środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Antysystemowcy otworzyli swoje biuro w Białej Podlaskiej

Dodano: 19 lipca 2015, 14:41
Autor: eb

Od soboty antysystemowcy z Białej Podlaskiej mają swoje biuro. To inicjatywa oddolna Bialskiego Ruchu Wolnościowego (fot. Ewelina Burda)
Od soboty antysystemowcy z Białej Podlaskiej mają swoje biuro. To inicjatywa oddolna Bialskiego Ruchu Wolnościowego (fot. Ewelina Burda)

Bialski Ruch Wolnościowy otworzył w sobotę swoje biuro w Białej Podlaskiej. – To pierwsza taka inicjatywa w Polsce – przekonują działacze środowisk antysystemowych.

– To nie jest inicjatywa polityczna, tylko oddolna działaczy społecznych – mówi założyciel biura Michał Sawczuk, wcześniej związany m.in. z Nową Prawicą Janusza Korwin-Mikkego. – Współpracujemy już m.in. z Kongresem Nowej Prawicy, Ruchem Pawła Kukiza, ruchem JOW, partią Korwin, stowarzyszeniem KoLiber – wymienia Sawczuk. – Zapraszamy wszystkich o poglądach wolnościowych, konserwatywno-liberalnych. Jesteśmy otwarci na zmianę i chęć pracy – podkreśla założyciel biura.

Antysystemowcy chcą ponad podziałami pracować i zmieniać sytuację w regionie, a później w Polce. – Zaczniemy od promocji idei referendum i JOW. W planach mamy też szkolenia biznesowe dla przedsiębiorców – zapowiada Sawczuk. – Biuro ma być „centrum spotkań, edukacji, promocji, a także myśli, akcji i działań oddolnych”. – Nie podlegamy sterowaniom partyjnym. Podejmujemy te akcje, które uznajemy za wartościowe, które mogą zmieniać kształt samorządów – tłumaczą antysystemowcy.

W przyszłości nie wykluczają jednak startu m.in. do rady miasta. Bialski Ruch Wolnościowy finansuje się z własnych środków.

– Popieram taką inicjatywę. Cieszy mnie to, że antysystemowcy przestają dyskutować o niewielkich różnicach, które ich dzielą i dostrzegają, że teraz jest najlepszy czas na zmianę kraju. Trzeba się łączyć i podejmować wspólne działania – uważa z kolei Adam Kondrakiewicz, działacz stowarzyszenia konserwatywno-liberalnego KoLiber i reprezentant Ruchu Kukiza na Lubelszczyźnie. – Nic odgórnie nie będzie narzucane. Paweł Kukiz jest otwarty na takie inicjatywy. Nie chcemy hamować obywatelskiego ruchu – przekonuje Kondrakiwiecz. – Na początek będziemy wspierać działania edukacyjne biura przed zbliżającym się referendum. A oprócz tego lokalni działacze będą mogli rekomendować swoich przedstawicieli na listy wyborcze, które niedługo będą się tworzyć – dodaje Kondrakiewicz.

Na otwarciu biura oprócz działaczy ruchu, była też grupa zainteresowanych mieszkańców miasta. – Przyszedłem z ciekawości. Od dawna jestem zwolennikiem JOW. Bardzo możliwe, że zaangażuję się w niektóre działania, nie wiem czy na stałe – przyznaje Sławomir Suszczyński, były radny miejski z PiS. Biuro mieści się przy ul. Janowskiej 11e.

Prywatny Przedsiębiorca
Gość
Partia KORWiN
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Prywatny Przedsiębiorca
Prywatny Przedsiębiorca (21 lipca 2015 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

kultura komentujących tu wyborców z PO i PSL jest taka sama jak podczas spotkań ich idoli w restauracji "Sowa i Przyjaciele"

A ja jestem za PiS- em ale też uważam , że Ci od Korwina to kupa kapuścianych głąbów i nieudaczników którym nie chce się pracować. Cała ta zgraja z Korwinem na czele chce zniszczyć Polskę a przede wszystkim nas przedsiębiorców. Dobrze , że te osiołki w wyborach parlamentarnych dostaną jakieś 2- 3 % głosów i nie wejdą do sejmu.

Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2015 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kultura komentujących tu wyborców z PO i PSL jest taka sama jak podczas spotkań ich idoli w restauracji "Sowa i Przyjaciele"
Rozwiń
Partia KORWiN
Partia KORWiN (20 lipca 2015 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ci pajace nie biura ale obory, chlewy lub kurniki powinni otworzyć . Chlew pełen gnoju i łajna to miejsce dla tych ochlaptusów i oszołomów. 

Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2015 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dobry pomysł jak na Korwinistów, którzy tylko potrafią jechać po wszystkim do okoła, ciekawe co z tego wyjdzie, przynajmniej coś robią i to z własnej inicjatywy nie za pieniądze podatników
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2015 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
świetna inicjatywa, po co się kłócić jak można współpracować - brawo !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!