Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 września 2017 r.
12:51

17-latek z Warszawy prawie oszukał kobietę, już wypłacała 45 tys. zł z konta

35 17 A A
Ze wstępnych ustaleń wynika, że ten sam mężczyzna pod koniec sierpnia oszukał 59-letnią mieszkankę Białej Podlaskiej
Ze wstępnych ustaleń wynika, że ten sam mężczyzna pod koniec sierpnia oszukał 59-letnią mieszkankę Białej Podlaskiej (fot. policja)

17-letni mieszkaniec Warszawy chciał wyłudzić 45 tys. zł od mieszkanki Białej Podlaskiej. W ostatniej chwili zatrzymali go policjanci

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kobieta zawiadomiła policję wczoraj około godz. 13. Mieszkanka Białej Podlaskiej zgłosiła, że bliska jej osoba odebrała przed chwilą telefon od nieznanego mężczyzny. Twierdził, że jej pieniądze są zagrożone.

74-latka po odebraniu telefonu, nie słuchając nikogo, odjechała z miejsca zamieszkania. 

Na miejsce pojechali też policjanci. 74-latka akurat wypłacała pieniądze z banku. - Funkcjonariusze ustalili, gdzie dojść ma do przekazania pieniędzy. Tam zatrzymali 17-letniego mieszkańca Warszawy, który czekał na pokrzywdzoną. Młodzieniec próbował jeszcze uciekać. Jednak bezskutecznie. Trafił do policyjnego aresztu - wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji.

Gdyby nie szybka interwencja, kobieta straciłaby 45 tys. zł. 17-latek  wmawiał jej przez telefon, że jej konto w banku jest zagrożone, gdyż jej dowód podrobiony został przez oszustów. Dlatego właśnie wypłacić musi znajdującą się tam gotówkę i przekazać jemu.

Kazał jej być dyskretnym, gdyż jak twierdził, pracownicy banku również współpracują z grupą przestępczą. Zatelefonował również na jej numer komórkowy, tak by przez cały czas pobytu w banku słyszeć co się dzieje.

- Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy, w tym ile osób na terenie Polski padło ofiarą oszusta, jak też udział pozostałych osób w tym procederze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ten sam mężczyzna odbierał gotówkę, pozostawioną przez 59-letnią mieszkankę miasta pod koniec sierpnia - dodaje Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 20 września 2017 o 08:37
Postaraj się wytężyć umysł i zrozumieć to, co jest trochę mniej wyraźnie napisane. Dla ułatwienia dodam, że chodzi o wiek/wieko.
Avatar
NIE LUBIĘ TYCH, KTÓRZY NIE WIEDZĄ CO CZYTAJĄ / 19 września 2017 o 23:23
No i znów jakiś Henio nie rozumie tego co czyta! Wyraźnie jest napisane 74 latka i 17 latek. Do szkoły Heniu i dokształć się!
Avatar
Henio / 18 września 2017 o 00:53
Ale głupie komentarze: 1. Czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie jest napisane 74 latka, a 17 latek do niej dzwonił. 2. Czy emeryt nie może mieć pieniędzy? Od razu kradnie? Kobieta pracowała i oszczędzała, skąd później weźmie na wizyty u lekarza i na leki? Ci co piszą tak bzdurne komentarze też zestarzeją się i to szybko. 3. 74 lat to już wieko do trumny? Oby ten kto tak pisze tak miał. Po co "starej" pieniądze? Pracowała, odłożyła i ma. A co, ma oddać takim młodzieniaszkom, pasożytom i nierobom? Sam się naucz czytać ze zrozumieniem, bo to samo z wiekiem nie przychodzi.
Ale głupie komentarze: 1. Czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie jest napisane 74 latka, a 17 latek do niej dzwonił. 2. Czy emeryt nie może mieć pieniędzy? Od razu kradnie? Kobieta pracowała i oszczędzała, skąd później weźmie na wizyty u lekarza i na leki? Ci co piszą tak bzdurne komentarze też zestarzeją się i to szybko. 3. 74 lat to już wieko do trumny? Oby ten kto tak pisze tak miał. Po co "starej" pieniądze? Pracowała, odłożyła i ma. A co, ma oddać takim młodzieniaszkom, pasożytom i nierobom? Sam się naucz czytać ze zrozu... rozwiń
Avatar
GOŚĆ 1 / 17 września 2017 o 21:00
To jest oszustwo. Na szczęście został złapany. Brawo!
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 16:44
Ale głupie komentarze: 1. Czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie jest napisane 74 latka, a 17 latek do niej dzwonił. 2. Czy emeryt nie może mieć pieniędzy? Od razu kradnie? Kobieta pracowała i oszczędzała, skąd później weźmie na wizyty u lekarza i na leki? Ci co piszą tak bzdurne komentarze też zestarzeją się i to szybko. 3. 74 lat to już wieko do trumny? Oby ten kto tak pisze tak miał. Po co "starej" pieniądze? Pracowała, odłożyła i ma. A co, ma oddać takim młodzieniaszkom, pasożytom i nierobom?
Avatar
Gość / 16 września 2017 o 20:21
Powiesić za jaja!!!
Avatar
Gość / 16 września 2017 o 20:15
Policjanci, pamiętajcie: skuteczne przesłuchanie pierwszego zgarniętego śmiecia otwiera kolejne drogi po nitce do kłębka. 'Grajcie' mu 'instrumentami' tak czadowo, by wyśpiewał wam pełny sukces. Potem 'artysta' ma prawo być sfrustrowany jak Pietrzak na w Opolu, atakując stróży i próbując ucieczki, więc może będzie potrzeba zaaplikowania mu kulki zapewniającej s/pokój. 'Wietrzny'.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 22:47
nic nie zrozumiałem z tego PSEUDOartykułu, to w końcu 74-latek czy 74-latka ?? I o co kaman w ogóle ??
Avatar
wieko od trumny / 14 września 2017 o 18:06
Jak widać, rozsądek, trzeźwość i mądrość , przychodzą wraz z wiekiem,..... WIEKIEM OD TRUMNY!!Z drugiej strony patrząc, po co tej starej pieniądze??  prędzej czy później, raczej prędzej, zaniosłaby do zachrystii, czarne miałyby na dziwki.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 15:49
A przecież emeryci są tacy biedni A tyle na koncie miała trzeba to zbadać może ona też ukradła
Avatar
Henio / 20 września 2017 o 08:37
Postaraj się wytężyć umysł i zrozumieć to, co jest trochę mniej wyraźnie napisane. Dla ułatwienia dodam, że chodzi o wiek/wieko.
Avatar
NIE LUBIĘ TYCH, KTÓRZY NIE WIEDZĄ CO CZYTAJĄ / 19 września 2017 o 23:23
No i znów jakiś Henio nie rozumie tego co czyta! Wyraźnie jest napisane 74 latka i 17 latek. Do szkoły Heniu i dokształć się!
Avatar
Henio / 18 września 2017 o 00:53
Ale głupie komentarze: 1. Czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie jest napisane 74 latka, a 17 latek do niej dzwonił. 2. Czy emeryt nie może mieć pieniędzy? Od razu kradnie? Kobieta pracowała i oszczędzała, skąd później weźmie na wizyty u lekarza i na leki? Ci co piszą tak bzdurne komentarze też zestarzeją się i to szybko. 3. 74 lat to już wieko do trumny? Oby ten kto tak pisze tak miał. Po co "starej" pieniądze? Pracowała, odłożyła i ma. A co, ma oddać takim młodzieniaszkom, pasożytom i nierobom? Sam się naucz czytać ze zrozumieniem, bo to samo z wiekiem nie przychodzi.
Ale głupie komentarze: 1. Czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie jest napisane 74 latka, a 17 latek do niej dzwonił. 2. Czy emeryt nie może mieć pieniędzy? Od razu kradnie? Kobieta pracowała i oszczędzała, skąd później weźmie na wizyty u lekarza i na leki? Ci co piszą tak bzdurne komentarze też zestarzeją się i to szybko. 3. 74 lat to już wieko do trumny? Oby ten kto tak pisze tak miał. Po co "starej" pieniądze? Pracowała, odłożyła i ma. A co, ma oddać takim młodzieniaszkom, pasożytom i nierobom? Sam się naucz czytać ze zrozu... rozwiń
Avatar
GOŚĆ 1 / 17 września 2017 o 21:00
To jest oszustwo. Na szczęście został złapany. Brawo!
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 16:44
Ale głupie komentarze: 1. Czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie jest napisane 74 latka, a 17 latek do niej dzwonił. 2. Czy emeryt nie może mieć pieniędzy? Od razu kradnie? Kobieta pracowała i oszczędzała, skąd później weźmie na wizyty u lekarza i na leki? Ci co piszą tak bzdurne komentarze też zestarzeją się i to szybko. 3. 74 lat to już wieko do trumny? Oby ten kto tak pisze tak miał. Po co "starej" pieniądze? Pracowała, odłożyła i ma. A co, ma oddać takim młodzieniaszkom, pasożytom i nierobom?
Avatar
Gość / 16 września 2017 o 20:21
Powiesić za jaja!!!
Avatar
Gość / 16 września 2017 o 20:15
Policjanci, pamiętajcie: skuteczne przesłuchanie pierwszego zgarniętego śmiecia otwiera kolejne drogi po nitce do kłębka. 'Grajcie' mu 'instrumentami' tak czadowo, by wyśpiewał wam pełny sukces. Potem 'artysta' ma prawo być sfrustrowany jak Pietrzak na w Opolu, atakując stróży i próbując ucieczki, więc może będzie potrzeba zaaplikowania mu kulki zapewniającej s/pokój. 'Wietrzny'.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 22:47
nic nie zrozumiałem z tego PSEUDOartykułu, to w końcu 74-latek czy 74-latka ?? I o co kaman w ogóle ??
Avatar
wieko od trumny / 14 września 2017 o 18:06
Jak widać, rozsądek, trzeźwość i mądrość , przychodzą wraz z wiekiem,..... WIEKIEM OD TRUMNY!!Z drugiej strony patrząc, po co tej starej pieniądze??  prędzej czy później, raczej prędzej, zaniosłaby do zachrystii, czarne miałyby na dziwki.
Avatar
Gość / 14 września 2017 o 15:49
A przecież emeryci są tacy biedni A tyle na koncie miała trzeba to zbadać może ona też ukradła