niedziela, 28 maja 2017 r.

Biała Podlaska

570 licealistów i uczniów techników

Dodano: 20 marca 2002, 15:40
Autor: (KK)

W Radzyniu Podlaskim odbędzie się dziś oficjalne przekazanie do użytku podstawowej części okazałego obiektu Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, wzniesionego przy ul. Sikorskiego.

Około 570 dziewcząt i chłopców naukę w nim rozpoczęło 4 marca.
Kiedy swoje podwoje otworzy pozostała część budynku, a także wzniesiona zostanie sala gimnastyczna i kryta pływalnia, trudno powiedzieć. Przed kilkunastu laty głównym hamulcem realizacji tego rodzaju przedsięwzięć był brak materiałów i wykonawców. Teraz nie ma kłopotów z nabyciem cementu, cegły i stali zbrojeniowej, nietrudno również znaleźć firmę budowlaną. Największą, najtrudniejszą barierą jest brak pieniędzy. Budżety samorządowe w większości puste, zasoby kuratoriów oświaty więcej niż skromne.
Obecnie zespół szkół mieści się w dwóch obiektach. W starym budynku przy ul. Armii Krajowej nadal uczy się młodzież Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a także dorośli zdobywający wiedzę systemem wieczorowym. Natomiast nowy obiekt stał się bazą młodzieży uczącej się w trzech liceach - ekonomicznym, technicznym i zawodowym oraz w czterech technikach - elektrycznym, gastronomicznym, mechanicznym i zawodowym.
Powierzchnia użytkowa nowego budynku (znajduje się w niej część dydaktyczna i administracyjna) wynosi prawie 4,2 tys. mkw. W 22 pomieszczeniach przeznaczonych do nauki znajdują się także 2 pracownie informatyczne, 2 laboratoria przedmiotów mechanicznych, pracownia techniki biurowej oraz pracownia elektrotechniki i elektroniki.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!