piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Andrzej Schmidtke

Dodano: 27 sierpnia 2002, 16:40
Autor: (marc)

Niedawno został starszym cechu bialskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców. Jest również wiceprezesem Zarządu Izby Rzemieślniczej w Lublinie.

Urodził się 10 sierpnia 1949 roku w Kłodzku. Od 1952 roku mieszka w Białej Podlaskiej. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Jest mistrzem szkolącym w zawodach: mechanika samochodowa, blacharstwo i lakiernictwo pojazdów z uprawnieniami pedagogicznymi. Pracował w Spółdzielni Inwalidów "Elremet”, Zakładach Przemysłu Włókienniczego "Biawena”, Przedsiębiorstwie Państwowej Komunikacji Samochodowej w Białej Podlaskiej oraz prokuraturze rejonowej. Od 1977 prowadzi działalność gospodarczą - zakład mechaniki samochodowej. Wyróżniony wieloma odznakami: "Koziołek” Zasłużonemu Izba Rzemieślnicza w Lublinie, Honorową Odznaką Rzemieślniczą, Złotą Odznaką za Szkolenie Uczniów oraz Złotym Medalem im. J. Kilińskiego. - Chciałbym nadal kontynuować linię programową bialskiego cechu; rozszerzyć ideę wymiany zagranicznej uczniów naszej Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej o nowe kraje Europy Zachodniej. Prowadzimy w tym celu rozmowy z cechami niemieckimi - mówi A. Schmidtke.
Żona Ewa jest pracownikiem ZUS w Białej Podlaskiej, starszy syn Jakub jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Bartosz studentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Białej Podlaskiej. Pasją A. Schmidtke jest pojęta w szerokim zakresie motoryzacja oraz dobra książka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24