wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Aferzyści zbożowi w areszcie

  Edytuj ten wpis
Autor: (er)

Arkadiusz K. i Henryk D., członkowie zarządu Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego w Łukowie, z którego zniknęło ponad 6 tys. ton państwowej pszenicy, zostali wczoraj aresztowani przez Sąd Rejonowy w Lublinie. Za kratkami jest już cały zarząd firmy.

– Współwłaścicielom przedsiębiorstwa i jednocześnie członkom zarządu został postawiony zarzut przywłaszczenie zboża wartego ponad 3,6 mln zł – mówi Mirosław Molin, naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Pszenica należała do lubelskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego, która oddała je łukowskiej firmie na przechowanie. Brak 6 tys. ton odkryto w maju, po tym jak w całym kraju zaczęto przeprowadzać kontrole elewatorów z państwowym zbożem.
Przez kilka miesięcy próbowano dociec, czy prezesi firmy, wyprowadzając zboże z elewatorów, w ogóle popełnili przestępstwo. Sąd Rejonowy w Lublinie, który w sierpniu zastanawiał się
nad aresztowaniem Marka W., prezesa przedsiębiorstwa z Łukowa, doszedł do wniosku, że umowy na przechowanie zboża zostały tak sformułowane, że pszenica po oddaniu przez ARR mogła stać się własnością firmy.
Marek W. nie został wówczas aresztowany. Postanowienie to uchylił jednak Sąd Okręgowy w Lublinie. Ostatecznie na początku października mężczyzna trafił do aresztu.
W środę lubelscy policjanci zatrzymali w Warszawie Arkadiusza K. Henryk D. sam się zgłosił do prokuratury ze swoim adwokatem. Prokuratura usiłuje też ustalić, co się stało z wywiezionym przez nich zbożem.
ARR usiłowała odzyskać pieniądze za skradzione zboże na drodze
cywilnej. – Obecnie sprawa jest u komornika – mówi Włodzimierz
Saba, dyrektor lubelskiego oddziału ARR.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!