czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

230 tysięcy za ekologię

Dodano: 16 stycznia 2002, 19:13

Starania gminy Adamów w zakresie gospodarki odpadami zostały nagrodzone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Przed kilkoma dniami na koncie gminy znalazło się 230 tysięcy złotych, pieniądze są nagrodą w konkursie za realizację zadań z zakresu ochrony środowiska. Za te właśnie pieniądze będzie w tym roku budowana kanalizacja w Adamowie i Gułowie. - Adamów zasłużył sobie na nagrodę otwierając przed dwoma laty składowisko odpadów a w ubiegłym roku doprowadzając do niego prąd i wodę. Teraz na wysypisku będziemy instalować prasę do zgniotu odpadów - wyjaśnia wójt Kazimierz Dzido.
Nagrodzono też trzy szkoły, podstawową w Adamowie oraz zespoły szkół w Woli Gułowskiej i Adamowie. Każda z tych placówek dostała po dziesięć tysięcy złotych za organizację konkursów ekologicznych, prowadzenie lekcji na ścieżkach edukacyjnych przy gminnym wysypisku i oczyszczalni ścieków.
Ponadto gminny samorząd podpisał 14 stycznia kontrakt w wojewodą lubelskim, na mocy, którego województwo wspomoże gminę w budowie drogi asfaltowej na trzykilometrowej trasie z Żurawca przez Natalin do Ferdynandowa. Zarówno gmina jak i wojewoda mają przekazać na ten cel po 200 tysięcy złotych. - W tej chwili droga aż prosi się o remont, jest bardzo wyboista, składa się z różnych odcinków. Część jest drogą gruntową, kolejna asfaltowa a jeszcze inna pokryta tylko betonem - mówi wójt Kazimierz Dzido. Jak dowiedzieliśmy się, pierwsze prace remontowe rejonie Żurawca i Ferdynandowa mają zacząć się wiosną.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24