piątek, 26 maja 2017 r.

Biała Podlaska

500 tysięcy za ekologię

Dodano: 2 grudnia 2001, 12:45
Autor: (juwi)

Dwie nagrody od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska po 250 tysięcy złotych dostała gmina Stani

Odebrał je podczas Targów Ekologicznych “Poleko” w Poznaniu poseł Leszek Świętochowski. - Kiedy gmina wiosną przystępowała do trzech konkursów to obecny poseł był wójtem i to on zainicjował działania ekologiczne. Dlatego uważałem, że on a nie ja powinien odebrać nagrody - mówi powołany przed miesiącem wójt Krzysztof Gajowy.
Stanin dostał nagrodę za najlepsze rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej na terenach wiejskich dzięki temu, że zbudowano tam kanalizację z możliwością uruchomienia nowych przyłączy w przyszłości. Gmina okazała się też najlepsza w konkursie na zagospodarowanie odpadów. Zadecydował o tym pomysł budowy wiaty, w której 0 zgniatana jest makulatura i tworzywa sztuczne. Za otrzymane 500 tysięcy złotych gmina chce kupić wozy asenizacyjne, którymi będzie przewozić nieczystości płynne do oczyszczalni z tych miejsc, gdzie zbyt szybko nie dotrze kanalizacja i samochód do wożenia kontenerów na segregowane odpady.
Nagrodą w wysokości 10 tysięcy złotych może cieszyć się też Szkoła Podstawowa w Zagoździu. Placówka zawdzięcza ją prowadzeniu edukacji ekologicznej polegającej na porządkowaniu lasu w okolicy szkoły.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24