czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

570 licealistów i uczniów techników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 marca 2002, 15:40
Autor: (KK)

W Radzyniu Podlaskim odbędzie się dziś oficjalne przekazanie do użytku podstawowej części okazałego obiektu Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, wzniesionego przy ul. Sikorskiego.

Około 570 dziewcząt i chłopców naukę w nim rozpoczęło 4 marca.
Kiedy swoje podwoje otworzy pozostała część budynku, a także wzniesiona zostanie sala gimnastyczna i kryta pływalnia, trudno powiedzieć. Przed kilkunastu laty głównym hamulcem realizacji tego rodzaju przedsięwzięć był brak materiałów i wykonawców. Teraz nie ma kłopotów z nabyciem cementu, cegły i stali zbrojeniowej, nietrudno również znaleźć firmę budowlaną. Największą, najtrudniejszą barierą jest brak pieniędzy. Budżety samorządowe w większości puste, zasoby kuratoriów oświaty więcej niż skromne.
Obecnie zespół szkół mieści się w dwóch obiektach. W starym budynku przy ul. Armii Krajowej nadal uczy się młodzież Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a także dorośli zdobywający wiedzę systemem wieczorowym. Natomiast nowy obiekt stał się bazą młodzieży uczącej się w trzech liceach - ekonomicznym, technicznym i zawodowym oraz w czterech technikach - elektrycznym, gastronomicznym, mechanicznym i zawodowym.
Powierzchnia użytkowa nowego budynku (znajduje się w niej część dydaktyczna i administracyjna) wynosi prawie 4,2 tys. mkw. W 22 pomieszczeniach przeznaczonych do nauki znajdują się także 2 pracownie informatyczne, 2 laboratoria przedmiotów mechanicznych, pracownia techniki biurowej oraz pracownia elektrotechniki i elektroniki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!