wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Akt erekcyjny na inaugurację

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2001, 23:12

Bialski prezydent wręczył nominacje 31 nauczycielom
Wczorajsza uroczystoœć inauguracji roku szkolnego 2001/2002 w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej skupiła nie tylko uczniów i nauczycieli z tej szkoły, ale także polityków, duchownych
i pedagogów z całego miasta.

Wiązała się m.in. z wręczeniem przez prezydenta Andrzeja Czapskiego oraz jego zastępcy Waldemara Godlewskiego 31 osobom aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego oraz œlubowaniem nowo mianowanych. Wmurowano też akt erekcyjny pod budowę sali gimnastycznej.

Bialski prezydent Andrzej Czapski ogłosił rozpoczęcie nowego roku szkolnego, przepraszając nauczycieli i uczniów, że długo czekali na rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej przy wspomnianym gimnazjum i SP nr 9, ale trzeba było zaczekać na zatwierdzenie tej inwestycji przez samorząd. Podkreœlił, że władze miejskie starają się dbać o poprawę warunków kształcenia dzieci i młodzieży. Dodał też, iż w obecnym roku szkolnym nie będzie możliwe „rewelacyjne” poprawienie płac nauczycieli.

Bialscy samorządowcy podpisali akt erekcyjny, który następnie poœwięcił ks. infułat Antoni Laszuk życząc przy tym, aby „kamień szybko obrósł murem i zmienił się w piękną salę gimnastyczną”. PóŸniej uroczyœcie przedstawiciele samorządów wojewódzkiego i miejskiego oraz szkoły i firmy budowalnej wmurowali wspomniany akt w powstający już budynek sali. Kask ochronny założył jedynie A. Czapski, który zaprezentował sprawne posługiwanie się kielnią.

Już 20 czerwca br. ruszyły prace na tej inwestycji. Do 31 lipca 2002 r. ma być ukończony tzw. stan surowy otwarty sali gimnastycznej z łącznikiem. Koszt tego etapu wyniesie 1199 tys. zł. Nowy budynek będzie mieć powierzchnię użytkową 2781 m. W częœci zostanie podpiwniczony, znajdzie się tam zaplecze szatniowo-sanitarne.
Podczas uroczystoœci z krótkim przemówieniem wystąpił m.in. wicemarszałek Sejmu Franciszek Jerzy Stefaniuk i inni kandydaci zabiegający o mandat w obecnych wyborach parlamentarnych, a młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 6 zaprezentowała program artystyczny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!