Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

27 lutego 2017 r.
22:28

Aeroklub PLL LOT będzie szkolił na bialskim lotnisku

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
12 9 A A
fot. aeroklub PLL LOT
fot. aeroklub PLL LOT

Aeroklub Polskich Linii Lotniczych LOT zmienia swoją siedzibę na lotnisko w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W maju mają tu ruszyć szkolenia do podstawowej licencji pilota samolotowego oraz szybowcowego.

– W przyszłości nie wykluczamy poszerzenia naszej działalności – mówi Tomasz Maj, dyrektor aeroklubu. Dlaczego wybrano właśnie lotnisko w Białej Podlaskiej? – Przede wszystkim chodzi o warunki. Do naszej dyspozycji jest pas trawiasty i betonowy. To daje możliwość korzystania z lotniska przez cały rok – tłumaczy Maj.

Do tej pory aeroklub korzystał z lotnisk m.in. w Piotrkowie Trybunalskim i Radomiu. Ale to bialskie ma jeden z najdłuższych pasów startowych w Polsce (o długości ponad 3 kilometrów). Klub podpisał już z miastem umowę dzierżawy jednego skrzydła portu lotniczego. To ok. 500 mkw. powierzchni.

– Aktualnie trwa remont pokoi, kuchni, oraz łazienek. Do tego się zobowiązaliśmy. Mamy nadzieję że do końca kwietnia zakończymy prace. A w maju rozpoczniemy szkolenia – mówi Maj.
Aeroklub istnieje od 1979 roku, posiada własną wysoce wyszkoloną, wykwalifikowaną kadrę instruktorską zarówno w sekcji samolotowej jak i szybowcowej. Wielu pilotów szkolących się w klubie obecnie lata w rożnych liniach lotniczych na całym świecie.

– Aeroklub będzie korzystał z pasa startowego. Zobowiązał się także do wyremontowania kilku pomieszczeń w wieży. Liczymy na długoterminową i owocną współpracę – mówi Michał Trantau, rzecznik prezydenta miasta.

