czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

500 tysięcy za ekologię

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2001, 12:45
Autor: (juwi)

Dwie nagrody od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska po 250 tysięcy złotych dostała gmina Stani

Odebrał je podczas Targów Ekologicznych “Poleko” w Poznaniu poseł Leszek Świętochowski. - Kiedy gmina wiosną przystępowała do trzech konkursów to obecny poseł był wójtem i to on zainicjował działania ekologiczne. Dlatego uważałem, że on a nie ja powinien odebrać nagrody - mówi powołany przed miesiącem wójt Krzysztof Gajowy.
Stanin dostał nagrodę za najlepsze rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej na terenach wiejskich dzięki temu, że zbudowano tam kanalizację z możliwością uruchomienia nowych przyłączy w przyszłości. Gmina okazała się też najlepsza w konkursie na zagospodarowanie odpadów. Zadecydował o tym pomysł budowy wiaty, w której 0 zgniatana jest makulatura i tworzywa sztuczne. Za otrzymane 500 tysięcy złotych gmina chce kupić wozy asenizacyjne, którymi będzie przewozić nieczystości płynne do oczyszczalni z tych miejsc, gdzie zbyt szybko nie dotrze kanalizacja i samochód do wożenia kontenerów na segregowane odpady.
Nagrodą w wysokości 10 tysięcy złotych może cieszyć się też Szkoła Podstawowa w Zagoździu. Placówka zawdzięcza ją prowadzeniu edukacji ekologicznej polegającej na porządkowaniu lasu w okolicy szkoły.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!