czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

230 tysięcy za ekologię

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2002, 19:13

Starania gminy Adamów w zakresie gospodarki odpadami zostały nagrodzone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Przed kilkoma dniami na koncie gminy znalazło się 230 tysięcy złotych, pieniądze są nagrodą w konkursie za realizację zadań z zakresu ochrony środowiska. Za te właśnie pieniądze będzie w tym roku budowana kanalizacja w Adamowie i Gułowie. - Adamów zasłużył sobie na nagrodę otwierając przed dwoma laty składowisko odpadów a w ubiegłym roku doprowadzając do niego prąd i wodę. Teraz na wysypisku będziemy instalować prasę do zgniotu odpadów - wyjaśnia wójt Kazimierz Dzido.
Nagrodzono też trzy szkoły, podstawową w Adamowie oraz zespoły szkół w Woli Gułowskiej i Adamowie. Każda z tych placówek dostała po dziesięć tysięcy złotych za organizację konkursów ekologicznych, prowadzenie lekcji na ścieżkach edukacyjnych przy gminnym wysypisku i oczyszczalni ścieków.
Ponadto gminny samorząd podpisał 14 stycznia kontrakt w wojewodą lubelskim, na mocy, którego województwo wspomoże gminę w budowie drogi asfaltowej na trzykilometrowej trasie z Żurawca przez Natalin do Ferdynandowa. Zarówno gmina jak i wojewoda mają przekazać na ten cel po 200 tysięcy złotych. - W tej chwili droga aż prosi się o remont, jest bardzo wyboista, składa się z różnych odcinków. Część jest drogą gruntową, kolejna asfaltowa a jeszcze inna pokryta tylko betonem - mówi wójt Kazimierz Dzido. Jak dowiedzieliśmy się, pierwsze prace remontowe rejonie Żurawca i Ferdynandowa mają zacząć się wiosną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!