Przypomnijmy, że szkolenia szybowcowe prowadzi tu również ośrodek BB Aero z Rybnika.
Hangar, który stoi na lotnisku, należy do Agencji Mienia Wojskowego. AMW szykuje się do ogłoszenia przetargu na jego wynajem. Do tej pory na postawie umowy użyczenia użytkowała go Fundacja Polskie Legendy Lotnictwa. – My również zamierzamy stanąć do tego przetargu – zdradza dyrektor aeroklubu PLL LOT.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 09:47
Ależ kochany vvv (dzisiaj o 08:37 nie słyszę żadnego szczekania. Czy ty korzystasz z sił nadprzyrodzonych??? Nic to nie da Prezydent robi dobrą robotę i tak trzymać. Miłego dnia wszystkim i tym "szczekającym"
Avatar
vvv / 28 lutego 2017 o 08:37
Jak widać kundelki prezydenta się rozszczekały !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 08:31
Nygusowi i marudzie nigdy nic się nie podoba. Ale cieszmy się że, tacy ludzie są wśród nas inaczej życie było by bardzo smutne i monotonne. Dalej Panie Prezydencie pokonamy fale ;-)
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:53
To i oto chodzi. Brawo Pan Prezydent Stefaniuk. Brawo i oby tak dalej.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:52
przeprowadzka aeroklubu pll lot na epbp jest bardzo dobrą decyzją, mimo, że obecnie lotnisko ma tylko status lądowiska. nie ma wątpliwości, że zarząd aeroklubu pll lot wniesie nową jakość w zakresie zarządzania lotniskiem, zamiast obecnego bezhołowia. nie ma również wątpliwości, że aeroklub pll lot z bazą w białej podlaskiej ma szanse być najlepszym ośrodkiem szkolenia lotniczego w polsce., oczywiście pod warunkiem trwałego umocowania na bialskim lotnisku pod względem prawnym. już 22 lata temu,, kiedy mon udostępnił bialskie lotnisko dla lotnictwa cywilnego dyrekcja pll lot, zdecydowała się na przeprowadzenie cyklu okresowych szkoleń pilotów liniowych. w dniu 28 września 1995 roku, na bialskim lotnisku lądował 4 silnikowy pasażerski ił - 18 w barwach lotu, kołując wśród nieco za***onych wojskowych z 61 lpszb (jw 5058), wówczas dość nieufnie nastawionych do lotnictwa cywilnego. stopniowo jednak zaczęły się przełamywać ,,lody'', zwłaszcza, jak wojskowi zauważyli, że dowódcą samolotu był ich kolega jan czyżewski płk rezerwy, który został kapitanem w pll lot. lądowanie lotowskiego ił - 18 w białej podlaskiej było wówczas dużym wydarzeniem. niestety, wkrótce powołano agencję mienia wojskowego, która w pierwszej kolejności wprowadziła opłaty za starty / lądowania na poziomie wielokrotnie wyższym, jak w cywilnych portach lotniczych w europie. w związku z taką ,,polityką'' amw, dyrekcja pll lot definitywnie zrezygnowała z korzystania z naszego lotniska. przy okazji należałoby wreszcie wyjaśnić, dlaczego amw przekazała samorządom 8 byłych lotnisk wojskowych w całości, a tylko w białej podlaskiej wyłączyła kilka działek, włącznie z działką z hangarem, de facto naruszając integralność funkcjonalną nieruchomości lotniskowej, mimo, że ustawodawca ustanowił obowiązek dalszego, trwałego zachowania lotniskowego charakteru wszystkich lotnisk przekazywanych samorządom. czym faktycznie kierowała się amw parcelując bialskie lotnisko na odrębne części do odrębnych sprzedaży, pozostaje pytaniem otwartym, oczywiście do ustawodawcy.
przeprowadzka aeroklubu pll lot na epbp jest bardzo dobrą decyzją, mimo, że obecnie lotnisko ma tylko status lądowiska. nie ma wątpliwości, że zarząd aeroklubu pll lot wniesie nową jakość w zakresie zarządzania lotniskiem, zamiast obecnego bezhołowia. nie ma również wątpliwości, że aeroklub pll lot z bazą w białej podlaskiej ma szanse być najlepszym ośrodkiem szkolenia lotniczego w polsce., oczywiście pod warunkiem trwałego umocowania na bialskim lotnisku pod względem prawnym. już 22 lata temu,, kiedy mon udostępnił bialskie lotnisko dla l... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:45
Nawet jak się uda,to marudzi maruda.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:32
Cały czas tylko zapowiedzi a zero efektu. Tak jak u poprzednika. Nic się nie zmieniło. POPIS z PSL to żenada.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:30
Ostatnie dwa lata, to pasmo porażek Darka. Zmusiło to widocznie senatora do bardziej energicznych działań. Senator już wie, że za darmo nie będzie parlamentarnej reelekcji w woj.lubelskim za dwa i pół roku.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 23:00
