli wyprzedzający był pojazdem uprzywilejowanym to też jest winny w dokładnie takim samym stopniu, uprzywilejowanie nie zwalnia od odpowiedzialności! Warto o tym pamiętać bo kierowcy takowych pojazdów lubią szukać... rozwiń
Avatar
lukasz / 5 czerwca 2017 o 21:48
undefined napisał:
jak działo się to na skrzyżowaniu, a manewr był sygnalizowany to motorowerzysta miał bezwzględne pierwszeństwo. na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać, chyba że było to auto uprzywilejowane. natomiast jeżeli skręcał na swoją posesję bez zasygnalizowania manewru to niestety, ale wina jest po stronie "dziecka". niestety z artykułu nic nie wynika.
 no i nie jest tak do końca, zgodnie z kodeksem drogowym za***ę was tak jak mnei policjant gdy tir wyprzedzał na podójnej ciągłej na skrzyżowaniu i przywalił w mój samochód którym wyjechałem z podporządkowanej. generalnie kodeks drogowy mówi że wykonując lewoskręt należy zachować wzmożoną uwagę i upewnić się że manewr można wykonać (patrzymy w lusterka). można jedynie w takiej sytuacja jak ta wnioskować o współwinę.  taki kodeks mamy niestety czasem cierpią ci którzy fizycznie są pokrzywdzeni i to jest przykre
 no i nie jest tak do końca, zgodnie z kodeksem drogowym za***ę was tak jak mnei policjant gdy tir wyprzedzał na podójnej ciągłej na skrzyżowaniu i przywalił w mój samochód którym wyjechałem z podporządkowanej. generalnie kodeks drogowy mówi że wykonując lewoskręt należy zachować wzmożoną uwagę i upewnić się że manewr można wykonać (patrzymy w lusterka). można jedynie w takiej sytuacja jak ta wnioskować o współwinę.  taki kodeks mamy niestety czasem cierpią ci którzy fizycznie są pokrzywdzeni i to jest przykre rozwiń
Avatar
kllkkl / 5 czerwca 2017 o 21:23
undefined napisał:
(...)13-latek skręcał motorowerem. nie zauważył, że wyprzedza go samochód(...) brednie. to jadący z tyłu miał w ***, że chłopak na skuterze skręca. to nie chłopak na motorynce "zderzył się" z samochodem, tylko kierowca auta wjechał w dziecko. czyją córcią/dupą jest pani, która prowadziła samochód, skoro od razu obwiniono dziecko?
 po furze widać, że kierowca-pani jest osobą wielce majętną, a my szaracy na tym pieprzonym dole to mamy ale stare graty
 po furze widać, że kierowca-pani jest osobą wielce majętną, a my szaracy na tym pieprzonym dole to mamy ale stare graty rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 20:45
Jak działo się to na skrzyżowaniu, a manewr był sygnalizowany to motorowerzysta miał bezwzględne pierwszeństwo. Na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać, chyba że było to auto uprzywilejowane. Natomiast jeżeli skręcał na swoją posesję bez zasygnalizowania manewru to niestety, ale wina jest po stronie "dziecka". Niestety z artykułu nic nie wynika.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 20:04
(...)13-latek skręcał motorowerem. nie zauważył, że wyprzedza go samochód(...) brednie. to jadący z tyłu miał w ***, że chłopak na skuterze skręca. to nie chłopak na motorynce "zderzył się" z samochodem, tylko kierowca auta wjechał w dziecko. czyją córcią/dupą jest pani, która prowadziła samochód, skoro od razu obwiniono dziecko?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 18:31
A może to prowadzący samochód nie zauważył że małolat skręca? Skąd ta pewność?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 17:59
no to starzy becalują za naprawę fury
Avatar
czyt / 6 czerwca 2017 o 16:15
undefined napisał:
Jak działo się to na skrzyżowaniu, a manewr był sygnalizowany to motorowerzysta miał bezwzględne pierwszeństwo. Na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać, chyba że było to auto uprzywilejowane. Natomiast jeżeli skręcał na swoją posesję bez zasygnalizowania manewru to niestety, ale wina jest po stronie "dziecka". Niestety z artykułu nic nie wynika.
 Niekoniecznie. Wyprzedzanie jest manewrem podrzędnym - kierowca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Jeśli motorowerzysta ustawił się na właściwym miejscu do skręcania isygnalizował, to miał pierszeństwo. Prędkość w Drelowie, to 50 km/h. Tylko, że pani już zdecydowała, że wyprzedza (domyślam się, po zachowaniu wielu, na drodze) zamiar i już za nic nie zrezygnuje, choćby pociąg jechał z przeciwka. A 13 lat? Od 12 można jeździć samodzielnie rowerami.
 Niekoniecznie. Wyprzedzanie jest manewrem podrzędnym - kierowca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Jeśli motorowerzysta ustawił się na właściwym miejscu do skręcania isygnalizował, to miał pierszeństwo. Prędkość w Drelowie, to 50 km/h. Tylko, że pani już zdecydowała, że wyprzedza (domyślam się, po zachowaniu wielu, na drodze) zamiar i już za nic nie zrezygnuje, choćby pociąg jechał z przeciwka. A 13 lat? Od 12 można jeździć samodzielnie rowerami. rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 13:48
Dworskiej. 13-letni motorowerzysta chciał skręcić w lewo. Zajechał jednak drogę 25-latce kierującej oplem, która go wyprzedzała..... Jak go wyprzedzała kiedy skręcał ??? przecież to jej wina !!! Jeżeli włączył kierunkowskaz to jej wina jest niepodważalna a nie tego dzieciaka.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2017 o 06:30
Kupujta motorki 8-io latkom, a co? Niech jeżdżą po drogach... Im młodsi tym lepiej. Sorry, ale niektórzy rodzice już mają potrukane pod sufitem. 13 lat to jeszcze dzieciak. W wieku 16 lat już jako-tako myślą, a on do 16 miał jeszcze 3 lata....
