poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Agata przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta w Białej Podlaskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2014, 16:45
Autor: Ewelina Burda

Agata Reszko śpiewa, tańczy i macha ogniem w teatrze ulicznym Antidotum. Od 9 stycznia uczennica "ekonomika jest również przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta w Białej Podlaskiej.

Młodsza 35-osobowa konkurencja dorosłej rady została wybrana na 2-letnią kadencję. To uczniowie bialskich szkół średnich oraz gimnazjów. - Młodzieżowa rada powróciła do miasta po kilkuletniej przerwie. Rada nie mają co prawda mocy uchwałodawczej, ale opiniodawczą już tak - mówi radny Wojciech Sosnowski, który osiem lat temu zasiadał w MRM. - Młodsza rada może organizować akcje charytatywne, konkursy dla szkół i inne wydarzenia o charakterze kulturalno-społecznym. Młodzi mogą również przedstawiać swoje propozycje starszym "kolegom” z rady miasta - zapewnia Sosnowski. Agata Reszko bez problemu pokonała swoich trzech rywali, uzyskała 25 głosów i została przewodniczącą MRM. - Na co dzień działam w samorządzie uczniowskim, ale chcę się spełnić również w tej poważniejszej roli - tłumaczy nastolatka. - Myślę, że rada powinna przede wszystkim zająć się wolontariatem. Mam też inne pomysły, do których postaram się zmotywować zespół - zapowiada.

Podczas inauguracji młodzież złożyła ślubowanie. Młodzi otrzymali również oficjalne nominacje i gratulacje od prezydenta Andrzeja Czapskiego, jego zastępcy Waldemara Godlewskiego oraz przewodniczącego rady Adama Wilczewskiego. Kolejna sesja młodzieżowej rady odbędzie się po feriach zimowych, wtedy, jak zapowiada przewodnicząca, powołane zostaną komisje. - Nasza rada, w której działałem osiem lat temu, zorganizowała konkurs dla uczniów o Unii Europejskiej, wspólnie z MOPS-em przeprowadzaliśmy także akcje charytatywne. A przede wszystkim poznałem wtedy wiele nowych osób. W ten sposób zaczęła się moja przygoda z samorządem - wspomina Sosnowski.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!