niedziela, 28 maja 2017 r.

Biała Podlaska

W Białej Podlaskiej skasowane zostały kursy nawet w godzinach szczytu

Na autobus, nawet w godzinach szczytu, czeka się nawet pół godziny. Miejski Zakład Komunikacyjny zmniejszył liczbę kursów okresie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem. Pasażerowie są oburzeni.
- Kiedy wykupuję bilet miesięczny lub okresowy nikt mnie nie uprzedza, że będzie mniej kursów. Czuję się oszukana - mówi Wanda, mieszkająca przy ul. Orzechowej w Białej Podlaskiej. - Ale nie tylko ja. Na przystanku stoją tłumy pasażerów oczekujących na autobusy łączące odległe osiedla.

Inny mieszkaniec poskarżył się nam, że w czwartek musiał czekać ponad pół godziny na autobus z ul. Narutowicza w kierunku dworca PKP. Nie wiedział, że MZK wprowadziło czasowe zmiany w rozkładzie jazdy. Nie dostrzegł malutkiej kartki z informacją dla pasażerów przyklejonej do zadaszenia przystankowego. Wraz z nim stało na przystanku około 30 osób. - Prywatny przewoźnik tak by ludzi nie potraktował - dodaje prawnik.
Jan Harasimiuk, dyrektor MZK, twierdzi, że zmiany mają związek z przerwą świąteczną w szkołach. Był wręcz zaskoczony, że w godzinach szczytu tak wielu podróżnych czekało na autobusy miejskie.

- Przykro mi, że doszło do takiej sytuacji. W tym roku mamy mniejsze wpływy z biletów. A w święta autobusami jeździły po 2-3 osoby. Wypuszczaliśmy wtedy mniejsze pojazdy, które palą 24 litry paliwa, a nie 34 - wyjaśnia dyrektor. Podkreśla, że po Nowym Roku wszystkie kursy zostaną przywrócone.
Ale niedostatek pasażerów to nie jedyny problem miejskiego przewoźnika. O wiele tygodni przesunie się dostawa kolejnego, ósmego już, nowego autobusu. MZK czeka też na następne cztery pojazdy, których dostawa zaplanowana jest na 2007 rok. W ostatnim miesiącu przybyło jednak 10 nowych zadaszeń przystankowych. Są one dostosowane do przyszłej sieci, która zostanie wprowadzona wraz z dotowaną przez UE modernizacją komunikacji miejskiej. Prezydent Andrzej Czapski powiedział nam, że te zmiany nastąpią w 2007 roku. Miasto przejmie od MZK ustalanie rozkładów jazdy i sprzedaż biletów.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!