wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Atrakcje za unijne dotacje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 marca 2008, 17:37

W bialskim II LO im. Emilii Plater uczniowie nie tylko się uczą. Za unijne pieniądze rozwijają swoje zainteresowania i podróżują po całej Polsce.

Na dodatkowych zajęciach w ramach programu "Nasza Szkoła” Kasia Głowacka przygotowała prezentację dawnej wiejskiej zagrody "Na Zabaszcie” z Roskosza.

- W ten sposób udowodniłam, że moja wieś ma bogate tradycje. Wcześniej wiele koleżanek śmiało się ze mnie, że chętnie zakładam strój ludowy. Ale ja nie wstydzę się swojej wsi - mówi z dumą Kasia.

Na projekty rozwoju szkoły w Polsce Wschodniej II LO otrzymało aż 100 tys. zł dotacji. Fundusze posłużyły m.in. na wyrównywanie szans edukacyjnych i adaptację nowych uczniów.

- Skupiliśmy się na edukacji regionalnej, problemach narodowych i religijnych wschodniego pogranicza oraz poszukiwaniu śladów przeszłości. W programie uczestniczyło 550 uczniów. Wyjechali na 9 wycieczek i na obóz sportowy w Jastarni. Uczestniczyli w 360 godzinach dodatkowych zajęć - wylicza Ryszard Gałązka, dyrektor szkoły.

Artur Artecki, przewodniczący Rady Rodziców, nie szczędzi pochwał nauczycielom. - Jestem pod wrażeniem, że zajęcia były tak urozmaicone - mówi.

Jolanta Kurianowicz, zastępca dyrektora II LO, dodaje, że dzięki takim programom zmniejsza się zagrożenie uczniów przemocą w szkole. - Ostatnio przygotowaliśmy ankiety dla 300 uczniów o bezpieczeństwie i zagrożeniach w liceum. Wynika z nich, że nie ma dużych problemów. Jest u nas o wiele spokojniej, niż w szkołach zawodowych - przyznaje wicedyrektor.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!