widać że nastał dobry gospodarz w Białej Podlaskiej. Zaraz odezwą się kundelki poprzednika.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 09:47
Ależ kochany vvv (dzisiaj o 08:37 nie słyszę żadnego szczekania. Czy ty korzystasz z sił nadprzyrodzonych??? Nic to nie da Prezydent robi dobrą robotę i tak trzymać. Miłego dnia wszystkim i tym "szczekającym"
Avatar
vvv / 28 lutego 2017 o 08:37
Jak widać kundelki prezydenta się rozszczekały !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 08:31
Nygusowi i marudzie nigdy nic się nie podoba. Ale cieszmy się że, tacy ludzie są wśród nas inaczej życie było by bardzo smutne i monotonne. Dalej Panie Prezydencie pokonamy fale ;-)
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:53
To i oto chodzi. Brawo Pan Prezydent Stefaniuk. Brawo i oby tak dalej.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:52
przeprowadzka aeroklubu pll lot na epbp jest bardzo dobrą decyzją, mimo, że obecnie lotnisko ma tylko status lądowiska. nie ma wątpliwości, że zarząd aeroklubu pll lot wniesie nową jakość w zakresie zarządzania lotniskiem, zamiast obecnego bezhołowia. nie ma również wątpliwości, że aeroklub pll lot z bazą w białej podlaskiej ma szanse być najlepszym ośrodkiem szkolenia lotniczego w polsce., oczywiście pod warunkiem trwałego umocowania na bialskim lotnisku pod względem prawnym. już 22 lata temu,, kiedy mon udostępnił bialskie lotnisko dla lotnictwa cywilnego dyrekcja pll lot, zdecydowała się na przeprowadzenie cyklu okresowych szkoleń pilotów liniowych. w dniu 28 września 1995 roku, na bialskim lotnisku lądował 4 silnikowy pasażerski ił - 18 w barwach lotu, kołując wśród nieco za***onych wojskowych z 61 lpszb (jw 5058), wówczas dość nieufnie nastawionych do lotnictwa cywilnego. stopniowo jednak zaczęły się przełamywać ,,lody'', zwłaszcza, jak wojskowi zauważyli, że dowódcą samolotu był ich kolega jan czyżewski płk rezerwy, który został kapitanem w pll lot. lądowanie lotowskiego ił - 18 w białej podlaskiej było wówczas dużym wydarzeniem. niestety, wkrótce powołano agencję mienia wojskowego, która w pierwszej kolejności wprowadziła opłaty za starty / lądowania na poziomie wielokrotnie wyższym, jak w cywilnych portach lotniczych w europie. w związku z taką ,,polityką'' amw, dyrekcja pll lot definitywnie zrezygnowała z korzystania z naszego lotniska. przy okazji należałoby wreszcie wyjaśnić, dlaczego amw przekazała samorządom 8 byłych lotnisk wojskowych w całości, a tylko w białej podlaskiej wyłączyła kilka działek, włącznie z działką z hangarem, de facto naruszając integralność funkcjonalną nieruchomości lotniskowej, mimo, że ustawodawca ustanowił obowiązek dalszego, trwałego zachowania lotniskowego charakteru wszystkich lotnisk przekazywanych samorządom. czym faktycznie kierowała się amw parcelując bialskie lotnisko na odrębne części do odrębnych sprzedaży, pozostaje pytaniem otwartym, oczywiście do ustawodawcy.
przeprowadzka aeroklubu pll lot na epbp jest bardzo dobrą decyzją, mimo, że obecnie lotnisko ma tylko status lądowiska. nie ma wątpliwości, że zarząd aeroklubu pll lot wniesie nową jakość w zakresie zarządzania lotniskiem, zamiast obecnego bezhołowia. nie ma również wątpliwości, że aeroklub pll lot z bazą w białej podlaskiej ma szanse być najlepszym ośrodkiem szkolenia lotniczego w polsce., oczywiście pod warunkiem trwałego umocowania na bialskim lotnisku pod względem prawnym. już 22 lata temu,, kiedy mon udostępnił bialskie lotnisko dla l... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:45
Nawet jak się uda,to marudzi maruda.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:32
Cały czas tylko zapowiedzi a zero efektu. Tak jak u poprzednika. Nic się nie zmieniło. POPIS z PSL to żenada.
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:30
Ostatnie dwa lata, to pasmo porażek Darka. Zmusiło to widocznie senatora do bardziej energicznych działań. Senator już wie, że za darmo nie będzie parlamentarnej reelekcji w woj.lubelskim za dwa i pół roku.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 23:00
widać że nastał dobry gospodarz w Białej Podlaskiej. Zaraz odezwą się kundelki poprzednika.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 2

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 9 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 23 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 2

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 70 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!