sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

500 balonów leci do nieba

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2002, 13:59

Jedną z konkurencji był rzut piłką lekarską. Po instrukcji wuefistów większości rzucanie szło świetn
Jedną z konkurencji był rzut piłką lekarską. Po instrukcji wuefistów większości rzucanie szło świetn

Niepełnosprawni młodzi ludzie z całej Lubelszczyzny przyjechali do Łukowa na II Regionalną Spartakiadę Dzieci Niepełnosprawnych.

Drużyny sprawnych inaczej dzieci przyjechały między innymi ze Stoczka, Stoku Lackiego, Ryżek, Białej Podlaskiej, Baczkowa, Matczyna (pow. lubelski), Załucza (włodawski) i Czemiernik. Dzieci rywalizowały ze sobą w przeciąganiu liny, rzucie piłką lekarską, biegu, rzucie do celu i do kosza, biegu z przeszkodami.
- Chcemy stworzyć dzieciom okazję do zabawy i zaintersować je sportem, jako czynnikiem budującym hart ducha i uczyć je przezwyciężać trudności - mówi Marian Michałko, dyrektor szkoły specjalnej w Łukowie, organizującej już po raz drugi spartakiadę.
Uroczystego otwarcia spartakiady dokonali sekretarz powiatu Janusz Kozioł, naczelnik wydziału oświaty i sportu w starostwie Henryk Lipiec oraz wiceburmistrz Łukowa Elżbieta Bednaruk.
Głównym sponsorem i patronem honorowym imprezy był Urząd Kultury Fizycznej i Sportu. Zawody rozpoczęły się wyfrunięciem do nieba pięciuset kolorowych balonów. Organizatorzy zapowiadali wypuszczenie kilkuset gołębi, ale w ostatniej chwili zrezygnowali z tego punktu.
W biegu na 60 metrów grupy starszej pierwsze miejsce zajał Daniel Sosnowski z Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej a wśród dziewcząt Anna Jędral z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łukowie. W biegu na 60 metrów dziewcząt najszybsza była Patrycja Szczech z Czemiernik i Łukasz Niemkowicz z ZSS w Białej Podlaskiej. W konkurencjach zespołowych na rzut do kosza wygrał Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej, na drugim miejscu byli niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Stoczka Łukowskiego a na trzecim Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baczkowie. W przeciąganiu liny najlepiej poszło uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej "Łuksja” Łuków a na drugim warsztatów ze Stoczka Łukowskiego, na trzecim miejscu znalazł się Dom Pomocy Społecznej z Łukowa. Najdalej skakali bialczanie z ZSS, nieco gorzej poszło dzieciom z Baczkowa, na trzeciej pozycji był WTZ ze Stoczka Łukowskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!