Avatar
Roman / 6 czerwca 2017 o 02:33
Z treści artykułu nie wiadomo co tak naprawdę się stało, zdjęcie sugeruje że to mógł być zjazd w drogę gruntową, czyli nie liczy się jako skrzyżowanie - czyli nie ma zakazu wyprzedzania. Jeśli jednak było tam skrzyżowanie, to jest zakaz wyprzedzania i koniec, głównym (a być może jedynym) winnym jest wtedy wyprzedzający. WAŻNE: jeśli wyprzedzający był pojazdem uprzywilejowanym to też jest winny w dokładnie takim samym stopniu, uprzywilejowanie nie zwalnia od odpowiedzialności! Warto o tym pamiętać bo kierowcy takowych pojazdów lubią szukać frajerów i wmawiać winę drugiej stronie, patrz np. pseudokierowca który wiózł Szydło w Oświęcimiu.
Z treści artykułu nie wiadomo co tak naprawdę się stało, zdjęcie sugeruje że to mógł być zjazd w drogę gruntową, czyli nie liczy się jako skrzyżowanie - czyli nie ma zakazu wyprzedzania. Jeśli jednak było tam skrzyżowanie, to jest zakaz wyprzedzania i koniec, głównym (a być może jedynym) winnym jest wtedy wyprzedzający. WAŻNE: jeśli wyprzedzający był pojazdem uprzywilejowanym to też jest winny w dokładnie takim samym stopniu, uprzywilejowanie nie zwalnia od odpowiedzialności! Warto o tym pamiętać bo kierowcy takowych pojazdów lubią szukać... rozwiń
Avatar
lukasz / 5 czerwca 2017 o 21:48
undefined napisał:
jak działo się to na skrzyżowaniu, a manewr był sygnalizowany to motorowerzysta miał bezwzględne pierwszeństwo. na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać, chyba że było to auto uprzywilejowane. natomiast jeżeli skręcał na swoją posesję bez zasygnalizowania manewru to niestety, ale wina jest po stronie "dziecka". niestety z artykułu nic nie wynika.
 no i nie jest tak do końca, zgodnie z kodeksem drogowym za***ę was tak jak mnei policjant gdy tir wyprzedzał na podójnej ciągłej na skrzyżowaniu i przywalił w mój samochód którym wyjechałem z podporządkowanej. generalnie kodeks drogowy mówi że wykonując lewoskręt należy zachować wzmożoną uwagę i upewnić się że manewr można wykonać (patrzymy w lusterka). można jedynie w takiej sytuacja jak ta wnioskować o współwinę.  taki kodeks mamy niestety czasem cierpią ci którzy fizycznie są pokrzywdzeni i to jest przykre
 no i nie jest tak do końca, zgodnie z kodeksem drogowym za***ę was tak jak mnei policjant gdy tir wyprzedzał na podójnej ciągłej na skrzyżowaniu i przywalił w mój samochód którym wyjechałem z podporządkowanej. generalnie kodeks drogowy mówi że wykonując lewoskręt należy zachować wzmożoną uwagę i upewnić się że manewr można wykonać (patrzymy w lusterka). można jedynie w takiej sytuacja jak ta wnioskować o współwinę.  taki kodeks mamy niestety czasem cierpią ci którzy fizycznie są pokrzywdzeni i to jest przykre rozwiń
Avatar
kllkkl / 5 czerwca 2017 o 21:23
undefined napisał:
(...)13-latek skręcał motorowerem. nie zauważył, że wyprzedza go samochód(...) brednie. to jadący z tyłu miał w ***, że chłopak na skuterze skręca. to nie chłopak na motorynce "zderzył się" z samochodem, tylko kierowca auta wjechał w dziecko. czyją córcią/dupą jest pani, która prowadziła samochód, skoro od razu obwiniono dziecko?
 po furze widać, że kierowca-pani jest osobą wielce majętną, a my szaracy na tym pieprzonym dole to mamy ale stare graty
 po furze widać, że kierowca-pani jest osobą wielce majętną, a my szaracy na tym pieprzonym dole to mamy ale stare graty rozwiń
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 20:45
Jak działo się to na skrzyżowaniu, a manewr był sygnalizowany to motorowerzysta miał bezwzględne pierwszeństwo. Na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać, chyba że było to auto uprzywilejowane. Natomiast jeżeli skręcał na swoją posesję bez zasygnalizowania manewru to niestety, ale wina jest po stronie "dziecka". Niestety z artykułu nic nie wynika.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 20:04
(...)13-latek skręcał motorowerem. nie zauważył, że wyprzedza go samochód(...) brednie. to jadący z tyłu miał w ***, że chłopak na skuterze skręca. to nie chłopak na motorynce "zderzył się" z samochodem, tylko kierowca auta wjechał w dziecko. czyją córcią/dupą jest pani, która prowadziła samochód, skoro od razu obwiniono dziecko?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 18:31
A może to prowadzący samochód nie zauważył że małolat skręca? Skąd ta pewność?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2017 o 17:59
no to starzy becalują za naprawę fury
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 29 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 60 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 402 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!