niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Aleja Armii Krajowej z ministerialnym wsparciem. 1,5 mln zł

Dodano: 29 stycznia 2016, 16:33
Autor: Ewelina Burda

Budowa alei Armii Krajowej rozpoczęła się już w ubiegłym roku. Całość inwestycji miasto oszacowało na 5,3 mln zł/ fot.E.Burda
Budowa alei Armii Krajowej rozpoczęła się już w ubiegłym roku. Całość inwestycji miasto oszacowało na 5,3 mln zł/ fot.E.Burda

1,5 mln zł dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na budowę alei Armii Krajowej w Białej Podlaskiej.

- Dzięki współpracy z nowym rządem udało się nam się pozyskać spore dofinansowanie – podkreślają władze Białej Podlaskiej.

To pieniądze z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Budowa alei Armii Krajowej to inwestycja rozpisana na lata. Jej całkowity koszt miasto oszacowało na 5,3 mln zł. – Jej budowę rozpoczęliśmy już w 2015 roku z własnych środków – zaznacza prezydent Dariusz Stefaniuk. Do tej pory miasto wydało na ten cel ok. 1 mln zł.

Całość zakłada budowę ok. 400 metrów drogi w systemie dwujezdniowym wraz z rondem  na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ul. Janowską. Wybudowane zostaną też chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie uliczne i odwodnienie nawierzchni.

Zdaniem władz miasta, inwestycja  umożliwi dogodny dojazd do nowego osiedla domów wielorodzinnych, które powstają na terenach objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pod nazwą „Podmiejska”.

– Do tej pory wykonano już prace kanalizacyjne. Położona jest też podbudowa i krawężniki. Prace postępują w dobrym tempie. Wczesną wiosną roboty ruszą przy samym rondzie. Nie planujemy większych utrudnień w ruchu. Inwestycja powinna zostać sfinalizowana do końca tego roku – ocenia zastępca prezydenta Adam Chodziński. Za inwestycję odpowiada bialskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Czy w przyszłości powstaną kolejne odcinki tej ulicy? – Nad tym będziemy się zastanawiać. Wszystko będzie zależało od możliwości naszego budżetu. Ale  jeżeli podejmiemy  się kontynuacji, nie powinniśmy realizować drogi dwujezdniowej – uważa Chodziński.

Miasto liczy też na dotacje z ministerstwa sportu i turystyki. – W piątek będę na ten temat rozmawiał z wiceministrem sportu. Chodzi nam o rządowe dofinansowanie budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz modernizacji stadionu miejskiego. Będziemy walczyć o jak największe dofinansowanie – zapowiada Stefaniuk.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lutego 2016 o 10:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem jak rozumieć wypowiedż Pana Chodzińskiego "Ale jeżeli podejmiemy się kontynuacji, nie powinniśmy realizować drogi dwujezdniowej " to w takim razie dlaczego rozpoczęto budowę tej ulicy jako dwujezdniowej ?
Rozwiń
Gość
Gość (30 stycznia 2016 o 06:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo słusznie! O to przecież Polska Ludowa zawsze walczyła.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!