czwartek, 25 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Anglik na Ziemi Łukowskiej

Dodano: 22 stycznia 2002, 14:58
Autor: (juwi)

Gmina Łuków jest jedną z nielicznych na Lubelszczyźnie, które starają się o certyfikat "Gmina przyjazna inwestorowi”.

W ubiegłym tygodniu okolice Łukowa odwiedził angielski konsultant współpracujący z Lubelską Fundacją Rozwoju Andrew Thorburn. W trakcie wizyty okazało się, że największym atutem gminy jest dobrze zorganizowana oświata.
- Gościom z zachodu odwiedzającym naszą gminę najczęściej wydaje się, że tereny położone na wschód od Wisły są zaniedbane i nierozwinięte a zamieszkujący je ludzie nie mają pojęcia o obsłudze urządzeń biurowych, komputerach i Internecie. Tym większe jest ich zdziwienie, gdy widzą poziom, jaki mamy w rzeczywistości - mówi wójt Kazimiera Goławska.
Wiejska gmina Łuków może poszczycić się bazą szkolną z pięcioma gimnazjami, Internetem w każdej szkole i nauką angielskiego od pierwszej klasy podstawówki. Wszystkie szkoły porozumiewają się między sobą za pomocą Internetu, realizują też gminny "Program polityki oświatowej”.
Aby gminne szkolnictwo było jeszcze lepsze, już w tym roku ma zacząć się modernizacja budynków zespołów szkół w Strzyżewie (początek wiosną, zakończenie jesienią) i Gołąbkach (prace zaczną się w czwartym kwartale 2002 roku).
Dzięki powstaniu nowych sal gimnastycznych, dotychczas działające małe, prowizoryczne salki będą przekształcane w sale lekcyjne.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24