poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Atrakcje zimowej kanikuły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2002, 16:45
Autor: Beata Malczuk

Douczanie się, nadrabianie zaległości, zgłębianie mądrości lekturowych - to nie te czasy. Dzisiejsi żacy inne mają obyczaje. Potteromania i szerzący ją Internet - to preferuje dziatwa szkolna.

Aura sprzyja też zabawom na śniegu. Inwencji naszym pociechom nie brakuje, aby tylko górka była w pobliżu. Zjeżdżać z niej można na wszystkim, od butów począwszy, na kawałku grubej folii skończywszy. I zaczyna się białe szaleństwo. A jak się znudzi, zajrzeć można do najbliższego domu kultury albo własnej szkoły.
Ale nie wszystkie placówki oświatowe tętnią życiem w czasie ferii. W Parczewie na pewno nie. - Postanowiliśmy nie włączać w tym roku szkół w organizowanie zimowisk. W niektórych odbywają się w tym czasie remonty - mówi Władysław Filipowicz, inspektor ds. oświaty, kultury i kultury fizycznej w parczewskim urzędzie miasta.
Na szczęście są w grodzie obiekty działalnością wychodzące naprzeciw potrzebom rekreacyjnym najmłodszych. W pawilonie MOSIR-u odbywać się będą od poniedziałku zajęcia z tenisa stołowego i inne, na miarę zainteresowań uczestników, pod kierunkiem Zbigniewa Smolińskiego.
O ile utrzyma się lodowisko, z pewnością tradycyjnie będzie przez parczewską młodzież szkolną odwiedzane. Sprzęt zapewnia ośrodek. Na zakończenie ferii planowane jest wspólne ognisko. Różnorodne przedsięwzięcia artystyczne dla odbiorców w każdym wieku przygotowuje też Parczewski Dom Kultury.
Szkoły ponadgimnazjalne w Milanowie, Jabłoniu i Parczewie zapraszają młodzież do udziału w zajęciach sportowych, korzystania z pracowni komputerowych i bibliotek.
W Łosicach przerwa w nauce trwa już od początku tego tygodnia. Nawet tutejszym duchownym leży na sercu sprawa wypoczynku dzieci. W kawiarence funkcjonującej przy parafii pw. św. Zygmunta studenci i absolwenci psychologii zajmują się podopiecznymi zaglądającymi tu od poniedziałku.
- Milusińscy rysują, wycinają, starsi trenują bilardowe zagrywki. W stylowo urządzonym wnętrzu regularnie gromadzi się także nasza młodzież. Odbywają się zabawy, oczywiście bez kropli alkoholu - zastrzega proboszcz Henryk Rzeszotek.
Dzieci przyprowadzają na miejsce i odbierają o godzinie 14 sami rodzice. W trakcie pobytu wszystkie otrzymują tu poczęstunek fundowany przez proboszcza i sponsorów.
W Łosickim Domu Kultury króluje Internet. Ostatnie godziny zimowego odpoczynku umili uczestnikom wszystkich zajęć choinka. Łosickie szkoły zapewniają w czasie ferii dostęp pod okiem pedagogów do swoich pracowni i obiektów sportowych.
Władze gminy zapewniły dodatkowo zimowisko z dwoma posiłkami około pięćdziesięciorgu dzieciom z ubogich rodzin. W Szkole Podstawowej nr 1 mogą one wraz z opiekunami spędzić czas ciekawiej niż w domu czy na ulicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!