piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Amerykanin chce mieszkać w Polsce. PSW w Białej Podlaskiej pomoże Blake'owi

Dodano: 5 listopada 2016, 14:04
Autor: Ewelina Burda

Amerykanin Blake Wind chce przeprowadzić się do Polski. PSW w Białej Podlaskiej chce mu pomóc. (Fot. archiwum prywatne)
Amerykanin Blake Wind chce przeprowadzić się do Polski. PSW w Białej Podlaskiej chce mu pomóc. (Fot. archiwum prywatne)

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II zamierza pomóc 31-letniemu Blake'owi, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Amerykanin ma polskie korzenie i chce na stałe przeprowadzić się do Polski.

- Poruszeni treścią artykułu członkowie senatu naszej uczelni jednogłośnie podjęli uchwałę zapraszającą 31-letniego Blake’a do studiowania w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej - mówi Renata Karwacka dyrektor gabinetu rektora. - Kierownictwo uczelni, członkowie senatu oraz samorząd studencki deklarują wszelką pomoc w organizacji zakwaterowania oraz innych spraw związanych z podjęciem studiów na naszej uczelni.   Stosowny list zapraszający został już wysłany do Blake'a - dodaje Karwacka.

Przypomnijmy, że Blake Wind mieszka na Long Island, blisko Nowego Jorku. W związku z porażeniem mózgowym, 31-latek musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Jego dziadek pochodził z Białej Podlaskiej, ale w latach 60-tych wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. I to właśnie od opowieści dziadka Polaka zaczęła się fascynacja Blake'a Polską. Obecnie, udziela przez internet korepetycji z angielskiego głównie Polakom. - Wierzę że będzie mi tam łatwiej żyć. Już teraz spotkałem się z bardzo przyjaznym, otwartym nastawieniem Polaków. Poza tym, miasta w Polsce są inaczej zorganizowane niż te w Ameryce. Nie są odizolowane. Gdybym mieszkał w centrum takiego miasta, wszędzie miałbym w miarę blisko. Podczas gdy tu mam 20 minut jazdy samochodem do najbliższego sklepu spożywczego-  tłumaczy Blake.

Dlatego Amerykanin chce starać się o pobyt stały w Polsce, a być może o polskie obywatelstwo.  31-latek zdążył już odpowiedzieć uczelni. - To moment kiedy jestem dumny z mojego polskiego pochodzenia. Akceptuję zaproszenie uczelni. Liczę na dalszą współpracę i możliwość pracy na uczelni - przyznaje.

Przychylny jest także bialski magistrat. - Blake Wind miał okazję rozmawiać przez internet z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem. Od jednego z naszych urzędników otrzymał e-mailowe zaproszenie do Białej Podlaskiej. Wcześniej także pomagaliśmy prawnikom Amerykanina w poszukiwaniu przodków - zaznacza Michał Trantau rzecznik prezydenta. - Zapraszamy bardzo serdecznie do Białej. Wizyta w naszym mieście będzie znakomitą okazją do tego, aby wspomnienia odżyły. Bardzo chcielibyśmy odnaleźć miejsce, gdzie stoi lub stał dom dziadka Blake'a - podkreśla Trantau.

Amerykanin chciałby jak najszybciej spełnić swoje marzenia i przeprowadzić się do Polski. W internecie już szuka mieszkania do wynajęcia w Białej Podlaskiej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 listopada 2016 o 01:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiesz, jakby przyleciał do GdańskaWiesz, jakby przyleciał do Gdańska czy Poznania, to co najwyżej zarejestrowałaby go kamera CCTV i tyle. A ten Facet wybrał jednak realną przygodę. Zobaczy Polskę B. IMO Sąsiedzi w Białej już na niego czekają, wschód Polski pomimo tego co mówią w Polsce A, jest bardzo przyjazny, zdrowy i ciekawy. Do tego studia mogą się przydać. Blake wie co robi, dąży do swoich korzeni. Ma Polskę w genach. A niestandardowy wybór "B" jest bardzo oryginalny. Wiesz, jakby przyleciał do GdańskaWiesz, jakby przyleciał do Gdańska czy Poznania, to co najwyżej zarejestrowałaby go kamera CCTV i tyle. A ten Facet wybrał jednak realną przygodę. Zobaczy Polskę B. IMO Sąsiedzi w Białej już na niego czekają, wschód Polski pomimo tego co mówią w Polsce A, jest bardzo przyjazny, zdrowy i ciekawy. Do tego studia mogą się przydać. Blake wie co robi, dąży do swoich korzeni. Ma Polskę w genach. A niestandardowy wybór "B" jest bardzo oryginalny. TO jest szansa zarówno dla Blake'a jak i dla społeczności. Będą budować. SZACUN TO jest szansa zarówno dla Blake'a jak i dla społeczności. Będą budować.
Rozwiń
Gość
Gość (7 listopada 2016 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Blake - nie wiesz co robisz.....
Rozwiń
Gość
Gość (7 listopada 2016 o 05:24) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
I admire such a news! Hope that Blake will feel friendly-welcomed in the region. Also, that will have an opportunity to take an active part in shaping the community. Thanks for sharing this story! &Good Luck!
Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2016 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po wielkiej klapie 90 festival on tour pan rzeźnik powraca na łamy prasy - brawo czekamy na kolejne klapy ***bialapodlaska.pl/1791-biala-podlaska-w-bialej-podlaskiej-zorganizujemy-najwiekszy-festiwal-na-scianie-wschodniej-wideo
Rozwiń
Rycho
Rycho (5 listopada 2016 o 20:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka jest niejadalna cześć warzywa? Respirator!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!