wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Andrzej Schmidtke

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 sierpnia 2002, 16:40
Autor: (marc)

Niedawno został starszym cechu bialskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców. Jest również wiceprezesem Zarządu Izby Rzemieślniczej w Lublinie.

Urodził się 10 sierpnia 1949 roku w Kłodzku. Od 1952 roku mieszka w Białej Podlaskiej. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Jest mistrzem szkolącym w zawodach: mechanika samochodowa, blacharstwo i lakiernictwo pojazdów z uprawnieniami pedagogicznymi. Pracował w Spółdzielni Inwalidów "Elremet”, Zakładach Przemysłu Włókienniczego "Biawena”, Przedsiębiorstwie Państwowej Komunikacji Samochodowej w Białej Podlaskiej oraz prokuraturze rejonowej. Od 1977 prowadzi działalność gospodarczą - zakład mechaniki samochodowej. Wyróżniony wieloma odznakami: "Koziołek” Zasłużonemu Izba Rzemieślnicza w Lublinie, Honorową Odznaką Rzemieślniczą, Złotą Odznaką za Szkolenie Uczniów oraz Złotym Medalem im. J. Kilińskiego. - Chciałbym nadal kontynuować linię programową bialskiego cechu; rozszerzyć ideę wymiany zagranicznej uczniów naszej Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej o nowe kraje Europy Zachodniej. Prowadzimy w tym celu rozmowy z cechami niemieckimi - mówi A. Schmidtke.
Żona Ewa jest pracownikiem ZUS w Białej Podlaskiej, starszy syn Jakub jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Bartosz studentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej. Pasją A. Schmidtke jest pojęta w szerokim zakresie motoryzacja oraz dobra książka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!