piątek, 22 września 2017 r.

Biała Podlaska

Aby miód był miodem

Dodano: 8 stycznia 2002, 17:48

Ksiądz Henryk Ostach, znany polski autorytet w dziedzinie pszczelarstwa, twórca Centrum Apiterapii, wspiera bialskiego pszczelarza Józefa Lisieckiego w walce o godność pszczelarską i prawdziwość naturalnych miodów.

Od dawna obaj przeciwstawiają się fałszowaniu produktów pszczelich.
W nadesłanym ostatnio liście do Białej Podlaskiej duchowny powołuje się na Pismo Święte, które kilkadziesiąt razy wspomina wspaniały dar pracowitych pszczół.
- Naturalnie, autorzy Świętych Zapisów chwaląc miody tylko i wyłącznie odnosili swoje słowa do naturalnych darów cudownych owadów, jakimi są pszczoły. Jeśli na przykład wysłannicy do Ziemi Obiecanej wołali po powrocie, że kraina im obiecana przez Boga "opływa w miód”, to przecież w radosnych okrzykach przekazywali wieści o cudzie natury, a nie o babraninie cukru, wody i ziół. Jest wstydem i hańbą dla naszych szeregów bartniczych, że między nimi znaleźli się ludzie pragnący poprawiać Pana Boga w Jego mądrości rozsianej po szerokim świecie. Kilka lat temu K. i jego spółka oddali mnie do sądu za negowanie pseudowartości tzw. ziołomiodów. Sąd po burzliwej rozprawie orzekł, że na słoikach produktu wspomnianych oskarżycieli muszą być umieszczane słowa "produkt miodo-podobny”. Wyrok stał się prawomocny, ale czy taki napis znajdujemy na słoikach zawierających wywary "woda+cukier+pokrzywa”? Wstyd, że ludzie podający się za pszczelarzy sięgnęli po fałszerstwo - zauważa ks. Henryk Ostach.
Zarazem dodaje, iż w Unii Europejskiej nie wolno używać słowa "miód” jeśli sprzedawany towar nie jest produktem naturalnym. - Może dlatego będę głosował za Unią - wspomina duchowny zamieszkujący obecnie w Gorlicach.
Józef Lisiecki przestrzega: - Sprzedawany miód nie powinien być obecnie ciekły, brudno-biały lub cały biały. Niektórzy "syropiarze” barwią go kawą.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!