środa, 24 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Atrakcje zimowej kanikuły

Dodano: 21 stycznia 2002, 16:45
Autor: Beata Malczuk

Douczanie się, nadrabianie zaległości, zgłębianie mądrości lekturowych - to nie te czasy. Dzisiejsi żacy inne mają obyczaje. Potteromania i szerzący ją Internet - to preferuje dziatwa szkolna.

Aura sprzyja też zabawom na śniegu. Inwencji naszym pociechom nie brakuje, aby tylko górka była w pobliżu. Zjeżdżać z niej można na wszystkim, od butów począwszy, na kawałku grubej folii skończywszy. I zaczyna się białe szaleństwo. A jak się znudzi, zajrzeć można do najbliższego domu kultury albo własnej szkoły.
Ale nie wszystkie placówki oświatowe tętnią życiem w czasie ferii. W Parczewie na pewno nie. - Postanowiliśmy nie włączać w tym roku szkół w organizowanie zimowisk. W niektórych odbywają się w tym czasie remonty - mówi Władysław Filipowicz, inspektor ds. oświaty, kultury i kultury fizycznej w parczewskim urzędzie miasta.
Na szczęście są w grodzie obiekty działalnością wychodzące naprzeciw potrzebom rekreacyjnym najmłodszych. W pawilonie MOSIR-u odbywać się będą od poniedziałku zajęcia z tenisa stołowego i inne, na miarę zainteresowań uczestników, pod kierunkiem Zbigniewa Smolińskiego.
O ile utrzyma się lodowisko, z pewnością tradycyjnie będzie przez parczewską młodzież szkolną odwiedzane. Sprzęt zapewnia ośrodek. Na zakończenie ferii planowane jest wspólne ognisko. Różnorodne przedsięwzięcia artystyczne dla odbiorców w każdym wieku przygotowuje też Parczewski Dom Kultury.
Szkoły ponadgimnazjalne w Milanowie, Jabłoniu i Parczewie zapraszają młodzież do udziału w zajęciach sportowych, korzystania z pracowni komputerowych i bibliotek.
W Łosicach przerwa w nauce trwa już od początku tego tygodnia. Nawet tutejszym duchownym leży na sercu sprawa wypoczynku dzieci. W kawiarence funkcjonującej przy parafii pw. św. Zygmunta studenci i absolwenci psychologii zajmują się podopiecznymi zaglądającymi tu od poniedziałku.
- Milusińscy rysują, wycinają, starsi trenują bilardowe zagrywki. W stylowo urządzonym wnętrzu regularnie gromadzi się także nasza młodzież. Odbywają się zabawy, oczywiście bez kropli alkoholu - zastrzega proboszcz Henryk Rzeszotek.
Dzieci przyprowadzają na miejsce i odbierają o godzinie 14 sami rodzice. W trakcie pobytu wszystkie otrzymują tu poczęstunek fundowany przez proboszcza i sponsorów.
W Łosickim Domu Kultury króluje Internet. Ostatnie godziny zimowego odpoczynku umili uczestnikom wszystkich zajęć choinka. Łosickie szkoły zapewniają w czasie ferii dostęp pod okiem pedagogów do swoich pracowni i obiektów sportowych.
Władze gminy zapewniły dodatkowo zimowisko z dwoma posiłkami około pięćdziesięciorgu dzieciom z ubogich rodzin. W Szkole Podstawowej nr 1 mogą one wraz z opiekunami spędzić czas ciekawiej niż w domu czy na ulicy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24