czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Ponad pół roku trwa już spór pomiędzy mieszkanką jednej z podbialskich wsi, a placówką TP SA w Białej Podlaskiej. Samotna i bardzo religijna kobieta twierdzi, że w życiu nie dzwoniła pod żadne numery zaczynające się na 0 700, bo nie interesują ją "żadne panienki".

Tymczasem TP S.A. twierdzi, że nikt nie mógł się podłączyć pod numer abonentki i zasłaniając się swoim regulaminem żąda zapłaty prawie 3,5 tysiąca złotych. Kwota ta dla osoby bez stałego źródła utrzymania jest sumą zawrotną. W obronie samotnej kobiety stają jej sąsiedzi, składając oświadczenia i gwarancje, że nie mogła prowadzić nocnych rozmów. Wykluczają, że ktokolwiek bez jej wiedzy mógł korzystać z telefonu. Teczka odwołań w tej sprawie liczy już ponad 60 stron. Na nic się zdała interwencja u rzecznika praw konsumenta.
Niektórzy podejrzenia kierują w stronę pracowników telekomunikacji, którzy nudząc się na nocnych dyżurach, mieli jakoby podłączyć się pod numer samotnej kobiety. – Przed otrzymaniem pierwszego zawyżonego rachunku zgłosił się do mnie jeden z pracowników telekomunikacji i ostrzegł, by zablokować numer telefonu na numery audiotele. Zbagatelizowałam ostrzeżenie. Wkrótce otrzymałam zawyżony rachunek. Potem następny – mówi pani Maria, siostra posądzanej o nocne telefony na audiotele mieszkanki podbialskiej wsi.
Ostatnio, mimo składanych reklamacji i opłacania abonamentu, TP SA w związku z zadłużeniem odłączyła telefon. Regulamin tejże instytucji głosi: „Abonent obowiązany jest do uiszczania opłat (...) za połączenia i inne usługi zrealizowane z jego urządzenia abonenckiego, niezależnie od tego, kto zlecał usługę lub z niej korzystał.” Samotna kobieta straciła kontakt ze światem, a zwłaszcza z opiekującą się nią siostrą. Obu kobietom pozostała tylko droga sądowa, bądź spłacanie długu na raty, na co TP SA się zgadza. Od szukania tego, kto faktycznie wydzwaniał na audiotele, zwalnia ją regulamin.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!